Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı Carlitoturco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu işgal ettiğine yazık, BKM'de felan sahne ayarlaym sana, harcanıyosun buralarda, kitlelere ulaştıralım seni...
    beni boşver. kendi aymazlığına yan.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Benim motorumun muayene süresi yaklaşık 8 ay geçti, muayene istasyonu beylikdüzünde olduğu için çok zor geliyor, trafik çevirmesinde ne kadar ceza ödemem gerekebilir, ayrıca bazıları motorun bağlancağını iddia ediyor, motor bağlanırsa muayeneye nasıl gidecek, onlar mı götürecek, götüreceklerse bağlasınlar o zaman, beylikdüzü çok uzak! Muayene istasyonunu oraya kurmak nasıl bir akıl??? İnanın parasında değilim, o kadar ters bir yerki avrupa yakasında oturanlar için! Yarında bursaya yola çıkmam gerekiyor, çevrilmekten korkuyorum...
    Kemerburgaz var..
    Alıntı KELLECİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beylikdüzü uzak geliyorsa Kemerburgaz daki muayene istasyonunu deneyebilirsin . Genelde çok bilinmediği için sıra bekleme konusundada fazla problemin olmaz .
    Yok yok sıra olmuyor pek.. Hemde önlere geçince kimse bişiy demiyo
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kesinlikle bağlanır

çekicisi,cezası park parası derken astarı yüzünü geçer zaten muayenedende cezaya kalmışsın,

hele birde uzun yolda jandarma çevirirse vay haline
    Aynen katılıyorum.. Çevirmezler ya, ya çevirirlerse...
    Kesin bağlanır çünkü muayenesiz aracın trafiğe çıkışı yasak bi kere.. Bağlamazlarsa trafikte kalmış olursun o da kanuna aykırı Bağlamama sebepleri ancak rüşvet olur o da trafik polisinde olur, jandarmada aslaaa...
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Bugün eve döndüm, motor muayenesiz olduğu için evde bıraktım, onsuz yola çıktım. Hava o kadar güzeldiki otobüste, deniz otobüsünde almadığıma defalarca pişman oldum ama bağlanma tehlikesi daha kötüydü. Neyse bu hafta muayenemi yapacam inş. Beylikdüzü değil tekirdağ olsa gidicem. Okulum tatil işim yok mutlaka halledecem yalnız bikaç sorun var size danışmak istiyorum.

Aslında benim son muayenem 16.06.2006 da yapılmış, yeni kanuna göre muayenemin sanırım devam etmesi gerekiyor. Son kanun 3 yıldı galiba. Herneyse onunla uğraşmak istemiyorum yeni muayene yaptıracağım ama muayene sürem ruhsatta 16.06.2007 tarihinde bitti, bana 6 ay cezalı muayene yapabilirler, yeni kanuna göre muayenem hala geçerli aslında, neden ceza ödeyim? İsterlerse vermeli miyim? Ne yapmam gerekir, durum çok karışık.

Bide her işimizi yaptırırken trafik aracılarına para veriyoruz(yediriyoruz) muayene yaptırırken de simsarlar geliyor mu? Form vs. doldurmak için para istiyorlar mı? Sıra ayarlıyorlar mı? Orda cahil kalmak istemiyorum.

Bu benim ilk muayenem :D Hastanede çalışıyorum dünyanın hastasını muayene ediyoruz ama aracın muayenesi daha zor bişi glba..
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

Bide her işimizi yaptırırken trafik aracılarına para veriyoruz(yediriyoruz) muayene yaptırırken de simsarlar geliyor mu? Form vs. doldurmak için para istiyorlar mı? Sıra ayarlıyorlar mı? Orda cahil kalmak istemiyorum.
    cezai durumunu bilmiyorum, fakat muayene işlemlerinde simsar kılıklı herifler yok.
    her işi kendin hallediyorsun.

1- süresi bitmemiş zorunlu trafik sigortan yanında olsun. (bittiyse yenile, öyle gel)
    2- istasyon girişinde, sagdaki ikinci barakaya girip, tam karşındaki bankodan muayene için "borcu yoktur" yazısı alıyorsun.
    3- vezneye 55 ytl yatırıyorsun
    4- elindeki makbuzları vezne karşısındaki müdüre imza ve kaşe yaptırıyorsun,
    5- dışarı çıkıp sıraya giriyorsun.
    6- sıran geldiğinde memur, muayene yapıyor. (önceden farını, sinyalini, stopunu vs. kontrol et. çalışır durumda olsun.)
    7- memur tarih yazıp ruhsatı geri veriyor, yan taraftaki pencereye uzatıp, paraf alıyorsun,
    8- oradan, ilerideki son barakaya gidip, ruhsatı sol pencereye veriyor, sağ pencereden imzalı ve soğuk damga basılmış olarak alıyorsun.
    hologramlı pulu yapıştırdıklarına dikkat et. (ne hikmetse, 2 kez unuttular bende.)

yanlış veya eksik hatırladığım yerler olabilir, görevlilere sorarsın, yönlendirirler.

kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezai durumunu bilmiyorum, fakat muayene işlemlerinde simsar kılıklı herifler yok.
    her işi kendin hallediyorsun.

1- süresi bitmemiş zorunlu trafik sigortan yanında olsun. (bittiyse yenile, öyle gel)
    2- istasyon girişinde, sagdaki ikinci barakaya girip, tam karşındaki bankodan muayene için "borcu yoktur" yazısı alıyorsun.
    3- vezneye 55 ytl yatırıyorsun
    4- elindeki makbuzları vezne karşısındaki müdüre imza ve kaşe yaptırıyorsun,
    5- dışarı çıkıp sıraya giriyorsun.
    6- sıran geldiğinde memur, muayene yapıyor. (önceden farını, sinyalini, stopunu vs. kontrol et. çalışır durumda olsun.)
    7- memur tarih yazıp ruhsatı geri veriyor, yan taraftaki pencereye uzatıp, paraf alıyorsun,
    8- oradan, ilerideki son barakaya gidip, ruhsatı sol pencereye veriyor, sağ pencereden imzalı ve soğuk damga basılmış olarak alıyorsun.
    hologramlı pulu yapıştırdıklarına dikkat et. (ne hikmetse, 2 kez unuttular bende.)

yanlış veya eksik hatırladığım yerler olabilir, görevlilere sorarsın, yönlendirirler.

kolay gelsin.

Muayenemi bugün benimde şaşırdığım çok kısa bir sürede bitirdim. Hava da çok güzeldi 40 gidiş 40 geliş toplam 80 KM yol tuttu, yolculuk gibi oldu biraz.

Gültekin arkadaşımın dediği çoğu şeyi bana yapmadılar ne sıra bekledim, ne de farıma sağıma-soluma baktılar, baktıkları tek şey şase numaramdı, muayene 10 sn sürdü, sırada hiç beklemedik, muayenemi de 2 yıllık yaptılar. Bu işte burada bitti başta Gültekin'e ve yardımcı olan herkese teşekkür... Bundan sonra bu konuda yardıma ihtiyacı olan herkese elimden geldiğince bende yardım ederim...
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

brsyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    goztepe muayene istasyonunu zaten evime cok yakin, muayeneyi yaptirip tekrar eve gelmem 20 dk sürdü
    adamlar sadece ruhsattaki seri numarsini kasa uzerindeki ile karsilastirdilar bir de torpido gozu ve benzin kapaginin altini kontrol ettiler.
    5 kurus almadilar herhangibir belge istemediler.
    agustos 2006 da yaptirmistim son muayenemi agustos 2009 a kadar uzattilar saolsular. cok mutlu oldum.
    bu arada motor 2004 model.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Bugün ruhsat çıkarttığım 0 kilometre motorumda ilk muayene geçerlilik süre 17/09/2008 yazıyor :(
    Yarın işin yoksa tekrar uğraş
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Arkadaşlar uzun süredir cevap yazılmamış, yeni konu açıp forum kirliliği yaratmak yerine bu konudan devam edeyim dedim.

Şu an motosikletimin ruhsatı benim üzerime kayıtlı değil ve trafiğe çıkış tarihi 06.06.2006 iken ilk muayene geçerlilik süresi 06.06.2007 yazıyor konuda da belirtildiği gibi 06.06.2009 yazması gerekiyordu. Ben 3. şahıs olarak bu durumu düzeltebilir miyim yoksa ruhsatı üzerime aldıktan sonra mı yapmam gerekir? Ben ekstra masraf olmaması için şimdiden halledeyim istiyorum. Trafik Tescil'e gitsem halledebilir miyim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Kazasız ve keyifli sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:11 ----------

arkadaşlar konu güncel kalsın diye yeniliyorum, yardımcı olursanız çok memnun kalacağım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Devir

Bahsettiğin tarihler zaten geçmiş.Bu tarihe kadar yıllık vergiler yatırılmış ise sadece muayene gecikme cezası ile doğrudan muayene yaptırabilirsin.Muayene ücreti 63,72 TL.Ceza aylık %5.Hiç muayene yapılmamış mı? 2006 çıkışlı ruhsatın ilk muayenesi zaten 2008 olmalıydı.Düzelttirirsen ve muayene yapılmamışsa gecikme cezası azalır.Benim de böyleydi.Bağlı olduğu trafik tescile önce muameleci gitti,sahibi gelsin demişlerdi.Ben gittim,kimlik falan sormadan 2008 in 8 ini 9 yapıp yeniden kaplama yaptılar.Gidip şansını dene derim.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin tarihler zaten geçmiş.Bu tarihe kadar yıllık vergiler yatırılmış ise sadece muayene gecikme cezası ile doğrudan muayene yaptırabilirsin.Muayene ücreti 63,72 TL.Ceza aylık %5.Hiç muayene yapılmamış mı? 2006 çıkışlı ruhsatın ilk muayenesi zaten 2008 olmalıydı.Düzelttirirsen ve muayene yapılmamışsa gecikme cezası azalır.Benim de böyleydi.Bağlı olduğu trafik tescile önce muameleci gitti,sahibi gelsin demişlerdi.Ben gittim,kimlik falan sormadan 2008 in 8 ini 9 yapıp yeniden kaplama yaptılar.Gidip şansını dene derim.
    Ne yazık ki hiç muayenesi yapılmamış ve sigortası yatmamış(sadece ilk alımda sigorta yaptırılmış 2007'ye kadar). Bu yüzden biraz ucuza aldım motoru zaten. Vergilerin hepsini yatırdım yaklaşık 400tl tuttu. Şu an vergi borcu yok.

Ruhsatı üstüme bilerek almadım zaten muayenesini yaptırmadan alamam. Bu başlıkta belirtilenlere göre sıfır motosikletlerin ilk muayene geçerlilik süresi tescil tarihinden itibaren 3 yıl sonra başlıyor. Eğer öyle ise ödeyeceğim sadece 2009/2 ve 2010/.. muayene borcu kalıyor. 2 yıl bile olsa kâfi, ama ruhsata neden muayene geçerlilik süresi 06/06/2007 yazılmış hiç anlamış değilim otomobillerde bile 2 yıl sonra başlıyor..

Dediğin gibi şansımı deneyeyim. Tekrar sağol diğer konularda olduğu gibi bu konuda da beni oldukça aydınlattın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Ceza

Trafik sigortası içinde gecikme cezası var ama devir sırasında sen muayeneye giderken poliçenin senin adına olması gerekli.Yeni sigorta yaptırıyormuş gibi olacak ama aracın geçmişine bakıyorlarmı bilmiyorum.Sigortacı arkadaş cevabını birazdan bildirecek,O zaman yazarım.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası içinde gecikme cezası var ama devir sırasında sen muayeneye giderken poliçenin senin adına olması gerekli.Yeni sigorta yaptırıyormuş gibi olacak ama aracın geçmişine bakıyorlarmı bilmiyorum.Sigortacı arkadaş cevabını birazdan bildirecek,O zaman yazarım.
    Ray sigortaya sordum 2007'den bu yana sigorta olmamasına rağmen, sigorta yaptırmak için %50 cezalı kayıt yaptırıyormuşum ve herşeyiyle 68tl tutuyor. Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler