Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    erkan1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    merhaba arkadaşlar 1 saat önce kağıthane trafik tescil gittim derdimi anlattım ,memur arkadaşa muayenenin 3 yıl olması gerektiğini bildirdim yok öyle birşey dedi,sonra resmi gazete dökümünü çıkırdım ve gösterdim cevap aaaaa ne zaman çıktı oldu.sonra bütün herkese sordu bilen yok amirine sordu onunda haberi yok,gayrettepe trafik şubeyi aradılar,yanıt genelgenin ellerine gelmediği oldu peki dedim yasa 01/01/2005 te yürürlüğe girmiş nasıl çıkmaz memur valla gelmedi dedi ama bu dökümleri yanında gezdir muayeneni yaptırma çevirmede gösterince şubeye genelgenin gelmediğini yasanın doğruluğunu bildir ceza yazmazlar oldu genelge gelince düzeltme yapılacakmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    erkan resmi gazenin hangi sayısı veya bi şekilde buradan paylaşabilir misin bizlerde senin gibi yapalım. Benim muayene 19'unda son çünkü
    İşin özü VARMAK değil YOLDA OLMAK'tır.

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    arkadaşlar trafik tescillere toplu gitsek.mesela maltepe tescile gidecekler hep beraber gitse işini halletmesi daha kolay olur sanki.
    benim daha çok sürem var değiştirmek için ama bir an önce yapılsın istiyorum...
    PEMBİŞİM SATILDI

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı standart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkan resmi gazenin hangi sayısı veya bi şekilde buradan paylaşabilir misin bizlerde senin gibi yapalım. Benim muayene 19'unda son çünkü
    23 Eylül 2004 Tarihli Resmi Gazete
    Sayı: 25592
    Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve
    Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik

bellikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ft 110
    öncelikle hepinize teşekkürler....aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum...ve benim bu gün son gündü mecburiyetten altın bozdurup eski borçlarım da varmış parayı yatırdım, ancak saat 16.30 gibi muayene istasyonuna yetiştim kapattılar, yarın tekrar gideceğim, şu an parayı da yatırmış olduğuma göre geri alma şansım var mı? bunu kaybettim artık bundan sonrası için mi bir şeyler yapılabilir...

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    alın size enp komik! cvp (attığım maile karşı) ankara emniyetten
    simdi ellerindeki belgeyi isticem maille,

anktescil@ankaraemniyet.gov.tr

bu konu ile ilgili değişiklik yapan başka genelge geldiğinden yapılan işlem doğrudur. aracınızın muayenesi 1 yıldır.
    Muayene geçerlilik süresi:

12 Ağustos 2006 tarihinde, Resmi Gazetenin ilgili bölümüyle birlikte attığım e-postaya cevabi e-postanızda; 'bu konu ile ilgili değişiklik yapan başka genelge geldiğinden yapılan işlem doğrudur. aracınızın muayenesi 1 yıldır.' olarak belirtmişsiniz.

23 Eylül 2004 Tarihli ve 25592 sayılı Resmi gazetede yayınlanan ve Karayolları Trafik kanunu yeniden düzenlenmek suretiyle Bakanlık APK kurul başkanlığına 02.01.2006 tarihiyle yürürlüğe giren genelgenin değiştiğini belirtmişsiniz.
    Yeni genelgenin resmi gazete tarih ve sayısını merak ediyor, 2. bir genelge geldiğini bilmediğim için şayet bir hata yaparak sizleri mesgul ettiysem özür diliyorum, ilgili genelgenin e-posta yoluyla ruhsatta yanlıslık olmadığını ve ruhsatın değiştirilmemesine gerekçe olarak e-posta adresime gönderilmesini arz ederim.

.................................................. ......
    bakalım neymiş yeni genelge

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    bende gondredim
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    sabah attığım maile cwp aldım, geri adım atmak durumunda kaldılar

aynen cwpları:

öncelikle siz hata yapmıyor hakkınızı arıyorsunuz. ve bizlerde sizlerden gelen istek ve öneriler doğrultusunda işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz... yeni tescil edilecek olan motorlu bisikletleri ile motosikletlerin motorlu araç trafik belgelerinin \"ilk muayene geçerlilik süresi\" bölümüne 2918 sayılı k.y.t.k.\' na bağlı yönetmeliğin 67. maddesi d bendinde yer alan \" Diğer bütün motorlu araçlar ile bunların her türlü römorkları ilk 1 yaş sonunda ve devamında yılda bir \" hükmününmü yoksa araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayene hakkındaki yönetmeliğin 14. maddesi d bendinde belirtilen hükmünmü uygulanacağı konusunda tereddütler olduğundan bu güne kadar ilk madde uygulanmıştır. ancak bu konu ile ilgili genel müdürlüğümüz tarafından hukuk müşavirliğinden görüş sorulmuş ve gelen cevabi yazı doğrultusunda elimize 14.08.2006 tarihinde ulaşan 11.08.2006 tarihli Araçların muayeneleri konulu yazı ile bundan sonra 23 Eylül 2004 Tarihli ve 25592 sa! yılı Resmi gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren \"araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayene hakkındaki yönetmeliğin 14. maddesi d bendinin uygulanması gerektiği bildirilmiştir. araç ruhsatları ile birlikte müracaatınız halinde greken yapılacaktır. iyi günler dileriz.

Darth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800 classic

bosuna ugrasiyoruz

Daha dun yaptirdim muayeneyi
    kapiyada yazmislar motorsiklet muayene gecerlilik süresi 1 yildir diye
    ne söylediysem işe yaramadı
    "motorsiklet muayene süresi 1 yıldır kardeşim" dedi tak vurdu damgayı
    14-08-2007 diye

Motosikleti
    mondial ft 110
    ben de bütün gönderdiğim e-maillerin geri dönmesi neticesinde, bu gün dilekçe yazıp kendim gittim. evrak kayıttaki memur bey haklı olduğumu söylerken, bu işle ilgili memur arkadaş elindeki eski tarihli yönetmeliği göstererek biz bunu uygularız bize yeni yönetmelik gelmedi dedi, ben dilekçemi işleme koyun neyse gerekçeniz bildirin bende ona göre bir üst merciden hakkımı arayım dedim, evrak kayıttaki arkadaş dilekçemi kaydetti, müdüre imzalatmamı söyledi, ancak müdür beyin toplantısı olduğu için imzalatamadım, bir de hiç sorumluluğum olmadığı halde ruhsat değişeceği için ki üzerinde düzeltme olmuyor 24 ytl daha para ödemek gerecekmiş, zaten muayene harcını da yatırdım, geri alıp alamayacağım şüpheli.ancak yine de peşini bırakmaya niyetim yok, yarın sabah erkenden trafik tescil şube müdürlüğündeyim, bakalım ne olacak, arkası yarın...hepiniz allah'a emanet olunuz...

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı bellikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bütün gönderdiğim e-maillerin geri dönmesi neticesinde, bu gün dilekçe yazıp kendim gittim. evrak kayıttaki memur bey haklı olduğumu söylerken, bu işle ilgili memur arkadaş elindeki eski tarihli yönetmeliği göstererek biz bunu uygularız bize yeni yönetmelik gelmedi dedi, ben dilekçemi işleme koyun neyse gerekçeniz bildirin bende ona göre bir üst merciden hakkımı arayım dedim, evrak kayıttaki arkadaş dilekçemi kaydetti, müdüre imzalatmamı söyledi, ancak müdür beyin toplantısı olduğu için imzalatamadım, bir de hiç sorumluluğum olmadığı halde ruhsat değişeceği için ki üzerinde düzeltme olmuyor 24 ytl daha para ödemek gerecekmiş, zaten muayene harcını da yatırdım, geri alıp alamayacağım şüpheli.ancak yine de peşini bırakmaya niyetim yok, yarın sabah erkenden trafik tescil şube müdürlüğündeyim, bakalım ne olacak, arkası yarın...hepiniz allah'a emanet olunuz...
    Abi sakın ruhsatın o sayfasını değiştirtme ve 24 ytl verme.Bende yaptırdım bana 30 ytl vermen gerekli dediler sonra ben izmirdeki bir abimizin ruhsatını örnek verdim ve benimkinin üstünde değiştirdiler.Ruhsatı değiştirmeye hiç gerek yok.Üstünde değiştiriyolar oluyo bitiyor.Ha bide bana emniyetten gelen mail kağıdını aldılar dosyaya koydular böylece ilerde başın ağrımaz dediler.Sende öyle yap.Bak buda geçtiğimiz aylarda değiştirilen İzmirdeki bir abimize ait ruhsatın resmi.Burda ruhsatın üstünde değiştirmişler.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    süperkartal bende gittim bugun ve haklı olduğu söylediler ama ruhsat değiştirilecekmiş oda para ile..... bir yakınım em. emniyet müdürü ben yapayım dedi taa geçen cuma günü ben kendim yapacam deyip kafa tuttum noldu?
    cuma-pazartesi-salı 3 gündür gidip geliyorum sonuç var ama paralı var yarın yakınıma verecem ruhsatı o halledecek

yok abi cok sinirliyim bu memlekette hiç bişi olmaz adamların yaptıkları hataları illa cebimizden mi ödeyeceğiz (burada smile olması lazım ama smile yok ) illa torpil tanıdık vs olması lazımmış ki işler rayına otursun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Honda Beat
    Burka abi bak ben gittğimde 30 ytl istediler işte yapmak için.Bende tamam dedim,razıydym yani 30 ytl ye ama yanımda para yoktu adama sadece ama dedim izmirde üstüne yapıyolarmış oda sen şurda bi 10 dakka otur dedi ben halletceem dedi 10 dakka sonra muayene sürem uzatılmış halde ruhsatımı elime aldım.Bi kuruş ödemedim.Üstüne üstlük adamı hiç tanımıyım yani memuru.Ama zaten bizim burayada ben mail atınca genelge geldiği ve elimde il emniyet müdürlüğünden gelen mail olduğu için adam yapmazsam şimdi beni ile şikayet eder diye korktu heral

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni sallamadılar demekki bana geri dönen yok bitane daha mail attım sallayana kadar atacam
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    yok süperkartal burası büyükşehir içimden tehtit etmek geldi şikayet ederim diye zaten kafam bozuk bu sıralar birde karakoldan yaka paça dışarı atalardı
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    "İLGİLİ MAKAMA
    23 Eylül 2004 Tarihli Resmi Gazete
    Sayı: 25592
    yukarıdaki kanunun d fıkrasına göre
    34 *Z 0**2 motosikletimin ilk muayene geçerlilik süresi 1 yıl yazmaktadır(aracın tescil tarihi 11.04.2006 ilk muayene geçerlilik süresi 11.04.2007)
    resmi gazatede 14 fıkra d'de (d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir,)3 yıl yazmaktadır benim ilk muayene süremi 11.04.2009'e kadar uzatmak.gerekenin yapılmasını arz ederim"

11.08.2006 tarihinde size başvuru yaptığım muayene süresi hakkında verdiğiniz cevap için tşk ederim..
    yanlız verdiğiniz cevap
    "Sayın ilgili
    İletinizde belirtilen konu ile ilgili olarak aracınızın bağlı oldugu tescil birimine mürecat edebilirsiniz
    Bilgilerinize
    Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü"

Beşiktaş trafik tescil büro suna bugün başvuru için gittim ve sizin gönderdiğiniz maili gösterdim verilen cevap "bizde genelge yok yapmayız" dedi görevli memur bende resmi gazeteyi göstererek sonuç aradım daha sonra komser Murat bey ile görüştüm genelge yok bize gelmedi dedi gelirse yaparız dediler .şimdi ne yapmalıyım?

Arkadaşım ankara yaşıyor oda orda mail attı gelen cevap şu şekilde

"öncelikle siz hata yapmıyor hakkınızı arıyorsunuz. ve bizlerde sizlerden gelen istek ve öneriler doğrultusunda işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz... yeni tescil edilecek olan motorlu bisikletleri ile motosikletlerin motorlu araç trafik belgelerinin \"ilk muayene geçerlilik süresi\" bölümüne 2918 sayılı k.y.t.k.\' na bağlı yönetmeliğin 67. maddesi d bendinde yer alan \" Diğer bütün motorlu araçlar ile bunların her türlü römorkları ilk 1 yaş sonunda ve devamında yılda bir \" hükmününmü yoksa araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayene hakkındaki yönetmeliğin 14. maddesi d bendinde belirtilen hükmünmü uygulanacağı konusunda tereddütler olduğundan bu güne kadar ilk madde uygulanmıştır. ancak bu konu ile ilgili genel müdürlüğümüz tarafından hukuk müşavirliğinden görüş sorulmuş ve gelen cevabi yazı doğrultusunda elimize 14.08.2006 tarihinde ulaşan 11.08.2006 tarihli Araçların muayeneleri konulu yazı ile bundan sonra 23 Eylül 2004 Tarihli ve 25592 sa! yılı Resmi gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren \"araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayene hakkındaki yönetmeliğin 14. maddesi d bendinin uygulanması gerektiği bildirilmiştir. araç ruhsatları ile birlikte müracaatınız halinde greken yapılacaktır. iyi günler dileriz."
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Bende gönderdim bugün bakalım ne olacak, aslında ben bu konuyu 3 ay önce bayaaa kurcaladım, hatta ankarayı da aradım aynen sizin dediğiniz gibi söylediler,bu genelgeyi il il gönderiyorlarmış mesela İzmir uyguluyor şu an da, ama İstanbul yunanistanın bir şehri olduğu için burada Türk yasaları geçmiyor.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Karar resmi gazetede seneler önce yayınlanmış olmaz böle şey yaa gerçekten ama burası Türkiye devletle işinmi var yandın...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    işte resmi gazete komple okuma isteyenlere
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...20040923.htm#9
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    mondial ft 110
    şimdi, samsun trafik tescil şube müdürlüğünden geliyorum. dilekçemi okudular, ekine baktılar, haklı olduğuma onlarda kani oldular, ancak yazılı bir evrak gelmediği için yazışmaları gerektiğini söylediler, dilekçeme istinaden yazı yazacaklar, artık cevabı ne zaman gelirse...nasip..aslında madem hukuk müşavirliği böyle bir karar verdi neden ilgili bütün birimlere bunu göndermiyor da insanların mağduriyetini sona erdirmiyor, bir de tabii bunu kazanacağımız kesin artık ondan şüphem yok da, sonrasın da 24 ytl meselesi var. bir de ben parayı zaten yatırdım. saat 16.15 gibi adamlar muayene istasyonunu kapatmamış olsalar muayenem de olacaktı. tam oradan geldim bilgisayarın başına geçtim ki bu topic'(başlığı) gördüm.ve hemen işlemlere başladım.. bakalım haydi hayırlısı....bu arada bilgisayarımın başına geçer geçmez yaptığım ilk iş forumu açmaktır, herkese de tavsiye ederim, iyi ki böyle güzel bir forumumuz var...sağlıcakla kalın...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler