Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bur-k@ verdigin bilgiler için çok sagol. bakalım nekdar işe yarıycak... mt ailesi bu olaya tam destek verir inş......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bur-k@ verdigin bilgiler için çok sagol. bakalım nekdar işe yarıycak... mt ailesi bu olaya tam destek verir inş......

acaba
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Arkadaşlar bakın dilekçe maillerinizi il emniyet müdürlüklerine atarsanız işler daha çabuk ilerler. Bakın Balıkesir Burhaniye ilçesine genelge ben il emn. müd.'ne mail attıktan sonra geldi.İl'e mail atarsanız zaten onlar hemen ilçelere falan genelgeyi gönderiyolar.Sonra size gelen cevap mailini ve resmi gazetede yayınlanan kanunun ilgili bölümünü alın elinize gidin trafik şube müdürlüğüne sıka sıka yapıyolar.Yapılmayacak diye korkmayın.Elinizde kanıtınız var,resmi belgeniz var.Resmi gazetede yazan kanunu kabul etmeyecek memurun alnını karışlarım.

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Arkadaşlar biz hızda gidersek Türkiye'de bu genelgenin gitmediği yer kalmaz ve bundan sonra motor alacakların başı daha fazla ağrımaz.

Motosikleti
    Alıntı superkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biz hızda gidersek Türkiye'de bu genelgenin gitmediği yer kalmaz ve bundan sonra motor alacakların başı daha fazla ağrımaz.
    bence bu gidişle 2-3 ile anca yayılır hakkımız bu bizim savunmamız lazım
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Güncel
    duyarlılığınız için teşekkür ediyorum

Motosikleti
    sert 74 ne demek herkes faydalansın amacımız bu

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    bende gönderdim 1 satte cevabı geldi
    Sayın ilgili,
    İletiniz de belirtilen konu ile ilgili olarak aracınızın bağlı olduğu tescil birimine müracaat edebilirsiniz.
    Bilgilerinize
    Traik Denetleme Şube Müdürlüğü diye
    bakalım beşiktaş benim şube
    pazartesi uyrayacam ne kadar sallıyacaklar
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

Motosikleti
    Alıntı hakanacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gönderdim 1 satte cevabı geldi
    Sayın ilgili,
    İletiniz de belirtilen konu ile ilgili olarak aracınızın bağlı olduğu tescil birimine müracaat edebilirsiniz.
    Bilgilerinize
    Traik Denetleme Şube Müdürlüğü diye
    bakalım beşiktaş benim şube
    pazartesi uyrayacam ne kadar sallıyacaklar
    eline geçen cevabı yazıcıdan çıkart ve basvurunu yap eğer olmazsa benim 2. mailim gibi dilekçe yaz o zaman %100 olur

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Sayın M. SEMİH BİLGİNER,

Göndermiş olduğunuz bilgiler elimize geçmiştir. Pazar günü haftasonunda başvuru yaptığınız için, mesajınız 14-08-2006 09:00 tarih ve saati itibari ile değerlendirmeye alınarak en kısa süre içerisinde belirtmiş olduğunuz e-mail adresine yanıt gönderilecektir

ankara trafike yolladım bakalım ne olcak

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    bende yaptım bea bakalım ne olacak bende aynen şöyle yazdım

23 Eylül 2004 Tarihli Resmi Gazete
    Sayı: 25592

Ulaştırma Bakanlığından:

Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve
    Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik

YEDİNCİ BÖLÜM
    Araçların Muayeneleri ile İlgili Hükümler

Muayene Süresi
    Madde 14-Araçlar cinslerine, kullanma amaç ve şekillerine uygun olarak periyodik muayeneye tabidir. Buna göre;
    a) Hususi otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk üç yaş sonunda ve devamında her iki yılda bir,
    b) Resmi otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk iki yaş sonunda ve devamında yılda bir,
    c) Lastik tekerlekli traktörler ile bunların her türlü römorkları ilk üç yaş sonunda ve devamında üç yılda bir,
    d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir,
    e) Diğer bütün motorlu araçlar ile bunların her türlü römorkları ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir,
    periyodik muayeneye tabi tutulur.
    Askeri araçlarla, iş makinesi türünden araçların muayeneleri, tescilini yapan kuruluşlarca yapılır.
    Muayene süresi dolmasa bile kazaya karışması sonucu yetkili zabıtaca muayenesi gerekli görülenler ile üzerinde değişiklik yapılan araçların ayrıca özel muayenesi zorunludur.
    Karayoluna çıkmış olan araçların, teknik şartlara uyup uymadığı trafik zabıtasınca kontrol edilerek uygunsuzluk tespit edilenler, her an muayene istasyonlarına sevk edilip muayeneleri yaptırılabilir. Bu durumda trafik zabıtasınca bir “Uygunsuzluk Tespit Tutanağı” düzenlenir. Bu tutanak olmaksızın muayene istasyonuna sevk yapılamaz

Yukardaki bilgilere göre 31 F 4x4x plaka numaralı aracımın(motosiklet)muayene süresi 1 yıl yazılmaktadır.Aracımın tescili 06.03.2006 tarihindedir ve ilk muayene geçerlilik süresi 06.03.2007 'dir.
    Resmi gazetede 14 fıkra d'de (d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir,)3 yıl yazmaktadır benim ilk muayene süremi 06.03.2009'a kadar uzatmak için neler yapılacağını öğrenmek istiyorum.Gereğini bilgilerinize arz ederim.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    İşte bu ya p.tesi günü hemen bende gönderiyorum. İnşallah başarılı olur birşeye daha imza atarız. Hadi Bakalım herkes klavyeye sarılıp yazsın mailleri.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Hayret, değil mi arkadaşlar? ÖTV zammı geldikten sonra devletin bütün birimleri bir saniye bile kaybetmeden zamlı tarifeyi uygulamaya başladılar. Bizden çatır çatır - KDV matrahı üzerinden hesapladıkları - %22 ve %38 oranlardaki zamlı ÖTV'leri tahsil ettiler.

Hiçbiri demedi ki "Bize bu konuda bir genelge gelmedi." Ama konu devlet gelirlerini düşürecek yasalara gelince ortaya tuhaf bir iletişimsizlik, bir bilgisizlik çıkıyor. Çok ilginç!

Peki, size bir istatistik sunayım. Ülkemizde Mayıs 2006 sonu itibariyle kayıtlı motorsiklet sayısı:

1.604.293 (Kaynak Akşam Gazetesi)

Bu ne demektir?

Karayolları motorsiklet başına 52 YTL muayene ücreti tahsil etmektedir. Bu iki rakamı çarptığımız zaman 83.423.236 YTL toplamına ulaşırız (yaklaşık 56.750.500 dolar). Bu hiç küçümsenecek bir tutar değil.

Şu anda bizim girişimimiz devlet kasasına girecek bu tutarı yeni motorlar için üçte birine, 3 yaşından büyük motorlar için de yarısına indirmeye yöneliktir.

Yurtdışı ve yurtiçine faiz ödemek için neredeyse Dolmabahçe ve Topkapı saraylarını bile özelleştirmeye niyet edebilecek hükümetler var olduğu sürece, devletin gelirlerini düşürebilecek böyle bir yasayı bizlere zorluk çıkarmadan uygulattırırlar mı?

Umarım yasayı uygulatmayı başarabiliriz...

Saygı ve sevgiler.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevabi maili alan arkadaşlar ...Tescil şubelerine gittikten sonra başlarına geleni burda paylaşsın ...ters bi tepki olursa onuda yazalım gereken mercilere
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Bana şişli trafikten 4 gündür cevap gelmedi pazartesi motoru noterden üstüme alıcam sonra bizzat gideceğim.Adamlar böyle birşey yok derlerse ben napicam , ne göstericem kaynak kanıt?
    Motorize Birlikler K.lığı......

Motosikleti
    Alıntı shadowofspirit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana şişli trafikten 4 gündür cevap gelmedi pazartesi motoru noterden üstüme alıcam sonra bizzat gideceğim.Adamlar böyle birşey yok derlerse ben napicam , ne göstericem kaynak kanıt?
    ilk mesajı baştan sona kadar oku cevap bulursun

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Arkadaşlar bi muayene süresinin uzatılması bu kadar büyütülmemeli bence ruhsatını alıp bağlı olduğun tescil şubesine gidiyorsun ben muayene süremin düzeltilmesini istiyorum şeklinde ya bi dilekçe yazarsın ya da orda bu işle ilgili memur varsa işini yaptırırsın olur biter
    CBR 125 R

Motosikleti
    abi ben öylede yaptım elimde genelge yok şeklinde cevap verilip başlarından savdılar 1. mesajı okudun mu

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Okudum ama hep dilekçelerden bahsediliyor mesajında hiç direk tescil şubesine gidip yüzyüze görüştünmü şimdi halloldumu senin işin bi açıklarmısın ruhsatın falan değiştimi yada düzeltmemi oldu üstünde ne kadar gitti bugün veya yarın dosyam çıkarsa ehliyeti çıkartırken o işi de halledeyim diyorum da
    CBR 125 R

Motosikleti
    H@s@N abi ben bornova trafik şube müdürlüğüne gittim ve bana genelge yok dediler bugun bir daha gidecem elimdeki cevaplar ile o zaman yapılacak inş daha gitmedim ama bugun gidecem

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler