Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ben yogun ugrasarım sonucu sizin dediklerinizi adamlara dinletemedim yine bildiklerini yaptılar ve ruhsatı bana 32,5 ytl ye kakaladılar zehir zıkkım olsun... Dilekce yazdım adamlar 32,5 ytl ye bana ruhsatı verdiler sonra gittim sigortacıya doldurturdum. Ne saçma sapan işler yaa ne biçim devlet ne biçim memleket anlamadım gittim Sankı ist. Baska bi devlet orda yapılıyoda bolu da yapılmıyo bu işler... Sigortacı akşama kadar bekleyecekti dosyanın bulunup düzeltilmesi için ben cıktım gittim bugunde ugrayamadım yarın gidecem bakalım.. Ne yapmıslar... Gerizekalı adamlar belki 3 yıl değilde 2 yıl falan yapmıslardır güzelce kontrol etcem...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yogun ugrasarım sonucu sizin dediklerinizi adamlara dinletemedim yine bildiklerini yaptılar ve ruhsatı bana 32,5 ytl ye kakaladılar zehir zıkkım olsun... Dilekce yazdım adamlar 32,5 ytl ye bana ruhsatı verdiler sonra gittim sigortacıya doldurturdum. Ne saçma sapan işler yaa ne biçim devlet ne biçim memleket anlamadım gittim Sankı ist. Baska bi devlet orda yapılıyoda bolu da yapılmıyo bu işler... Sigortacı akşama kadar bekleyecekti dosyanın bulunup düzeltilmesi için ben cıktım gittim bugunde ugrayamadım yarın gidecem bakalım.. Ne yapmıslar... Gerizekalı adamlar belki 3 yıl değilde 2 yıl falan yapmıslardır güzelce kontrol etcem...
    Dostum bakıyorum pes etmişsin Ama bu kadar üzüp sıkma kendini ara ara böyle işler olur. Sen motorundan zevk almaya bak.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    allaha sükür cinli minli ama motor benı üzmüyo ama cok moralim bozuldu ya... Cok sacma işler gerçekten... neyse saglık olsun... Yapacak bi şey yok artık... Yaptıracak arkadaşlarada kolay gelsin...

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ben dün göztepe muayene istasyonuna gittim, muayene süresinin 2 yıl olması gerekirken 1 sene sonrasının tarihinin yazıldıgını söyledim, adam getir bakayım dedi, sonra kırmızı kalemle 2007 yi , 2008 yaptı üstünede soğuk damga bastılar, bütün işim 5 dakkada halloldu.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün göztepe muayene istasyonuna gittim, muayene süresinin 2 yıl olması gerekirken 1 sene sonrasının tarihinin yazıldıgını söyledim, adam getir bakayım dedi, sonra kırmızı kalemle 2007 yi , 2008 yaptı üstünede soğuk damga bastılar, bütün işim 5 dakkada halloldu.
    işte bu kadar abii ,oluyor trafiğe gitmeye gerek yok daha önce yazmıştım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    evet muayene olduktan sonra trafiğe gitmeye gerek yoktur.Muayene istasyonları yapıyolar. Ama benım motor 2006 yılının mayıs ayında alındı ve ilk muayene süresi 2009 olması gerekiyodu o yuzden trafikle cebelleştim bi sürü...Adamlara kanunu biz öğretiyoruz yaa...

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    harun sıra bende ehuehu birde ben deniyim sansimi en kisa zamanda su muayene suresi gelmeden
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    ben de yarın bu işi halletmeye çalışıcam.
    motoru aldığım yere sorucam, ya göztepeye ya da sultanbeyliye gidicem.
    hangisini söylerlerse artık.
    göztepe konusunda şüphelerim var. trafiğe çıkış tarihim 2006 çünkü.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    arkadaslar ben motorumu mayıs 2006 aldım bana 1 yıllık yanı mayıs 2007 ye kadar muayene yazmıslar neyse gıttım muayeneye adam 2 yıllık yaptı mayıs 2009 kadar muayenem uzatıldı tabı muayene ucretını odedık

dostum ben o ısıde sordum arastırdım bu emnıyette ruhsat ıslerıyle ugrasanlar var adam 1 yıl cıkıslı dıyor ama bazı arkadaslar bılmedıgınden 3 yıl yazıyorlar gorevlı memur dıkkat etmezse o sekılde cıkıyormus bızım arkadasada aldık ona ole yazmıslar 3 yıl dıye

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben motorumu mayıs 2006 aldım bana 1 yıllık yanı mayıs 2007 ye kadar muayene yazmıslar neyse gıttım muayeneye adam 2 yıllık yaptı mayıs 2009 kadar muayenem uzatıldı tabı muayene ucretını odedık

dostum ben o ısıde sordum arastırdım bu emnıyette ruhsat ıslerıyle ugrasanlar var adam 1 yıl cıkıslı dıyor ama bazı arkadaslar bılmedıgınden 3 yıl yazıyorlar gorevlı memur dıkkat etmezse o sekılde cıkıyormus bızım arkadasada aldık ona ole yazmıslar 3 yıl dıye
    nasıl yani neden para verdinizki? Şimdi 3 yıllığına yapılmıyormu? yani değiştirme olmuyormu

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    doğrusu, 2006 model motosikletlerin 3 yıllık muayenesi olması gerektiğidir.
    ruhsatta 1 yıl yazıyorsa gidip muayene de yaptırabilirsiniz ama boşuna para ödemiş olursunuz. 2 yıl kaybınız olur.
    ben bugün önce göztepe muayene istasyonuna gittim.
    daha önce hiç muayene yaptırmadığım için, bu düzeltmenin ruhsatımın çıktığı trafik şubeden yapılabileceğini sölediler.
    ben de sultanbeyli trafik müdürlüğüne gittim(oraya kayıtlı).
    saat 3ü geçiyordu. görevli memur çok yoğun olduklarını, bugün yapamayacaklarını söyledi.
    yarın sabah gel dedi. ama düzeltmenin yapıldığını, yarın gelirsem yapacaklarını söyledi.
    ve sabah erkenden gelmemi istedi. 08:30 da iş başı yapıyolarmış
    yani boşuna gitmiş oldum o kadar yolu.
    çevirmeye yakalanırsam naparım diye sordum, güzelce izah edersen bişey olmaz. sonuçta o senin yasal hakkın dedi.
    yarın dersim olduğu için gidemeyeceğim.
    pazartesi sabah sultanbeyli trafiğe tekrar gidicem erkenden. 02:30 da orda olmam lazım.
    benim gibi sultanbeyliye gitmesi gereken ve yolu bilmeyen varsa beraber gidebiliriz.
    msn veya öm ile irtibata geçmeniz yeterli.
    görüşmek üzere.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @LesPaul

Ne güzel ya insan gibi acıklama yapmıslar burdakilar tam bi odun hatta kalas 5e 10.. o kadar ters insanlar olmaz yaa... Sanki farklı memleket ist de oluyo adamlar kanunu biliyo.. Bolu da ne kanun geçerli ne bildikleri bişey var. Bak yine moralim bozuldu...

Alcohol Sıka sıka sen de 32,5 Ytl hazırla... Ruhsat sayfasını değiştircen 1 Günü orda beklemekle geçecek şimdiden kolay gelsin sanada... Sigortacına sole o halletsin.. Ertesi ggün gider alırsın..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrusu, 2006 model motosikletlerin 3 yıllık muayenesi olması gerektiğidir.
    ruhsatta 1 yıl yazıyorsa gidip muayene de yaptırabilirsiniz ama boşuna para ödemiş olursunuz. 2 yıl kaybınız olur.
    ben bugün önce göztepe muayene istasyonuna gittim.
    daha önce hiç muayene yaptırmadığım için, bu düzeltmenin ruhsatımın çıktığı trafik şubeden yapılabileceğini sölediler.
    ben de sultanbeyli trafik müdürlüğüne gittim(oraya kayıtlı).
    saat 3ü geçiyordu. görevli memur çok yoğun olduklarını, bugün yapamayacaklarını söyledi.
    yarın sabah gel dedi. ama düzeltmenin yapıldığını, yarın gelirsem yapacaklarını söyledi.
    ve sabah erkenden gelmemi istedi. 08:30 da iş başı yapıyolarmış
    yani boşuna gitmiş oldum o kadar yolu.
    çevirmeye yakalanırsam naparım diye sordum, güzelce izah edersen bişey olmaz. sonuçta o senin yasal hakkın dedi.
    yarın dersim olduğu için gidemeyeceğim.
    pazartesi sabah sultanbeyli trafiğe tekrar gidicem erkenden. 02:30 da orda olmam lazım.
    benim gibi sultanbeyliye gitmesi gereken ve yolu bilmeyen varsa beraber gidebiliriz.
    msn veya öm ile irtibata geçmeniz yeterli.
    görüşmek üzere.
    oo çok iyi abi ya benimde en kısa zmanda gitmem lazım sultanbeyline

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    arkadaşlar ben bugün gittim sultanbeyliye.
    ruhsatı verdim, 15-20 dk sora geri verdiler düzeltilmiş olarak.
    2007 nin üstüne bir 9 rakamı yapıştırmışlar, sonra da pvc leyip damgalamışlar.
    işlem bu kadar.
    dilekçe falan da doldurtmadılar, çok kolay oldu.
    para falan da vermedim, bilginize..

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @LesPaul Ah ulan be küçük ilimizin kazıgını goz gore gore yedik ya ne diyelim başka

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Uşak"tan olumsuz sonuc :(
    İlgili resmi gazetenin kopyasını da alarak Trafik Şube Müdürlüğü"ne gittim ve 17/05/2006 tarihinde trafiğe çıkan motosikletimin ilk muayene geçerlilik süresinin 3 yıla cıkartılmasını istedim.Görevli memur o yazının hükmünün olmadığını daha sonra gelen bir genelge ile motosiklet muayene sürelerinin geri 1 seneye indirildiğini söyledi.İlgili genelgeyi görmek istediğimde ise elindeki yazıyı nasıl bulduysan onu da öyle bulursun diye başından savdı.O arada yanımdaki takipçiyle de tartıştık işe gereksiz yere burnunu sokmasından ötürü.Şimdi KGM ve Emniyete mail attım ve genelgenin tarafıma gönderilmesini istedim.(tabi öyle bir genelge varsa)
    Satılık Asya125t-Spidi mont

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Geçen hafta ben de gittim sultanbeyli'ye 1 saat içinde bitti işim.
    Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    2006 Yılının Mayıs ayının 30'unda Motosikletimi almıştım. Malum olduğu üzere; müteakip muayene tarihi 30 Mayıs 2007 gözüküyordu. Konuyu Mot.Net'den bildiğimden 16 Mayıs'da Trafik Tescil bürosuna gitttim, problemi ve işlemimi kime yaptıracağıma dair bir kaç görevliye sorduğum soru sonrasında; Bir bayan Başkomisere yönlendirildim.
    Söylediğim sadece; ''Galiba bir yanlışlık olmuş, muayene tarihimi düzelttirmek istiyorum'' oldu. Komiser, hiçbir şey söylemeden ruhsatın sayfasını alıp stabilo kalemle 2006 yılını 2009 yaptı ve PVC kaplama kısmına müracaat etmememi söyledi. işlemi yaptırtdım ve problem Bedava kısmından halloldu.
    Kısaca ne dilekçe ne para, toplam süre 1/2 saat.
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    benim motorunda bugun itibariyle muayne süresi doldu,yarın babamı trafige gönderip halettirmeye çalısıcam ,umarım sorun çıkmaz
    125 ZN
    06 ZN 181

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    istanbuldaysanız göztepe koprusunde araç muayene istasyonu var ordan gerekli cevabı verebilirler bu konuda zannediyorum, ayrıca aracınızın muayene süresi dolmuşsa bekleyen arabaların arasından kıvrıla kıvrıla aşşağı inip muayeneyi 5dakkada yaptırabilirsiniz motorun en güzel özelliklerinden biri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler