Selamın aleyküm arkadaşlar motor 2006 mondial 150 zc 27700km de. motorun üstünde yaklaşık bir senelik karbüratör var. kısa bir süre önce fazla şarj problemiyle karşılaşmıştım ve farları açınca motoru baydırıp stop ettiriyordu konjektörle hallettik. Hallettik halletmesine de yeni konjektörü taktıktan sonra şarj düzeldi eyvallah aradan bir gün geçti sabah marş bastım bas allah bas bir türlü çalışmadı. 1 hafta oldu hayla çalıştıramadım sadece 2 sefer çalıştırabildim. Şu metodla çalıştırdım karbüratöre elimi soktum iğneyi kendim aşşa yukarı yapa yapa alacak gibi oldu ıkına ıkına çalıştırdım. Rolantide durmuyordu rolantiyi geçtim motor 51 mobilet gibi kaldı çekiş sıfırdı. Karbüratörün hava girişini elimle tıkadığımda avucumun içini benzin yapıyor. Konjektörmü dedim gittim eski konjektörü taktım aynı. subap ayarı attım vs. ateşlemeye baktım zayıfmı vs onuda çarpılarak kontrol ettim hayvan gibi ateşliyor. Bujinin çatlak olduğundan şüphelendim yinede. gittim buji aldım sabah takıp sonucu yazacağım. elimde 3 tane karbüratör var üçünüde denedim üçündede aynı sonucu verdi motor. belirtmek isterim ki motorumda elektronik jikleye elektrik gelmiyor. Ya olurmu diyeceksiniz ama ben senelerdir böyle kullandım yani şuana kadar bişey yoktu. karbüratörü eledim ben kanımca. Şuan motoru çalıştırmaya kalksanız yarım saat uğraşırsınız çalışsada çok acayip düşük performans veriyor. 10 dakika kadar orta sehpada çalıştı rolantide durduramadım zaten mecbur açtım baya rolantiyi öyle çalıştı biraz. sonra tekrar marş yapmayı denedim "15DK ÇALIŞAN MOTORU STOP EDİP 5 SANİYE GEÇMEDEN YENİDEN MARŞ YAPTIM ÇALIŞMADI" benzin hortumlarım yeni benzin otomatiğim yeni benzinim eski değil bobinim kablom falan yeni hepsi birtek bujiyi değiştiricem sabah bakalım. Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum sağolun