Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü Bitti

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar bugün aküm bitti. 2014 model Yamaha Tenere motosikletimi bugün yoğun yağış altında bıraktım döndüğümde stopların yandığını fark ettim bildiğiniz gibi yeni nesil motosikletlerde elektrik aksamı kontağı kapatınca otomatik olarak kapanır yani elle müdahale söz konusu değildir ancak benim motosikletin kontağında anahtarı çıkarınca kapanan kontak yuvasını koruyucu kapak bozulmuştu ve bir süredir açık duruyordu. Oradan kontağa giren yağmur suyu bir çeşit kısa devre yaptırmış ve farların açık kalmasına sebep olmuş olabilir mi ? Akü için şarj cihazı almak istiyorum. Akünün şarja uygun olup olmadığını nasıl anlarım ? Aküyü şarj edersem bu kısa süreli bir çözüm müdür ? Yani kısa süre sonra tekrar akü almam gerekir mi ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bugün aküm bitti. 2014 model Yamaha Tenere motosikletimi bugün yoğun yağış altında bıraktım döndüğümde stopların yandığını fark ettim bildiğiniz gibi yeni nesil motosikletlerde elektrik aksamı kontağı kapatınca otomatik olarak kapanır yani elle müdahale söz konusu değildir ancak benim motosikletin kontağında anahtarı çıkarınca kapanan kontak yuvasını koruyucu kapak bozulmuştu ve bir süredir açık duruyordu. Oradan kontağa giren yağmur suyu bir çeşit kısa devre yaptırmış ve farların açık kalmasına sebep olmuş olabilir mi ? Akü için şarj cihazı almak istiyorum. Akünün şarja uygun olup olmadığını nasıl anlarım ? Aküyü şarj edersem bu kısa süreli bir çözüm müdür ? Yani kısa süre sonra tekrar akü almam gerekir mi ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
    motosikletin yeni
    akü şarj cihazı almana gerek yok
    benimde aküm bitmişti başka bir nedenden dolayı elektrik işi ile ugraşan motosiklet ustası vardı ona akümü bıraktım 1 gün şarjda kaldı gittim geri aldım motosikletime geri taktım hiç bir sorun olmadan kullanıyorum şuanda.
    akün artık bitik ve eskimeye başlamadıysa tekrar akü şarj cihazı ile şarj ettirebilirsin
    otomobil akü şarj cihazı farklı motosiklet akü şarj cihazı farklı oluyor
    sana önerim akünü şarj ettir
    sonrasında kontak yuvası koruyucusunu serviste yedek parçayı ara şipariş et kendin tak yada taktır
    dediğin gibi yağmur suyu girmiş olabilir ama büyütülecek bir sorun değil fakat böyle kullanmaya devam edersen ciddi sorunlar çıkması muhtemel

Cevap için teşekkürler akünün bitik olup olmadığını nasıl anlarım ? Bu olaydan önce akünün her an biteceğinden korkuyordum. Kontağı açtığımda farlar ölük ölük yanıyordu ancak motoru çalıştırınca normal şekilde aydınlatıyordu.

Aküyü değiştirdim ancak bugün motoru çalıştırdığımda farlar zayıf yanıyordu sebebi ne olabilir ?

Motosikleti
    cıks
    tuttacromata senin yazdığını görünce mt07 geldi aklıma güç kısıtlama mevzusundan

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuttacromata senin yazdığını görünce mt07 geldi aklıma güç kısıtlama mevzusundan
    Selam naber :D
    potasyum bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)