Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet vites almıyor yolda kaldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba! Forumda daha yeniyim, Kuba Superlight200 kullanıcısıyım
    2 3 hafta önce TT Arena’nın önünde yolda giderken birden devir 0a düştü ve durduğunda motosikletin vites almadığını fark ettim. 1e 2ye almaya çalıştığımda Boş (N) lambası sönüyor viteste sıkışık değil ama motosiklet hep boşta, marş da vermiyor. Yakınlardaki bir arkadaşımın evine kadar ittik onun otoparkında duruyor halen. Davutpaşada oturuyorum yakınlarda bir ustam da var motosikleti oraya getirmem gerektiğini söyledi yardım istedim bir kaç kere motoru getirmek için ama ses çıkmadı. Öğrenciyim motosikletimi TT Arena’dan Davutpaşa’ya getirmem lazım gibi duruyor en uygun maliyetle nasıl halledebilirim? Durumla alakalı tavsiye, düşünce ve önerilerinizi bekliyorum. Yıldız Teknik Davutpaşa kampüsü yakınlarında tavsiye edebileceğiniz bir usta varsa da çok iyi olur şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Debriyajı sıktığınızda motorun üzerinde haraket eden bir tel göreceksiniz. Motorun sağ tarafında debriyaj telinin ucu. onun üzeride 2 adet somun olacak. ikisininde yerinde olduğunu kontrol et. Eğer somunlar yerinde ise sıkı olup olmadığına bakın.
    Telin hareket ettirdiği parçayı elinizle hareket ettirip işe yarayıp yaramadığına bakın ve vites değiştirin.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Marşmotoru dönüyior, ama krank mili dönmüyor, vitesler geçiyor, ama hep boşda gibi davranıyor. Hmmmm?! Bunların olabbilmesi için tam krankmilinden sonra aktarıcı dişliyi aradan çıkartmak gerek. O dişliye marşmotoru şanzımanın anamili ve devirölçer bağlı olabilir. Arabada, volantı aradan çıkarsan, motor öykle davranır.
    Motor vitesdeykende vurduramoıyorsun, marşpedalıda marşmotoruda boşa dönüyorsa, krankmilin ucundaki dişli ya mildeki dişleri sıyırdı veya krasnkmilin ucundan çıktı. Ezbereden tahminim böyle. Yani, usta veyaa kafla lazım sana. İşin rasgele.

Teşekkür ederim yanıtlar için evet ustaya götürmek şart oldu. Peki çekiciyle alakalı uygun fiyatlı bir yer bileniniz var mıdır ne yapabilirim daha önce hiç işim düşmedi çekiciye olabildiğince uygun fiyatla hallettmek istiyorum

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Blaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yanıtlar için evet ustaya götürmek şart oldu. Peki çekiciyle alakalı uygun fiyatlı bir yer bileniniz var mıdır ne yapabilirim daha önce hiç işim düşmedi çekiciye olabildiğince uygun fiyatla hallettmek istiyorum
    Çekici çok tutar. Pikabı olan bi tanıdıkla ucuza hallolur. Oda yoksa şehiriçi nakliye ile önceden fiyat konuşup halledilebilir.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekici çok tutar. Pikabı olan bi tanıdıkla ucuza hallolur. Oda yoksa şehiriçi nakliye ile önceden fiyat konuşup halledilebilir.
    Pikabı olan bir tanıdığım yok ne yazık ki şehir içi nakliyeden kastınız baya eşya taşımak için olan firmalar falan mı doğru mu anladım

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Başka bi motorcu arkadaşınız varsa çekebilirsiniz en kötü ihtimalle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler