Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum 90 km/h hızı geçemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, motorum 90 km/h hızı hiçbir koşulda geçemiyor. Hava sıcak yada soğuk, yokuş aşağı, yukarı yada düz yol farketmeksizin durum aynı. Aynı zamanda ara sırada olsa motor sıcak yada soğuk farketmeksizin marş yaptıktan sonra cansız isteksiz çalışıyor. Motor 2018 pcx. Arkadaşlarımda da aynı motor mevcut ve bu tarz sorunlar yok. Motorun rodaj bakımı 3 gün önce yapıldı yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Abi bir terslik var 105 zorlarsan 115 de kewiciye girmesi lazim

Dr pulley tak

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bir terslik var 105 zorlarsan 115 de kewiciye girmesi lazim

Haaa abs yok
    Normalde o hızlarda kesiciye girmesi lazım ancak malesef sanki yazılımsal birşey var gibi 90'ı bir gıdım geçemiyor. Taş çatlasa 91.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap: Allah engelliyor.

Şaka maka kesici limitin kac bilmiyorum ama 115 bile olsa devredışı bıraktır ve yazılımı kontrol ettir.

Muhtemel 2si arasında bir sıkıntı olabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Kayışını kontrol ettirt. Öyle bir motor vardı bende. Kayışı parçaladım. Yeni kayış takılınca geçmeye başladı. Sorun büyük ihtimalle kayışta.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Rodaj bakımı dediğine göre motor daha 500 km. de
    Demek ki daha 500 km deki pcx motoru 90 ı geçmesi için zorluyorsun.
    Sıcak hava soğuk hava yokuş yukarı ve aşağı dediğine göre bunu uzun zamandır da deniyorsun. Rodaj bakımı da yapılalı 3 gün olmuş. Sabah cansız çalışmasını da buna bağlayabiliriz belki.
    Açılması lazım demek ki daha motorun. Açıldığını da biraz daha zorlarsan egzozdan mavi duman atmaya başladığında anlarsın. Sekman-gömlek tarafından baya bi açılır motor.

Şaka bi tarafa 2000 km ye kadar sabret hocam. Zorlama. 2000 km sonrasında da baktın ki olması gereken hıza ulaşmıyor. O zaman servise başvur. Yazılımla veya subap ayarıyla alakalı olabilir.

Henüz yeni doğmuş bir bebeği koşturmaya çalışırsan sorun olur. Ayrıca motoru satacağın zaman alacak olan insanın da vebaline girersin bitik motorla.

Tekerin düz bassın hocam.
    Mertcan39 bunu beğendi.

Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj bakımı dediğine göre motor daha 500 km. de
    Demek ki daha 500 km deki pcx motoru 90 ı geçmesi için zorluyorsun.
    Sıcak hava soğuk hava yokuş yukarı ve aşağı dediğine göre bunu uzun zamandır da deniyorsun. Rodaj bakımı da yapılalı 3 gün olmuş. Sabah cansız çalışmasını da buna bağlayabiliriz belki.
    Açılması lazım demek ki daha motorun. Açıldığını da biraz daha zorlarsan egzozdan mavi duman atmaya başladığında anlarsın. Sekman-gömlek tarafından baya bi açılır motor.

Şaka bi tarafa 2000 km ye kadar sabret hocam. Zorlama. 2000 km sonrasında da baktın ki olması gereken hıza ulaşmıyor. O zaman servise başvur. Yazılımla veya subap ayarıyla alakalı olabilir.

Henüz yeni doğmuş bir bebeği koşturmaya çalışırsan sorun olur. Ayrıca motoru satacağın zaman alacak olan insanın da vebaline girersin bitik motorla.

Tekerin düz bassın hocam.
    Hocam ilk olarak şunu bir düzeltelim, hondalar 1000 km de rodaj bakımına giriyor. Ben ilk 1000 km boyunca değişken devirlerde ani fren ve gazlardan kaçınarak zorlamadan nizamı kullandım. Günde (40 + 40) 80 km ye yakın yol yapıyorum şuanda motor 1400 km civarlarına yaklaşmış durumda. İstanbulda yokuş aşağı yukarı yada bilimum düz yolu görüyoruz. Ek olarak bu aralar iklim 3-5 gün içinde dört mevsimi birden yaşattığından dolayı hem sıcak hem soğuk hava mevcut. Bir gün 8 derece bir gün 18 derece hava var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap: Allah engelliyor.

Şaka maka kesici limitin kac bilmiyorum ama 115 bile olsa devredışı bıraktır ve yazılımı kontrol ettir.

Muhtemel 2si arasında bir sıkıntı olabilir.
    Pek orjinalliğini bozmaktan yana değilim.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayışını kontrol ettirt. Öyle bir motor vardı bende. Kayışı parçaladım. Yeni kayış takılınca geçmeye başladı. Sorun büyük ihtimalle kayışta.
    Dediğiniz gibi varyatör kısmında bir problem olabilir buna baktıracağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)