Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scootere iki korna bağlama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARORA Ar 150 T-8H Joker
    Arkadaşlar öncelikle iyi günler benim Arora 150 joker bir scooterim var bundan bir ay önce kornası bozuldu ve dün seger marka bi korna sipariş ettim.Bugün bozuk kornayı söküp yerine yeniyi takacaktım sökerken şasiye bağlantının olduğu,kornanın arkasında bulunan civatanın gevşediğini gördüm ve sıktım sonra bi deneyim acaba bu yüzden mi çalışmıyor dedim bastım düğmeye baktım sıkıntısız çalışıyor boşuna fazladan korna almış oldum şimdi size sorum ben bu iki kornayıda motora rölesiz bi şekilde nasıl takarım bi sıkıntı olurmu? Yazı biraz uzun oldu kusura bakmayın başıma gelen olayı anlatayım istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Rölesiz bağlamak, iki kornaya da giden tüm akımın gidonda ki anahtardan geçmesi demek.
    Uun süreli basılırsa falan, ark yapıp yapışma ihtimali var, arıza yapabilir.
    Ama bunların hepsine bakmak laızm. Kablonun kalınlığı bile önemli. Ama arora'da muhtemelen ince kablo vardır, sıkıntı çıkartabilir.
    Ya çalışır her türlü paralel bağlantıyla. Çalışmaz değil.

Röleli tak. Sanayide bulursun her türlü röle.
    Hem nasıl bağlandığını öğrenirsin.
    Benim motorda da iki korna var. Risk almayayım diye röleli falan bağladım.

Şu semayı kullanmıştım. Kendim çizdim. Ama usb musb sis farı falan herşey var. Karışık gelebilir ama, kornanın rölesini anlayabilirsin galiba.
    http://i.hizliresim.com/9LPjPr.jpg
    sabri4114 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Normal korna butonunun yanına bir tane daha buton ekleyip eski kornaya paralel hat çekebilirsin. Eski tuşa bastın mı eski korna yeni tuşa bastın mı yeni korna çalar.
    sabri4114 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA Ar 150 T-8H Joker
    sey_47 Aynen o zaman bende röleli bağlantı yaptırayım zaten bu şekilde bağlayan varmı sıkıntı yaşayan oldumu diye sorayım dedim. Çok teşekkür ederim açıklaman için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

mustafa_325 Bu da güzel fikir aslında ama bide şunu fark ettim benim motorun orjinal kornası kalın yeni aldığım korna ince ditt ditt sesli,ben bunları röleli ortak bağlarsam ses kötümü gelir acaba onuda bilmiyorum,senin dediğin gibi yaparsam güzel olabilir teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler