Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup egzantrik gergisi yok

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a cup motorunu egzantrik Zinciri gevşekliği yüzünden tamirciye bıraktım ilk bırakısim değil birkaç tamirciye gittim bu sorunla alakali Zinciri değiştirip sesi kestiğini söyledi hakikattende ses kesilmiş onnumara olmuştu iki ay sonra ses yine başladı bu sefer çok daha fazla idi bende söküp baktım Zincir çok gevşemiş yine tamirciler motoru hiç açmadan bakla eksiltip birşeyler yapıyorlar 150 lira gibide para istiyorlar bıktım artık kendim yapmaya karar verdim bir bakla eksiltip geri çektim zinciri neyse yaptım bu seferde kısa kaldı bende egzantrik zincir gergisini söküp daha rahat takarım dedim ve motorun altından gergi vidasini söküp yayı çıkarttım yaydan sonra uzun delikli ve ucunda plastik olan bir parça gelmesi gerekir Ken yayın ucunda ufacık başka uydurma bir cıvata çıktı kim bilir neler yaptı son Tamirci uğraşmamak için ben şimdi ne yapayım egzantrik Zincir gergi takımını alsam
    yeni Zincir alsam kendim değiştirebilirmiyim nasıl yaparım çok araştırdım fakat detaylı Zincir değişmiş ile alakalı bir video bulamadım lütfen yardım edin tamirciler para yedirmekten bıktım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    bu elemanın motoru bizimkinin elden debriyajlı versiyonu. diğer herşeyi aynı ben hep bundan izleyerek öğrendim çoğu şeyi.

https://youtu.be/hoX5dONvQnI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu elemanın motoru bizimkinin elden debriyajlı versiyonu. diğer herşeyi aynı ben hep bundan izleyerek öğrendim çoğu şeyi.

https://youtu.be/hoX5dONvQnI
    Neden seyrettim bilmiyorum ama sonuna kadar dikkatli bir şekilde şekilde seyrettim. Nereden buluyorsunuz böyle videoları onu merak ettim.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buyrun belki işinize yarayacak bilgileri vardır
    https://www.youtube.com/channel/UC24...W5Diibm6Y5xauA

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden seyrettim bilmiyorum ama sonuna kadar dikkatli bir şekilde şekilde seyrettim. Nereden buluyorsunuz böyle videoları onu merak ettim.
    ufak hacimli motorlar hindistan, pakistan gibi ülkelerde çok fazla olduğu için onlardan bakıyorum. özellikle cublardaki yatık motorun debriyajlısını kullanıyorlar. ingilizce videolarda sadece honda'nın super cub modeli ve monkey bike, pit bike gibi videoları var. onun dışında yatık motorlar için pek bir video bulamıyorsunuz.

Arkadaşlar videolar için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu ama çektirmek olmadığı için sökemedim volanti başka bir tamirciye gidip su parçalar değişecek degisicek diyip başında bekliycem 100 TL fiyat verdi bana malzemeler 40 TL tutuyor internetten baktım 50 TL'ye çektirme anahtarı tutuyor aynı paraya denk geliyor neredeyse sizce ne yapayım

Motosikleti
    Alıntı A.Tzcn77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar videolar için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu ama çektirmek olmadığı için sökemedim volanti başka bir tamirciye gidip su parçalar değişecek degisicek diyip başında bekliycem 100 TL fiyat verdi bana malzemeler 40 TL tutuyor internetten baktım 50 TL'ye çektirme anahtarı tutuyor aynı paraya denk geliyor neredeyse sizce ne yapayım
    adamın işçiliğine güveniyorsan git ver ama başında dur. gereken yerlerde kendin devreye gir, motorun içinde pislik bırakırsa silmesini söyle veya kendin sil örneğin.

Eyvallah hocam çok sağol öyle yapayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)