Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bloktan ön dişlinin oralardan gelen çat sesi ve sesten sonra ivmelenme

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Bu gün motorumun debriyaj balata değişimini yaptım hep güçte bir gecikme vardı ve bloktan bir çat sesi geliyordu sonra hızlanıyordu balatadan die düşündüm fakat sorun çözülmedi balata değişimi yapıldı ses ve gücün geç gelmesi devam ediyor motorun sol öndeki küçük dişlinin ordan gaz açtığımda çat diğe bir ses geliyor içerden motor o sesten sonra hızlanıyor ve gaz kapatığımdada hemen kompresyona girmiyor kısa bir süre boşa düşmüş gibi yapıp yaklaşık 1 saniye kadar sonra kopresyona giriyor ve çat sesi tekrar geliyor ustam her motorda az bir boşluk olur o kısımda dedi 2 li sehpada motorun tekeri vitesteyken oynatmaya çalıştıgımda çok az da olsa ileri ve geri dönüyor bu durum neyden kaynaklı olabilir yada normalmidir motorum CBR 600F.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Arka tekerde kaplin var mı o motorun

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Kaprinlerde sorun yok baktım blok içinden geliyor ses tam ön dişlinin takıldığı milin ordan mil viteste bile olsa az bişi dönüyor boştaymış gibi ileri veya geri çok azcık ve sonra çat diye vuruyor sonra normal hızlanıyor ustam sıfır motor bile olsa az bişi oynaması gerekiyor dedi ama bana durum biraz fazla geldi sebebini anlayamadım viteslerde bir sorun yok motor gayet seri hızlanıyor hiç bir vites hiç bir devirde kaçırma yapmıyor net 270 görüyorum.Her viteste redline e kadar çıkıyor kaçırmadan ana gaz verip çekerince oçat sesi gelmedne motor ilerlemiyor sonra çat sesi gelince birden hızlanıyor .

Kaplin ne işe yaroyor ya

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaprinlerde sorun yok baktım blok içinden geliyor ses tam ön dişlinin takıldığı milin ordan mil viteste bile olsa az bişi dönüyor boştaymış gibi ileri veya geri çok azcık ve sonra çat diye vuruyor sonra normal hızlanıyor ustam sıfır motor bile olsa az bişi oynaması gerekiyor dedi ama bana durum biraz fazla geldi sebebini anlayamadım viteslerde bir sorun yok motor gayet seri hızlanıyor hiç bir vites hiç bir devirde kaçırma yapmıyor net 270 görüyorum.Her viteste redline e kadar çıkıyor kaçırmadan ana gaz verip çekerince oçat sesi gelmedne motor ilerlemiyor sonra çat sesi gelince birden hızlanıyor .
    Zincirin ne durumda hocam biraz gevşek veya sıkıysa da boyle bir sey yapar.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Zincir ne çok gergin nede çok bol tam ayarında bu gün set olarak takıldı yeni hatta biraz fazla gerip ve bollaştırıp denedim gene düzelmedi ön dişlinin takıldığı yerin içinde bir sorun var ama tam olarak ney bilmiyorum şanzıman dişlilerde sorun olsa atma yapar fakat atma yapmıyor şanzımanı indirmek istemiyorum sadece işçilik 2 bin TL civarında sorun ciddi bişimidir onu merak ediyorum kullandıkça daha farklı sorunlara neden olurmu önemli olan kısım bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)