Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kalkış yaparken yığılma yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Herkese merhaba 2001 model cbr 600F sahibiyim motorumda kalkış yaparken yığılma oluyor 1. viteste kalkış yapıyorum debriyajı dozajlayıp yeterince gaz veriyorum fakat motor tam gaz yicek gibi oluyor yığılıyor 1 saniye kadar sonra gaz yiyor.Motorda normal 1. viteste sehir halinde giderken gazı komple kapatıyorum debriyaja basmadan rolanti devrindeyken tekrar gaz açtığımda ise direk köpek gibi gaz yiyor hatta öyle sert geliyorki gaz tepkisi dokunsam ileri atılıyor ve bloktan bi çat sesi geliyor hatta gazı verip çektiğim zamanda bu sesi bazen duyyorum başka hiç bir anormal durum yok alet gayet komforlu uzuyor ve torklu fakat kalkış kısmında bu belirttiğim olaylar mevcut debriyajla alakalı bir sorunmudur acaba devir düşük olduğu için ve debriyajda bir sıkıntı olduğu için sıkışıyor ve sonra açılıyor olabilirmi çünkü debriyajsız sert gaz verdiğimde uzuyor aynı iş debriyajla yığılma yapıyor.Bilgi sahibi yardımcı olabilicek kişiler varsa acil yardımlarınızı bekliyorum şehir içinde dur kalklar çok çekilmez bir hale geldi.Motorun gaz kelebek sensörüne enjektörleri baktırdım bir sorun yok sadece yığılma olsa yakıtla alakalı biş idicem fakat bloktan bi çat sesi duyyorum gaz açtığımda ve o ses geldikten sonra motor hızlanmaya baslıyor üzerindeki debriyaj balatalarını yeni değiştirdim ama yanlış balatamı takılmıstır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    debrşyajların yanlış takılmış da olabilir kaçırma varmı belli ısıdan sonra

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    yeterli benzin gelmiyor veya benzin hortumunda hava var. onlarda sorun yoksa, enjeksiyon ya da karbüratör o da değilse ateşlemeyle ilgili bir sıkıntı var. kendi motorumda olmuştu düşük devirde özellikle kalkış yaparken yeterince benzin çekemiyordu stop ediyordu, biraz bekleyip karbüratöre benzin gelince normale dönüyordu. aynı şekilde yokuş inerken benzini bol keseden çektiği için gaz açınca agresifleşiyordu. bende çok aradım sorunu karbüratör temizliği için karbüratörü sökecektim ki benzin hortumunu söktüğüm zaman benzinin gelmesi 2 saniyeyi buldu, hava yaptığını düşündüm geri takıp denedim ve motor düzeldi.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    motor 100 km de 9 litre yakıyor devirli kullanıyorum hortumla yakıtın az gelmesiyle alakalı olabileceğini düşünmüyorum açıkcası.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 100 km de 9 litre yakıyor devirli kullanıyorum hortumla yakıtın az gelmesiyle alakalı olabileceğini düşünmüyorum açıkcası.
    ya verimsiz çalıştığı için yakıyorsa? benzin pompası da olabilir.

Ateşleme ile ilgili olması muhtemel.. Bujiler en son ne zaman değişti? Bujiler ile ilgili değilse enjeksiyon ünitesi kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    An itibari ile bloktan gelen sesi çözdük komple ebc srk 066 debriyaj seti taktım şuan gayet güzel yığılma durumunuda rolanti devri 1.100 de idi 1.500 e getirdim şuan için oda düzeldi gibi fakat alet hala köpek gibi yakıyor 27 km yolda 20 TL yakıyor 9-10 bin devir bandında kullandığımda ustam o sürüşe bu yakış normal dedi ama bence yüksek yakıt durumu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)