Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 600F debriyaj ile ilgili sorun yardım !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Herkese merhaba 2001 model bir cbr 600f sahibiyim bu gün debriyaj balata değişimi yatırdım değişim öncesinde makina gaz tepkisi çok kötüydü kalkışta gazı açıyorum 2 saniye felan gecikmeli kavruyordu gaz yiyor ama güc 2 sn sonra çat diye geliyordu.Bu gün balatayı değiştirdik motorun orjinalinde 6 saç 7 balata olması gerekiyor 2 tanesi ince fakat benim netten aldığım balata geldiğinde baktım 7 adet kalın balata geldi böle olunca 6 kalın balatayı taktık 1 adette içinden çıkan bitmiş ince balatayı takıp topladık motorun gaz yemesi gayet güzel oldu toparlandı fakat hala 1 ve 2 . ci viteste kalkışta makina çok az da olsa geçikme var gaz verip çektiğim çat diye bir ses geliyor bazen gelmiyor kullanıma engellik bir durum yok fakat rahatsız ediyor tam konforlu kullanamıyorum.Sizce o çat sesi vites dişlelerinde boşluk felanmı var ordanmı geliyor yoksa debriyaj ile alakalı bir durummu ve makina 1. vitestede bile kalkış yapsam direk gaz açtığımda sert hızlanmıyor 3 - 4 bin devire getirip gazı açarsam sert gaz yiyor bu normalmidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Motorun normal seyir halinde iken ani gaz açtığında kaçırma yapıyorum 1 veya 2 kalkış da sabıt gazda iken motordan kaçırma sesi geliyorum Depriyajların renkleri vardır sıralaması vardır toplayan düzgün toplayamamış debriyajların normalde 24 saat bir güne hemen hemen yağda bekletilmesi daha sağlıklıdır özelden detaylı yazabilirim

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Bu usta bitmiş olan balatayı niye takmış ki sağlamı dururken

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)