Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yağlama yapmayan motorsiklet ?

Motovento
    REKLAM ALANI

akadaşlar merhaba elimde , motoran mt150 cruser diye bir motorsiklet var motorsiklet hiçbir şekilde yağlama yapmıyor yağ pompası 2 defa değişti pompanın yağı çektiği ve yağı ittiği delikte tıkanma yok üst kapağa giden yolda tıkanma yok kranka giden yolda , yağ hunisinde tıkanma yok ama nedense motorsiklet 1 damla yağlama yapmıyor pompanın orjinalini bulamadım cg pompası taktım bi değişiklik olmadı cub pompası taktım bi değişiklik olmadı
    sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir tecrübe ettiğiniz bir olay var ise yorumlarınızı beklyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250
    Yağ filtresi ne durumda, tıkanmış yada bir terslik olabilir göz atsanız iyi olur.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Yağlama yapmadığını nasıl anlıyorsun?, krank zaten yağın içerisinde çalışıyor üst kapak (külbütör) kısmına egzantiriklerin olduğu yeremi yağ gelmiyor.

Olasılık.
    1 Üst kapak, silindir, piston söküldümü?, söküldü ise takarken conta düzgün bir şekilde yağ kanal geçiş delikleri açıkmı?, birde saplama diplerinde burc olur üst kapağa yağ saplama yataklarından çıkar, saplama deliklerinden hortum yardımı ile üfleyin, hava gidiyorsa delikler açıktır.

2 Pompanın yağ çektiği kısımda bir filtre daha var, orası açıkmı?.

Pompayı takmadan deneyin, bir tarafından bir kapak yağ koyun ve el ile çevirin, diğer tarafdan yağ çıkıyorsa pompa sağlamdır, geriye taktığınız pompa yerinde çalışıyormu ona bakmanız kalıyor.
    Olcay Avşar bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    aklıma 2 şey geliyor blok ve üst kapak arasında yağlamanın yapıldığı kanalda olan saplamanın bir pulu olması gerekli o yok ise yağ yukarı çıkamaz üst kapağı sökün boşta döndürün gelmiyorsa o saplamanın somununu söküp deneyin cg tipi motorlarda debriyaj tarafında arkadaki saplamadır eğer bu değilse külbütör kapağındaki yağ hattı tıkalıdır

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    blokta yağlama kanalında çatlak olabilir. yukarı çıkacak yağ çatlaktan geri kartele inebilir. başıma geldi ordan biliyorum.

ust kapağa yağ gitmiyor yag hunisine yağ gitmiyor bütün yağlama deliklerini kanallarını kontrol ettim hava ile sağlam görünüyor üst kapağa giden yağ kanalları tertemiz pompa nın 1 santim ilerisine yağ gitmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)