Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor bloğundan gelen çok hışırtılı ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Öncelikle herkese selam
    yaklaşık 3 hafta önce motordan çok hışırtılı sesler geliyordu.Subap bakımı gelmiş diye düşünmüştüm.Ertesi gün de Marmaris`e gidecektim.Tüm bakım kontrollerini de itinayla yapmıştım. Ses, motor ısındığında sanki demire işkence yaparcasına inliyordu.Motorda yağ seviyesi tamdı. Neyse bi açıp bakayım dedim.Külpütör kapağını açtım.Baktım etraf çamur deryası gibi metal parçaları... Subaplar kupkuruydu. 1gr bile yağ yoktu. Dedim acaba yağ pompası mı bozuldu diye.. Yağ kanlları çalışıyordu.Piston silindirde yağlama var sadece piyano tarafı yağsız. Yağ kanallarını kontrol edeyim dedim. İlk olarak Külpütöre baktım.Düşündüğüm gibi çıktı.O kapaktaki yağlama kanalları var. onlar tıkanmış.Benzinle bi güzel yıkadım. Sonra üst kapağı temizledim ysğladım. Filler çakısıyla(sentil) bi subap ayarı yaptım.tam o sırada piyanonun biri ısıdan dolayı çatlamış yağladım ettim ılmadı. Sabah,tramvayla merkeze gidip piyano aldım.Motoru topladım. Bi test sürüşüne çıktım. ses soluk kesilmiş ve çok randımanlıydı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Allah razı olsun, tecrübeniz sizin için sıkıntılı olsada benim gibi acemiler için aydınlatıcı ve yol gösterici, hem motosikleti tamir ederken sıkıntı çekip hemde bunları bizimle paylaşarak, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    rm125 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O nası bir pastır öyle. Motorun içine su mu girmiş ? Aşınma olmamış mı külbütörde ? temizleyince düzeldi mi çalışması, sesi falan.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nası bir pastır öyle. Motorun içine su mu girmiş ? Aşınma olmamış mı külbütörde ? temizleyince düzeldi mi çalışması, sesi falan.
    Alıntı yüksel66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun, tecrübeniz sizin için sıkıntılı olsada benim gibi acemiler için aydınlatıcı ve yol gösterici, hem motosikleti tamir ederken sıkıntı çekip hemde bunları bizimle paylaşarak, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    Rica ederim.herkes tecrübelerini paylassa buralar çok sağlam olur. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Benzinle iyice temizledim.fircaladim. yağ filtresinden inanilmaz pislik yapismis.sonra toplayınca saat gibi çalıştı.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    eline sağlık kardeşim.. seni bir süredir takip ediyorum. adamımsın.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık kardeşim.. seni bir süredir takip ediyorum. adamımsın.
    Teşekkür ederim ne demek!müsait olabildigimce yasadigim problemleri aktariyorum ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)