Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 zamanlı motora 2 zamanli yağ koydum!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARORA Ar 150 T-8H Joker
    Arkadaşlar benim Arora 150t-8h scooter motorum var ben normalde hep yağ değişimlerini tamircide yaptırırdım ama bu sefer kendim yağ koyayım dedim benzinciden castrol 2t yazan yağdan aldım koydum tamamen cahillihime motorla 5-6 km lik yol yaptım bi sıkıntı yoktu kullanırken ama aklıma sonra geldi ben acaba doğru yağdanmı koyduk diye benim motorun 4 zamnlı olduğunu ögrendim acaba bu yağ zarar verirmi motora?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı sabri4114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim Arora 150t-8h scooter motorum var ben normalde hep yağ değişimlerini tamircide yaptırırdım ama bu sefer kendim yağ koyayım dedim benzinciden castrol 2t yazan yağdan aldım koydum tamamen cahillihime motorla 5-6 km lik yol yaptım bi sıkıntı yoktu kullanırken ama aklıma sonra geldi ben acaba doğru yağdanmı koyduk diye benim motorun 4 zamnlı olduğunu ögrendim acaba bu yağ zarar verirmi motora?
    2T yağlan çabuk yanması için özellikle yapılır o yağı acilen değiştir hatta 1 tane uygun 4 t yağı koy 20 30 km sonra o yağı al başka 4t yağ koy

Motosikleti
    ARORA Ar 150 T-8H Joker
    Tamam sağolasın değiştirmek için bi motorcuya götürücem,zaten motorla giderken gaz kesmeye başladı randımansız gidiyodu bende hemen eve bıraktım motoru yarın götürücem.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    0w30 ayarında ince yağdır iki zamanlı yağ.Birşey olmaz, tabi 10 40 yağla değiştir kısa sürede, 10w40 scooter yazan var ondan al veya 4T 10w40.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)