Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sıcakken marş verince çıkan garip ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan LF-100A, Lifan KPR 200
    Merhaba iyi forumlar, merak ve korku içerisinde bu soruyu soruyorum sizlere 100 CC cup kullanıcısıyım. Motor ile 18-20 km yapıp sıcakken stop edip tekrar marş yapınca ilk önce marş motoru tek başına dönüyor "zıvvv" diye bir ses yapıyor. Daha sonra "tak" ediyor, bırakıyorum marş'ı daha sonra tekrar basıyorum "takur tukur çıy çıy çıy hırrrr" yapıyor çalışıyor ses sanki vuruntu gibi neden yapıyor olabilir arkadaşlar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Arkadaşlar neden oluyor böyle birşey cevaplarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Yeni mi olmaya başladı bu durum? Yoksa daha öncede var mıydı?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Marş rublesinden olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Marş kavrama da deniyor.

Motosikleti
    Lifan LF-100A, Lifan KPR 200
    Daha önce de vardı pek kafaya takmıyordum, ayak marşına basıp çalıştırıyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Evet bende öyle düşündüm aslında motor 7600 km'de belirli kilometrelerde yağı değişti hava filtresi temizlendi. Ama motor açılmadı hiç.

Kesinlikle ve kesinlikle marş rublesi dediğimiz marş debriyajı.. Başka bir alternatif seçenek yoktur 50-60tl arasında bir fiyatı vardır tabi ama motorun yarılması gereklidir. Kragna bağlıdır özel anahtar ile açılır gerekli ekipman ve bilginiz yoksa ellemenizi tavsiye etmem.

Elden değilde ayak marşıyla çalışıyor ise marş rubleniz kaçırıyor.(şahsi fikrim)Yakın zamanda benim cub motosikletimdede aynı problem olunca ruble değişimi yapıldı.Motor'un yarılması gerekmiyor.Sol kapak açılarak işlem yapılıyor.Bilgi ve beceriniz ve ekstra anahtarınız<darbeli tornavida gibi> yoksa her halükarda tamirciye değişim yaptırmalısınız.Parça çok pahalı değil,el işçiliği dahiliyle 80.00 tl.civarında bir bedel tutacaktır.Hayırlı akşamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)