Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet motor bloğundan tık sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MuratBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Ultra150
    Selam arkadaşlar

Bugün 60/70kmhz ile bir kaza yaptım motosikletin arka balatalarını yeni değiştirdiğim halde kazadan sonra tutmamaya başladı ön taraftan tam yerini saptayamadığım ince fışır fışır bir ses geliyor arkadaşım disk’den geliyor dedi ben anlayamadım nerden geldiğini ipince fışır fışır ses çıkarıyor haraket halindeyken ayrıca dengesizlik söz konusu (kendi kendine sağa/sola yatıyor) keşke sadece bunların olduğunu motosikletim Çin malı olduğunu düşünerek 150/200₺ arası belki daha az bir fiyata yaptırır çıkarım diye düşündüm taa ki akşam evin önüne gelene kadar...
    Motorun sesinde herhangi bir sıkıntı yok fakat arada vida sesi geliyor motor bloğundan...
    Benim motosiklet konusunda hiç bilgim yok krank sesine baktım değil pistondur bilmem neydir bildiğim tüm ses çıkaran motor aksamlarının sesine baktım Yok sadece krankında sorun olan bir motorun videosunda sadece bir sefer bende çıkan ses geliyor fakat benimkinden o kadar ses çıkmıyor çok ince onu da buraya koyayım saniye 0:02 0:04 arası dikkatli dinlerseniz duyarsınız motorun rölanti sesi normal eskisi gibi hiçbir fark yok sadece tık tık ses geliyor (subap ayarlarını 2 gün önce yaptırdım) bazen bunun kaynağı nedir arkadaşlar bilen varsa bana kaça mâl olur.
    Video tam 3. Saniyede geliyor ses ama benimkinden ses bu kadar yüksek değil ->http://www.youtube.com/watch?v=fQjop...ature=youtu.be
    İsterseniz video çekip atabilirim
    Saygılar sevgiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    sübaplardan geliyor ara bi tık diye ses geldi ama yağı boşaltıp bir düşen parçalanan parça var mı yok mu kontrol etmek lazım.
    MuratBe bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Ultra150
    Teşekkür ederim yorumunuz için

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Egzantrik zincirinden de ses geliyor olabilir

Motosikleti
    Asya Ultra150
    Kusura bakmayın benim hiç bilgim yok, egzantrik zinciri seslerine baktım hiçbirinde benden gelen sese rastlamadım bugün videosunu yükleyeceğim belki yardımcı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Arkadaşlar buyrun videosunu çektim bugün o tıkırtı sesleri çoğalmış, dün ara ara geliyordu şuan durum budur www.youtube.com/watch?reload=9&v=r6Gd82PjZw0

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler