Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım edin kartel yalama oldu!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet1. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Armode ar125
    Arkadaşlar cg 125 çinli motorumun alt yağ tapasının yuvasu yalama oldu vida boşa dönüyor yağ kaçırıyor ne yapmam lazım motoru dağıtmadan diş açıla bilirmi sadece bi civata için kartel değişmek istemiyorum nasıl olacak evde kılavuz setim yok motorcuda olurmu yada olsa bile yapılırmı yapıldıktan sonra yine yağ kaçırma durumu olurmu lütfen yardımmpale:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

H e l i c o i l
    allegromod bunu beğendi.

Motosikleti
    Küba RazorE 100-Yamaha FZ6 Fazer
    Güzel kardesim alıyorsun motoru bir araçla tornaciya götürüyorsun, orda vidanin bı büyük numarasi ile deliği genisletiyorlar sonra icine çelikten yay gibi bişi atıyorlar. Sonra eski tapa ile kullanılıyor ve ne kadar sıksanda yalama olmuyor (abartmamak kaydıyla). Sanırım bı üstteki arkadaşın dediği yöntem bu ismini tam hatırlamadığım için uzun uzun yazdım.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşların dediği gibi tornacı işini görür hee tornacı yok çevrede dersen o da kolay .

Hirdavatciya gidip kaç metrik somun ise bir büyük numara klavuz alıp kendin açıyorsun .

2 diş aç geri çıkar 2 diş daha aç geri çıkar böyle böyle yeni somun yuvası hizmetinde olmuş oluyor . Ona göre somun da al tabi .

Kolay gelsin .

Motosikleti
    Armode ar125
    Tornacılar pek yanaşmıyormuş yapmaya vidanın yeri terste olduğu için yinede bi soracam yaparsa yaptırırım yapmassa kendim kılavuz alsam bi büyük boyunu direk aynı dişin üzerine kılavuz çekilirmi yoksa matkapla delmekmi lazım bide bu kılavuz çekme başlıkları tekten satılırmı yoksa set olarakmı satıyorlar acaba.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Klavuz tek satılır , matkapla delme o zaman kılavuzun pek bir mantığı kalmıyor . Bir tane de klavuz anahtarı al ki kılavuzu düzgünce oturtabilesin .

15 dakikani falan alır . Kolay gelsin

Motosikleti
    Armode ar125
    civatayı götürüp onun bi büyük olanını alıcam değilmi kılavuzu bide ben civatanın kaç metrik olduğunu bilmiyorum.

Motosikleti
    Küba RazorE 100-Yamaha FZ6 Fazer
    Sen bir hırdavatçıya git orda cvatanın kaç metrik kaç no olduğunuı söylerler. Tornacılar altta kalıyor diye yanaşmıyor. Bir arkadaşımdada meydana gelmişti cbf600ü yere yatırıp öyle yaptırmıştık.

Motosikleti
    honda cbf 150
    benimde aynısı olmuştu.hallettim. sana yapacağın işi söyliyim.motoru bir şekilde tornacıya götür.istersen motor bloğunu söküpte götürebilirsin.Neyse gelelim konumuza.motoru yan yatırıp(başka türlü düzgün yapılması mümkün değil malesef) o şekilde tornacı arkadaş bir numara büyük klavuz atacak oraya ve cıvata takacak.dikkat et.tornacı yağ tapası pulunu bakır pul olarak takmak isteyecektir.bakır pul işe yaramaz sakın taktırma bilgin olsun.yedek tapa pulu al yanına yada eski pulu taktır.ancak karterin içine her ne kadar dikkatli olsada biraz talaş kaçacaktır.bu işlem bitince yağını boşalt tekrar doldur.bu işlemi bir kaç kere yap.boşaltılan yağ talaşları biir miktar da olsa atacaktır.sonra yeni yağ koyarsın.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kılavuz kırılırsa hayatın kayar
    kılavuzu çoooooook yavaş açmalısın gerekirse 4 saatte aç ama çok yavaş açmalısın dikkat et.
    kırılırsa tel erozyon falan derken içeri çapak kaçıcaktır sıkıntılı durum.

Motosikleti
    150 sentor
    helicoil en garantisi çünkü kılavuz açtırırken yeni açılan yuvadan metal parçalar bloğun içinde kaçabilir ve iç parçalara zarar verebilir iyi düşünmen lazım.

iyi bir tornacı bul yiv çektir içine çelik yüzük attır sonra sık sikabildigin kadar yiv cekildikten sonra tapayı takmadan yağ dök kalan capaklar akıp gidecektir orijinal tapasını takabilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    25 yasimda 100 binlik araba nerden geldi bu para inan ki sorma

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Daha önce dili yanmış biri olarak bilgi vereyim. Bundan 1.5-2 sene önce karter yuvası yalama oldu. Bir tane adi bir tornacı bulduk. Motoru ters çevirmeniz lazım falan diyerek zırvaladı. Mırın kırın etti şerefsiz. 30 TL verdik. Büyük diş açtı. O zaman kılavuz seti 50-60 TL falandı. Büyük diş açtığı karter tapasının duvarı inceldi. Zaten blok alüminyum. Bir sonra ki yağ değişiminde karter tapa yuvasının bir tarafı koptu. Adama çok sövdüm. Sonra sunfix macun alıp bir şekilde kapattım. Yağ damlaması kesildi. Kesinlikle helicoil yaptır. Başka hiçbirşey yaptırma

Motosikleti
    Armode ar125
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar bugün sanayiye gittim tornacı yeni diş açıp içine helicoil taktı sonrada eski tapasını yerine sıktı damlama kesildi 15 lira bi ücret ödedim yani motoru dağıtmaya karteli sökmeye felan gerek yokmuş ama yapan kişiyi bulursan her tornacı uğraşmaz adamdan allah razı olsun 2 dakkada yaptı.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı mehmet1. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar bugün sanayiye gittim tornacı yeni diş açıp içine helicoil taktı sonrada eski tapasını yerine sıktı damlama kesildi 15 lira bi ücret ödedim yani motoru dağıtmaya karteli sökmeye felan gerek yokmuş ama yapan kişiyi bulursan her tornacı uğraşmaz adamdan allah razı olsun 2 dakkada yaptı.
    Geçmiş olsun kardeşim, bendede olmuştu bende senin gibi yapmıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)