Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklete motor kiti

Motovento
    REKLAM ALANI

Bisikletine benzinli motor kiti takan yada takmayi dusunen var mi
    Tamamen hobi amaçli yada kirsalda ulaşım amaçlı kullanilanilir mi 80 cc olanlar var
    Ön disk frene gecilirse frende problem olmaayacak gibi çoğu guncel motorsiklette disk yok bile
    ( olumsuz yorum yapmasak olur mu )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Avatarımdaki mevcut istersen satabilirim

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O paraya temiz mobilet alınır. Dahada iyi olur. Hatta evraksız cup cg vs alınır. Bisikletede taksan oda evraksız sonuçta. Polis bağlar bide ceza yazar.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Ben araştırdım, o motor kitleri çok fazla pahalı. Ayrıca bisikletin her gün lastiği patlar freni tutmaz vs. İyi bir bisikletle beraber motor parasına gelir. En iyisi 50cc cub falan almak.

Olabilir kaç cc

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:10 ----------

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avatarımdaki mevcut istersen satabilirim
    Olabilir kaç cc

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:12 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya temiz mobilet alınır. Dahada iyi olur. Hatta evraksız cup cg vs alınır. Bisikletede taksan oda evraksız sonuçta. Polis bağlar bide ceza yazar.
    O paraya mobilet alinir ama
    Bisiklet daha az yakar bisikletin ön freni diske cevirebilirz polise denk gelirsek motoru kapatip pedallariz

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:15 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben araştırdım, o motor kitleri çok fazla pahalı. Ayrıca bisikletin her gün lastiği patlar freni tutmaz vs. İyi bir bisikletle beraber motor parasına gelir. En iyisi 50cc cub falan almak.
    Aslinda lastik degisimine gidilebilinir
    Fren takviyesi şart zaten
    Haklisin gereksiz pahali ikinci el temiz bulurum diye umuyorum

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı 21dc963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O paraya mobilet alinir ama
    Bisiklet daha az yakar bisikletin ön freni diske cevirebilirz polise denk gelirsek motoru kapatip pedallariz
    Süper fikir. Bende polisin yanından geçerken motoru kapatayım sorarsa kaykay bu derim.

Senin dediğini(motoru kapatıp polisin yanından geçmek) bu forumda bi arkadaş yapmıştı.. Belki eski konularda denk gelir. 3.600TL ceza + motoru bağlattı. Senin durumunda motoru çıkartacak evrakta yok

Hadi kolay gelsin.

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper fikir. Bende polisin yanından geçerken motoru kapatayım sorarsa kaykay bu derim.

Senin dediğini(motoru kapatıp polisin yanından geçmek) bu forumda bi arkadaş yapmıştı.. Belki eski konularda denk gelir. 3.600TL ceza + motoru bağlattı. Senin durumunda motoru çıkartacak evrakta yok

Hadi kolay gelsin.
    Arkadasin konusu bulunca link atarsaniz sevinirim
    Kaykay ornegine sesli guldum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bilale anlatır gibi anlatıcan buna anca öyle anlıyo

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilk mesaja istinaden;
    var.

fiyatlara da baktım,
    benzinli değil de elektrikli motorlara baktım.

sonuç:
    bunun için ıskartaya çıkacak bir bisiklet lazım,
    zira bisikletteki amaç bisikleti en hafif hale getirerek bisikletin kullanıcıyı taşımasını sağlamaktır.
    motor bisikleti ağırlaştırarak motorlu taşıt sınıfına alıyor.

ayrıca bisiklet o hızlara ve üzerinde motor olmasını gerektirecek bir yapıya sahip değil,
    bileşenlerini kaliteli ve amaca uygun parçalar ile değiştirmek gerekiyor.

mantıklı gelen düşük cc, hukuki statüsü belli, üretim amacı ile uyumlu bir araç almak.
    cup ya da benzeri modeller olabilir.

ek: bisiklet fiyatlarına da arada göz atın,
    dandik bir sıfır bisiklet bile 2000 tl den başlıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben bir youtube videosunda izlemiştim.Çinden böyle bir kit getirtip bisikletine taktı.Biraz uğraştırmış.Kendi atelyeleri varmış oradaki ustalarla beraber montajladılar.Sonuçta oldu çalıştırdılar ama çocuk elimi kolumu kıçımı hissetmiyorum diyordu.Anca biraz gaz açıp hızlandıktan sonra debriyaj çekip öyle kullanmaktan bahsediyordu.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Uğraşmak için çok güzel. 40-50km/h son hızı var. Ama sabit hızla bir yere gidebilmen için en fazla 35. Titreşimi engellemek için motor kulaklarına lastik sardım çok fark etti ama titreşim kesilmedi. Benimki 2011 model motordu ama yeni motorların krankı balanslanmış ve daha düzgün çalışıyor. Bizzat test ettim. Güzel bir uğraş. Günlük 10km uzaklıktaki staj yerime gidiyordum.
    Sorunları;
    Debriyajı ayıran çubuk bitiyor 2-3 ayda ben tornacıda 5-6 tane aynı boyutta kestirdim,

Bakım gerektiriyor yanda dişlilerin ve kavramanın sisteminin olduğu yeri yağlamak gerekiyor,

Şimdiye kadar sadece eskimeden ötürü dişli sıyırdım ve yanlış yağ kullanımından motor krepaj oldu(segmanlar kaynadı). 1 sene dolu dolu kullandım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)