Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir aldım bakla sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yamaha r25 için komple zincir dişli kit satın aldım ama korktugum başıma geldı zincir bütün halde geldi
    ki böyle geleceğini tahmin ediyordum neyse sorun değil buna uygun bakla alacağım zinciri kesip masterlink baglantı baklası ile baglantısını sağlayacağım ama sorum şu neden bütün halde geliyor bu zincir arkadaş

ve bana şu parçadan lazım istanbulda bulacabileceğim en sağlamından satan biryer varmı bildiğiniz?
    sonuçta bu motor 190 km kadar hızlara çıkacak sıkıntı yaşamayamam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    arka maşayı şaseden sök zinciri geçir , o geçme klipsi kullanmanı asla tavsiye etmem , 120 km üstü hızlarda bu tip bağlantılar sakat..

arka maşayı şaseden sökmek beni tedirgin etti yalnız

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    tedirgin olacak birşey yok , şase ve amortisör bağlantısı sökülecek , tekerleği zaten sökeceksin , kötü bir durum olsa o zinciri yekpare üretmezlerdi , elindeki zincir güvenlik açısından en iyi şekilde sunulmuş , yüksek hızlara çıkan tüm motorlar fabrikada bu tip zincirle donatılır , maşayı sökmek zor iş diyorsan perçinli bağlantı elemanlarından temin etmeni tavsiye ederim , kullanacağın ek parça aynı ebatlarda ve kalitede olmalı , malum bir söz vardır , zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tedirgin olacak birşey yok , şase ve amortisör bağlantısı sökülecek , tekerleği zaten sökeceksin , kötü bir durum olsa o zinciri yekpare üretmezlerdi , elindeki zincir güvenlik açısından en iyi şekilde sunulmuş , yüksek hızlara çıkan tüm motorlar fabrikada bu tip zincirle donatılır , maşayı sökmek zor iş diyorsan perçinli bağlantı elemanlarından temin etmeni tavsiye ederim , kullanacağın ek parça aynı ebatlarda ve kalitede olmalı , malum bir söz vardır , zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür..
    ben o zaman arka maşayı sökeyim biraz inceledim zaten servis manualınde tork değeleride var elimde yavaş yavaş hallederım resimde atarım buraya teşekkürler hocam
    bu arada aldığım yamaha bayiiside sizin söylediğniz gibi anlattı bir sorun olacağını sanmıyorum gerekli atölyve aletlerim var
    Sağolun ilginize.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    valla ne yalan söyliyeyim, "zincir bütün halde gelmez" ise benim korktugum başıma gelirdi.

Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ne yalan söyliyeyim, "zincir bütün halde gelmez" ise benim korktugum başıma gelirdi.
    bu şekilde gelmesini normal karşılamamıştım ilk geldiğinde
    ancak sonradan araştırdığımda Nikkfurie akradaşımında söylediği gibi ona katıldım ve hak verdim şimdi iyki bütün gelmiş diyorum
    motosikletin yanına gittim ve nasıl yapacağımın planını çıkardım amortisör ve arka maşayı söktükten sonra çok basit bir işlem olarak karşıma çıktı daha öncede motosikletimin bakımlarını çok kez yaptım bunuda yapacağım ki kafadan değil servis manualindeki tork değerlerine kadar inceliyerek uyguluyorum bakımlarını ve zevk alıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)