Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup için neler yapılabilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufhalfeti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Better 125 Cup
    Geçen hafta aldığım better 125 cc cup motorumda rahat edemedim. İlk defa cup modele biniyorum. Sorunlarım;
    1-Sağ ayak bileğim hiç rahat değil. Ayaklık takılabilirmi?
    2-Gaz verme ve gaz kısmaya çok tepki veriyor. Yani özellikle gazi kısar kısmaz arkadaki üstüme çıkacak nerdeyse. Bu durum normalmi, yoksa ben hala motora alışamadımmı?
    3-Oturuş pozisyonuda da hiç rahat değilim. Tabi buna yapacak bişey yok. Başka bir modelle değiştirmekten başka. Acaba cup modellerine binen arkadaşlardamı aynı proplemleri yaşıyor ben asıl onu merak ediyorum.

Belkide attan inip eşşeğe bindiğim için böle düşünüyorum. Bana büyük bi motor lazım. Seneye inş. Artık yapacak bişey yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Benimde en büyük problemim vitese alışamamam
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    yusuf merhaba
    ben son 8 aydır kymco activ 110 modelını kullanıyorum
    sordugun soruların kendımce cevabını vereyım
    1-bence sag ayagının altındakı aparatı degıstırmen bu konuda sana yardımcı olacaktır (bende boyle bır sorun yok)
    2-gaz konusunda cok haklısın aynı sorunu bende yasıyorum ama zamanla alısıp ona gore tepkı verıyorsun.bırsey daha elımden geldıgınce artcı almıyorum cunkı 7.5hp de cok zor oluyor.... ama tek basıma keyıflı...
    3-oturuş pozısyonu benım ıcın ıdeal gıbı benım boyum 1.84 ben pek sorun yasamadım bu konuda,

umarım faydası olur
    benım cup tercıh etmemdekı sebep
    -motorun fıyatı
    -markanın guven verıcı olması
    -yakıt sarfıyatı
    suan 1.2000km ve daha cok gezıp gorecegımız yerler var.....
    ____it's my life_1982____

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben cup kullanıyorum.
    Bu gaz kesme işini km yaptıkça aşarsın. Elciğe çok narin tepkiler wermen lazım.
    Alışınca bu cuplarla yapılmayacak hiç birşey yok tektekerden tut duruşlara kadar farklı şeyler yapabilirsin.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

pegasus1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 2004 sport
    arkadaşım attan inip aşeğe binmişsin bende aldım cup bi tane kullanamadım bi türlü biz alşmışız yarı otomatik bize gelmez kullanan arkaaşlarada saygı duyuyorum zor iş vesselam cup

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ben vites küçültemiyorum ya kuzen küçültürken topuk kullanıyo ben ayak ucumla küçültüyorum
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    vites küçültmelerde ve büyütmelerde;ayağınızı basılı tutarsanız,motor ve vites bağlantısı boşa çıkar bunu uyumlu yapıp gaz vermeyi ve kavramayı tatlı bir uyum içinde yaparsanız çok zevkli bir sürüş elde edeceksiniz.
    mesela 1.inci viteste kalkış yaptınız...2.inci vitese atarken gaz kesme ve 2.inci vitese basma işlemini aynı anda yaparsanız yığılmayı kesinlikle önlemiş olacaksınız.Daha işiniz bitmedi;2.nci viteste devam etmek için hafifçe gaza dokunurken ayağınızı da yavaş ça kaldırdınızmı motora hiç hissettirmeden 2.inci viteste yolunuza devam edersiniz.artık 3-4 devam... küçültürken de aynı işlemler yapılması gerekiyor...yani otomatik deyip geçmeyin kavrama bu cup denilen motorlar da da var.zamanla alışkanlık oluyor ve inanın tam otomatikten ya da debriyajlı modellerden daha çok zevk alıcaksınız...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler