Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jinlun 250 Çalışmama Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Jinlun 250cc motosiklet aldım. Şimdi motorda marş basıyor motor çalışmıyor ben elimle karbüratörün hava girişini kapatınca çalışıyor elimi çekince 3 saniye sonra istop ediyor. Acaba karbüratör hava ayarı çok mu diye 1.5 turdu. ben yarım tura indirdim yine aynı. Bu emme manifoltu yeni sıfır alındı zaten içinde çatlak falanda yok. sorun ne olabilir acaba. Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motorda hava filtresi yoksa, hava filtresini takın düzelir hava açıklığınıda 1,5- 2 tur yapın öyle deneyin.

Hava açıklığını 2 tur yaptım hava filtresini taktım yine aynı.

ben 2005 te almıştım.o zaman bile çalışmazdı.hey gidi günler hey.

Motosikleti
    xv250
    karbüratörde biyerlerde birşey olmuş gibi hava mı alıyor jetler mi tıkalı ?

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum jikleyi kontrol et.

hava ayar vidasini 2,5 gibi birseyler yapabilirsin. hatta uatune de cikarabilirsin motoru çalışır duruma getirmek icin. sonrasında bakarsin sorun nerde.

hava girisini kapattiginda calistigina gore, yakit hava karisiminda yakittan cok hava geliyor. zengin karisim yuzunden calismiyor. sen yine hava ayar vidasi ile oynayarak denemeye devam et.

bir de yapabiliyorsan bujiyi cikar bak bakalim. bu zengin karisim yuzunden eger zorladiysan bujide benzin birikmis olabilir. cikar temizle sonra kuruyunca tekrar tak.

kolay gelsin.

Motosikleti
    xv250
    ayar vidasıyla oynama sorunu çözfüğünde geri yapman zor olabilir karburatör jetlerini tel gibi birşeyle temizle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)