Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Kendi kendine gaz veriyor!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Revival 50 (2016)
    Herkese merhaba,

50cc'lik bir Mondial revival sahibiyim. 7100km'de ve kullanmaya başlayalı henüz 1 hafta oldu. ilk motorum olarak seçtim bu motoru. eğer motorsiklet kullanmaya gerçekten bağlı kalırsam umarım adım adım yükselteceğim. Neyse konuya geleyim sadece motorsiklet konusunda bilgim olmadığını belirtmek istedim.

İlk başlarda güzel giden sürüşüm 2 kişi bindikten sonra (eşim ile birlikte kendisi 50kg civarındadır ben 92 kg) motor gaz kolunu bıraksam da gaz vermeye devam ediyor. durduğumda sürekli elim frenlerde oluyor. acaba sebebi ne olabilir ya da neleri kontrol etmem gerekir?

şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Gaz telini tutan bağlantı noktaları ağırlıkla esneyip uzayınca gaz teli kısa kalıp geriliyor olabilir. Motoru uzun süre fren ile tutmak sürekli sürtünen parçaların aşırı ısınmasına ve yanmasına sebep olur. Yani bu şekilde motoru kullanman sakıncalı. Bir an önce sorunu halletmen gerekiyor.
    muyaoglu ve espresso bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilerledikten sonra halen gaz veriyormu?
    Ilerlerken kendine kendine gaz dusup yuksliyor yada tekleme yapiyormu

Motosikleti
    öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim. dün açıp bakma fırsatımız oldu. motor alçak ve ben 92 kg olunca biraz derin çukura girince sanırım rölanti vidasında sorun olmuş. tam olarak ayarlayınca sorun kalmadı. biraz uğraştırdı çünkü tam yerine denk gelmiyordu ancak başardık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilerledikten sonra halen gaz veriyormu?
    Ilerlerken kendine kendine gaz dusup yuksliyor yada tekleme yapiyormu
    sorun varken tam olarak şöyleydi ilerlerken ve dururken gaz vermeye devam ediyordu elciği bırakınca bile. ama tekleme yoktu sadece yükselme vardı. bu gibi durumda kontrol için önerin varsa duymak isterim daha sonrası için de bilgi olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    alet yürüt beni uçur diyor sen anlamıyorsun

Motosikleti
    50cc'lik bir scooter'ın beni uçur dediğini pek sanmıyorum ayrıca günde ortalama 80km yol yapıyorum bu minik canavarla ama aşırı rüzgarda uçmak istediği belli oluyor

Motosikleti
    150 sentor
    Rölanti de nasıl çalışıyor bende de scooter var heryerini hurcalamaktan baya bişey öğrendim

Merhaba iyi günler ben de yeni katıldım aranıza 1 qylık bir motor kullanıcısıyım ve 50cc lik bir RKS blazer xr modeli kullanıyorum aynı sorunu ben de yaşıyorum motorum sıfır olmasına rağmen daha 350 km de ve ışıkta vs. dururken kendi kendine gaz veriyor motoru hareket ettirecek kadar değil ama rölantide çalışamıyor motor bunun nedeni nedir acaba bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Kendi kendine gaz verme olayi cin mali scooterlarin cogunda oluyor tel sıkışması, gidonu cevirince oluyorsa telin kisa olmasi veya beyinde sıkıntı oluyor ustaya gosterin zaman kaybetmeden.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı serdarenes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba iyi günler ben de yeni katıldım aranıza 1 qylık bir motor kullanıcısıyım ve 50cc lik bir RKS blazer xr modeli kullanıyorum aynı sorunu ben de yaşıyorum motorum sıfır olmasına rağmen daha 350 km de ve ışıkta vs. dururken kendi kendine gaz veriyor motoru hareket ettirecek kadar değil ama rölantide çalışamıyor motor bunun nedeni nedir acaba bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
    Eğer enjeksiyonlu ise jikle sensörü bozulmuştur, eğer karbüratörlü ise rölentisi yüksektir rölenti vidasını saatin tersine göre çevirirseniz gaz vermesi kesilecektir. Genelde böyle yüksek olmasının sebebi kayıştan dolayı kalkışta titrediği için rölentisini yüksek ayarlıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)