Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Varadero Hortumdan gelen yag??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco ixciting 250i
    S.a arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar.
    Benim sorunum Resimini attığım üzere resimde hortumun cikis yeride var bu hortumdan motor sıcakken yag damlamasi motoru stop ettiğim zaman bir dk falan sonra yag damlamiyor.normaldede park halindeykende bu sorun yok.varaderoyu bilen bir arkadasimiz bana yardımcı olabilirmi.bu hortumun işlevi nedir ve nasıl çözebilirim bu sorunu.şimdiden Teşekkürler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rx3
    Karter havalandırma hortumu gibi. Daha önce varedero incelemediğim için emin değilim. Eski model motosiklettlede bu sekide dısarı ucu açık bırakabiliyorlar. Yeni sistemde karter gazları toplanıp benzer bir hortumla karterden hava kutusuna gidiyor. Hava kutusuna giden bir hortum yoksa ve karterden dısarı açılan baska bir hotumda yoksa.....karter havalandırmadır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Bu arada karter havalandırma ise ordan bir miktar yağ damlaması normaldir.

Motosikleti
    Kymco ixciting 250i
    Anladım hocam haklisin da.hep böyle durduğu zaman yagmı damlayacak onu anlayamadım varadero sahibi olan biri varsa oda bilgi verirseniz sevinirim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    o hortum normalde hava filtresine bağlıdır ama aşırı yıpranmış motorlarda filtreyi yağlamasın veya motoru boğmasın diye söküp yere sarkıtılır..

Motosikleti
    Kymco ixciting 250i
    Motor patatesmi yani hocam bağlantı yerini Biliyormusunuz hava filtresine olan yeri

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Motor patatesmi yani hocam bağlantı yerini Biliyormusunuz hava filtresine olan yeri

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sıcak motor yağı buharı önce genellikle hava filtresinin kutusuna bir hortum ile verilir.
    Ama yağ buharı, kutu daha soğuk olduğu için yoğunlaşır ve alt kısımda birikir, fotodaki hortumda bu biriken yağı dışarı atar.
    Çevre temizliği için bazı küçük hacimli motorlarda bu hortumun ucu kapalıdır, yağ orada birikir.
    Çok cc. lerde veya eski motorlarda genellikle açıktır. Bendeki 96 Africa'da açıktı.

Motosikleti
    Kymco ixciting 250i
    Emre hocam sen anlıyorsun galiba biraz.kime sorduysam bilemedi yok yag fazladır dedi fazla deil senin Afrikadada var dedin biraz içim rahatladı ama parkedince durduğu yerde resimdeki gibibdamlatiyor buda canımı sıkıyor biraz bu böylemi olmak zorunda yani

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı KemalD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre hocam sen anlıyorsun galiba biraz.kime sorduysam bilemedi yok yag fazladır dedi fazla deil senin Afrikadada var dedin biraz içim rahatladı ama parkedince durduğu yerde resimdeki gibibdamlatiyor buda canımı sıkıyor biraz bu böylemi olmak zorunda yani
    Genellikle çok sıkıştırınca daha fazla atar, kaç km'de motor.

Motosikleti
    Kymco ixciting 250i
    89 binde sakin kullanırım motoru

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Eski bir benzin filtresinin bir tarafını açılabilir şekilde kapat, diğer ucu hortuma tak.
    Dolunca boşaltırsın, görüntü biraz sakat olur ama şu anda daha kötü.

ishan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2009 600 silwerring
    son yazı 2018 ait olsada bende de aynı durum söz konusu

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı ishan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son yazı 2018 ait olsada bende de aynı durum söz konusu
    Karter havalandırma hortumu ise fazla yağ koymuş olabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)