Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikletim yağ konulan yerden yağ kacırıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar merhaba,

Ben yurtdışında ikamet etmekteyim motosikletimin motoru 156fmi modelli 124cc çin malı cg125 kopyası motosiklet. Motorumda belirli bir deviri herhangi bir viteste iken geçtikten sonra aşırı tıtresım olmaktadır ve daha sonra 10 dakkalık o saglam tıtresimle kulandıktan sonra baktıgımda, motora yağ konulan yerden etrafından cok az bir sızıntı oldugunu goruyorum, kirler üzerine yapışmış. aşırı az bir sızıntı cunku motoru hergun kulanmama ragmen, 1 ay sdonunda baktıgımda gozle gorulur bır sekılde azalma yoktu. Bu sorunu nasıl cozerım?

-- Bir sorum daha olacak, motosikletimin belirli devirde asırı tıtredıgını soylemıstım, gecenlerde, egzozun motora baglı oldugu yerlerdekı vidalar gevşemiş egzoz cıktı tabiki bir sure oyle kulandım ve o titreşim neredeyse yok gibiydi, bu sorunu nasıl cozebılırım, sizlerden yardım beklıoyrum, şimdiden teşekürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    büyül ihtimal balansör yok o yüzden yüksek devirde titreşim vardır diğer konu ise yağ çubuğunda oring vardır ölmüş olabilir ondan sızıntı yapar

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    yağ çubuğunun oringini tek başına bulmanız oldukça zor yağ çubuğunu değiştirdiğiniz zaman yağ sızıntı sorununuz çözülür.
    Titreşime gelince, o Cg kopyası motorlar hilti gibidir orta ayaktayken gaz verince zırıl zırıl titrer ve motor bildiğin orta ayakta sağa sola titreyerek döner

Forumdan Uzaklaştırıldı
    fakat dediğim gibi titreşim egzoz yerinden cıkınca, ortadan kalkıyor, balansör ile ilgili olduğunu dusunmuyorum, motordan pek anlamam ama egzoz delikleri tıkanmıs olabilirmi motorum 10 yıllık motor

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    kapagı temizle sivi conta sür donmasını bekle kuruyunca tak dert kalmaz egzoz olayıda geri tepme yüzünden azalır egzoz olmadıgında ama motor tork kaybeder sen egzozu tak balansörün yok normaldir motor baglantıların körüklü tip değildir japonlarda lastıkli olur ondan kurtulmanın yalu yok gibi birşey var da verecegin el emegi o motora fazla gelir ...
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cg Yağ çubuğunu geçen ay aldım oringli halde satılıyor 3 tlye sorun yok bende.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)