Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Peugeot Kisbee 50 cc Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar,
    Uzun zamandır motosiklet konusunda bir adım atmak istiyordum ve sonunda 1 aylık sürüş eğitimi alıp sürüş kabiliyetimi geliştirmek adına Peugeot Kisbee 50 cc 2017 model bir motosiklet satın aldım. Uzun süredir Sym Orbit II ve Kisbee arasında gidip geliyordum. Peugeot markasına güvenerek biraz da fazla ödeyerek Kisbee aldım. Motor 200 km’de ve trafiğe tam 1 yıl önce çıkmış. Bugün heyecanla bindiğim motorda temel olarak 2 sorun yaşadım.

1. Birkaç günlük Orbit deneyiminim (5000 km 2016 modeldi) gayet iyiydi. Küçük ama her türlü yokuşu 20 ile de olsa çıkıyordu. Ancak Kisbee, Orbit gibi çevik bir şekilde hızlanmıyor ve sanki boğuluyor. Hafif rampada bile bayılıyor. İstanbul Motoru aradım motor açılmamış daha, uzun süredir de yattığındandır dediler. Tatmin olmadım.

2. Motorla giderken yavaşlıyorum ardından hafif durunca ara sıra stop ediyor. Bir anda gaz veriyorum bir bakıyorum stop etmiş. Bu konuda canımı sıktı açıkçası.

Motosiklet konusunda bilgim kısıtlı. Sizlerden yönlendirme alabilirsem sevinirim. Çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    İşi bilen bir usta sorunu şıp diye çözecektir. Benim yorumum soğuk motor, düşük rölanti ve karbüratör ayarı olabilir.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motor ısınıncada aynı şeyleri yapıyorsa karbüratör ayarı istiyor

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hava ayarı kaçmış gibi duruyor, yağını değiştirdiniz mi?

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. Cumartesi sabahı yetkili servisine götüreceğim. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bu arada dün Peugeot sayfasını kontrol ettim. Kisbee'nin asıl problemi fiyatı olmuş. Yahu 50cc karbüratörlü alet o fiyata olur mu? Neyse dolar daha 7 TL'yi geçmediği için şanslıyız. Biraz daha yaşarız.

Merhaba,

Maalesef motora fazla yağ konulduğu için hava filtresi yağ içinde kalmış bu nedenle motor bu haldeymiş. Hava filtresi değiştirildi, genel bakımları yapıldı. Motor şimdi canavar. Orbit II almadığıma pişman olacakmışım gibi geliyordu ancak çekiş gücü vs. çok iyi. 2 kişi her türlü rampayı yavaş da olsa çıkıyoruz. Tek kişi zaten rahat rahat.

Bilgilerinize...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler