Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Atesleme kesip hemen geri geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Gazi kestiginde kadrana bakiyorum ayni sagdaki ignition tusundan kapatip acmis gibi oluyor, nerelere bakmaliyim?
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    daha öncede böyle bir sorun okumuştum ateşleme sisteminde veya yakıt sisteminde oluşan ani sorunlardan kaynaklandığını söylüyorlardı. sorun geçince viteste isen motor tekrar ateşlenip devam ediyor.

ateşleme sistemi parçaları; batarya, ateşleme bobini, distribütör, kablolar.

yakıt sistemi parçaları; yakıt pompası,yakıt filtresi,karbüratör,emme manifoldu, bujiler.

yapabileceğin en kolay şey bujiyi değiştirmek ben olsam onu denerdim. sorun çözülmezse ustaya götürürsün.

anlık elkt gidip geliyordu ama kontağı anlık açıp kapattığımda komple gösterge gidip geliyordu yani kontakdan değildi, ama ateşleme düpmesini açıp kapattığımda aynısı olduğundan direk orayı açıp wd40ladım o arada bir kaç yeri daha yaptım akü başları gibi vs. sonra düzeldi^^
    insta: veli_montana_

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akü kutup başlarından gibi duruyor komple kestiğinden, ya da elektrik sisteminde iletimi engelleyen temessizlik var gibi, komple değişmesi gereken kablo v.s.olabilir.
    Kontağa ateşleme butonuna falan Wd 40 sıkmak elektrik iletimi açısından zarar verebilir diye biliyorum yaLitkanla kaplayacağindan..

Edit: Geçmiş olsun, konuyu yeni açıldı sanmiştim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)