Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Kinetic silindire benzin gelmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler dilerim. Dedem rahatsızlıktan dolayı kullanamadığı için 90 küsür model honda kinetic scooterını 6 7 sene önce abime hediye etti, biz de yazın kullanırız maksadıyla köye götürdük. İlk zamanlar yaz aylarında binildi fakat 3 4 senedir binilmiyor. Ben de son 3 4 aydır ara sıra bu motoru çalıştırmaya uğraşıyorum, şimdi gelelim soruma. Karbüratörden silindire giden hortumda benzin var, bujim çalışıyor marşa basınca çalışmıyor. Ben bujiyi çıkarıp içine oradan biraz benzin koyup çalıştırmayı denediğimde içine koyduğum benzin bitesiye kadar beyaz duman atıp çalışıyor sonra duruyor hiç bir şekilde çalışmıyor. Ne yapabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    Karbüratörünüz tıkanmış anlaşılan. Karbüratörü komple söküp temizleyin karbüratör jetini çıkartıp üfleyin çünkü tıkanmış olabilir, aynı şekilde katbüratör benzin girişine de bakın. Temizleyip topladığınızda yine çalışmıyorsa supap ayarlarına bakın. Ve benzininizin olduğuna, depo musluğunun da açık olduğuna emin olun.
    yulis ve a.bsrn bunu beğendiler.

Cevabınız için çok teşekkürler en yakın zamanda temizleyip sonucu aktaracağım.

Arkadaşlar sorun karbüratörü temizleyince çözüldü tek marşta çalışıyor
    Riptalon, oldcockroach ve janset1604 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler