Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MCX 150' De çözemediğimiz sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon 100-Sentor 150-Xtreme 150-MCX 150
    Herkese merhaba.MCX 150 'nin ön arka fren hidroliklerini değiştirtdim balataları yeni fakat buna rağmen frenler yavaşlatıyor ama durdurmuyor.
    Frendelerde(hidrolikte) hava yok fakat balatalar tam randumanlı ısırmıyor,arka frendeki boşluğuda aldırdım.Bu neden olabilir bir türlü keyif alamadım şu sorundan dolayı.
    Motora son 3-4 yıldır yağ zincir temizliği dışında temizlik yapılmamış,300-400 km öncede lastikler,rulmanlar,balatalar yenilenmıs hidrolik eskiydi onuda ben halletirdim fakat şu fren problemi düzelmedi önceki motorlarıma göre çok tehlikeli bir hal aldı durmuyor bastıgında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Üst merkez ile kaliperlere bakılmalı üst merkez blzulduysa kalipere baskı uygulamıyor

asstofear24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    Fren hortumların çelik mi plastik mi

Şişme yapıyor olabilir mi ? bi kontrol et derim borularda her hangi bir şişme yada kaçak var mı diye.

Alıntı kerem can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.MCX 150 'nin ön arka fren hidroliklerini değiştirtdim balataları yeni fakat buna rağmen frenler yavaşlatıyor ama durdurmuyor.
    Frendelerde(hidrolikte) hava yok fakat balatalar tam randumanlı ısırmıyor,arka frendeki boşluğuda aldırdım.Bu neden olabilir bir türlü keyif alamadım şu sorundan dolayı.
    Motora son 3-4 yıldır yağ zincir temizliği dışında temizlik yapılmamış,300-400 km öncede lastikler,rulmanlar,balatalar yenilenmıs hidrolik eskiydi onuda ben halletirdim fakat şu fren problemi düzelmedi önceki motorlarıma göre çok tehlikeli bir hal aldı durmuyor bastıgında.
    Sizin sorununuzla bende karşılaştım.

1.Sıkıntı Fren kaliperindeki pistonlar paslanmadan dolayı baskı yapmıyor.
    Çözümü de pistonların etrafını güzelce temizlemek, o pası yağı bir şekilde uzaklaştırmak. Eski fren balatasını pistonların üstüne koy ayarlı penseyle sık bırak sık bırak pistonları alıştır sorunun çözülür.Bazen freni sıkarsın tutmaz, biraz daha sıkarsın birden kilitler oda piston yuvasının kirli olmasından kaynaklanıyor. Işıklarda dururken alışkanlık olmuştu bende ışıkta beklerken ön fren manetini sonuna kadar sıkıp bırakıyordum bir nevi spor yapıyordum
    2. Sıkıntı kaliteli fren balatası, piyasada birçok çeşit balata var bazen düzgün iş yapmıyor. En son taktırdığımda kaliteli balata denk gelmişti demire kadar kullanmıştım çok memnun kalmıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)