Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125 R 4500 devir ile 5700 devir aralıgı arasında gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    asstofear24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    Merhaba Motosiklet.net ailesi öncelikle herkese iyi geceler

Honda cbr 125r bi motora sahibim 2012 model motorum alalı 1000 km olmamıştır 1 ay oldu motorumu zorlamadan bagırtmadan yani tabiri caizse cırmadan kullanıyordum ilk motorum degil bundan önce 4 tane motorum oldu bu 2 3 gündür motor blogunun taraflarından zırrr zırrr diye bir ses gelmeye başladı ısınınca artıyor fark ediliyor soguk olunca bir problem göstermiyor forumda arattım bi kaç benzer problem yaşıyan arkadaş var erzincanda ikamet ediyorum ne yazık ki erzincanda honda servisi yok burada bi ustaya götürdüm resmen alaya alırmış gibi davrandı yagını kontrol et dedi yagı doluydu motorda önceden 10 bin 12 bin devirde duman atma buhar atma gibi bi olay yoktu bu gün baktım hafif beyazımsı bi duman atıyo mavida olabilir pek fazla fark etmedim kontrol edemedim yani asıl kafama takılan şey motor ısınınca 4500 ile 5700 devir aralıgında gelen bir ses aklımdan eksantrik mili geçiyor bu problem ortaya çıktıgından beri motorun performansında çekişinde her hangi bir gariplik düşüklük görmedim sadece sesden çok rahatsız oluyorum temiz bir motora binmek istiyorum bizim burada bi motorcu abi vardı motorcu abiden kastım araba motoru tamir eden dedi bujiden dolayıda yapabilir bu duman işini sizce ne diyorsunuz fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız böyle giderse motordan soguycam ve satıp yeni bir motor alıcam motorumdan memnunum ne yazıkki de ögrenciyim sıkıntı çıkarsa yaptıramam bana yardımcı olurmusunuz bu konu hakkında ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wikipedia yasaklı ülkemizde biliyosun

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asstofear24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin beyin değil. İlkokulda harflerle beraber öğretmişlerdi bunları.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı asstofear24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader tamam siliyorum konuyu hadi eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin beyin değil. İlkokulda harflerle beraber öğretmişlerdi bunları.
    Problem hakkında yardımcı olmadın bari postu nasıl silicem o konu hakkında yardımcı ol

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    On dakika geçti mi dokunamazsın bir daha, yönetimden yardım iste. Lakin onun yerine şu yazı duvarını paragraflara ve cümlelere ayır, biz de göz sağlığımızı feda etmek zorunda kalmadan okuyup yardımcı olabilelim. Baştan başlamış gibi olsun, bu konuşmayı hiç yapmadığımızı kabul ederiz.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Her ne kadar yardım edemesende problemi çözmüş bulunmaktayım. Problem koruma takozundaymış,koruma takozu düşmüş, motor bloguna hafifçe vuruyordu.

Sol motor kapağını kontrol ettigimde hafif zedelendigini gördüm. Daha sonrasında acaba bundan dolayı mı yapıyor problemi diye düşündüm. Koruma takozunu kaldırıp tekrardan bir test sürüşü yapmaya karar verdim.

Test sürüşünde her hangi bir tıkıltı yada benzeri birşeye rastlamadım. Yani kısaca bu problemi yaşıyan arkadaşlar öncelikle koruma takozu varsa koruma takozunu kontrol etsin yada civataların başına baksın..

Pek fazla alışkın değilim sanal ortamda noktalama işaretlerine uymaya kusura bakmayın zamanla alışmaya çalışacagım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)