Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1156 duy 1157ye çevirmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Merhaba,
    Motorumun ön sinyalleri 1156 duy a sahip. Bunlari 1157 ye çevirmek istiyorum, sonrasinda da aşağidaki ampulleri monte etmek.

Led Ampuller elimde var.
    Konu ile ilgili öneri ve istanbulda yapabilecek usta tavsiyesinde bulunursaniz çok sevinirim.
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Sağlam elektrik bilgisi olan bir usta tavsiye edebilir misiniz?

Motosikleti
    xv250
    yapacağın şey çok basit ama duy o şekilde piyasada varmı ? erkek duy boş olarak

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Kablo çekmem gerekiyor aslinda ama ampulleri led e çevirince baska bir ek e gerek var mi bilemiyorum. Aslinda dedigin gibi bir kablo cekmek gerekiyor ama bağlanti yerini nasil cözerim onu da bilemesigim icin, bir bilene ihtiyacim var. Duy satiliyor

Motosikleti
    Ybr 125
    Duy değiştirmekle uğraşmazdım ben olsam. Duyları iptal eder kabloları bağlardım.

Motosikleti
    xv250
    duyları iptal etmeden ledi kablolarıyla bağlayabilirsin duyun kablo baglantı yerlerinden hem duyu da bozmamış olursun

Motosikleti
    Yamaha Niken
    1156 lar 2 kablolu, 1157 ler 3 kablolu. Kabloyu çekme ve elektrigi verme kismini nasil yapacagimi bilemiyorum.

Motosikleti
    xv250
    üç kablolu olanlar stop lambaları fen anahtar. iki kablo olanlar sinyal. aldığın ledlerde 3 kablo mu var ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

siyah toprak ise beyazla kırmızıyı birleştirirsen olabilir ama bakmak lazım renkler bu şekilde mi

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Bunlar 3 kablolu ön sinyal lambasi
    Calisinca beyaz yaniyor, sinyal verince beyaz sönüyor ve sari sinal yaniyor.
    renkler kirmizi beyaz ve siyah

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

https://youtu.be/vpeEG3MQLy8
    Aynisi

Motosikleti
    xv250
    senin motor bu motor ile aynı mı ? duyda 3 tane kablo var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

yani duyu cevirsen bile motordaki sistem yoksa o iş biraz zor

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Evet ayni motor. Abd yapimlarinda ön ve arka sinyaller 1157 duylu
    Diğer ülkelerde üretilenlerde sadece arkalar 1157 imiş ne yazikki
    Ön sinyallere 2 kablo geliyor, 1 kablo daha çekilip bağlantinin yapilmasi gerekiyor

Motosikleti
    Yuki YK-25 Midilli
    Benim motor normal ampul sinyal idi, Kendim led sinyal taktım, uygun duy led bulamayınca duylara yakın yerden yankeskiyle kesip kabloları direk birleştirip "ısıyla daralan makaron" ile yalıtım sağladım. Eğer kendiniz yapar iseniz garanti olarak ilk aküyü sökün kısa devre falan olmaması için, sonra ledlerin + - yönlerine dikkat ederek bağlayın, kolay gelsin.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Alıntı HakanRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor normal ampul sinyal idi, Kendim led sinyal taktım, uygun duy led bulamayınca duylara yakın yerden yankeskiyle kesip kabloları direk birleştirip "ısıyla daralan makaron" ile yalıtım sağladım. Eğer kendiniz yapar iseniz garanti olarak ilk aküyü sökün kısa devre falan olmaması için, sonra ledlerin + - yönlerine dikkat ederek bağlayın, kolay gelsin.
    Ilgilendiğiniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi yaparsam sadece sari ışık sinyal verdiğimde yanacaktir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    xv250
    hımm eğer arkadaki ledler 3 kabloluysa anahtar çevirince de yanıyorsa arka sinyal bağlantısından çekmek daha mantıklı kabloları uzatıp

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm eğer arkadaki ledler 3 kabloluysa anahtar çevirince de yanıyorsa arka sinyal bağlantısından çekmek daha mantıklı kabloları uzatıp
    Aynen öyle
    İşte o kabloyu çekecebilecek birini ariyorum

Motosikleti
    xv250
    tesisatı nasıl bilmiyorum ama kendin de yaparsın aslında yapamzsan her elektrikçi yapabilir bunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

tek kablo çekecek çünkü diğer gerekli kablolar zaten ön sinyallerde mevcut. arkadan yada gidondan da çekilebilir basit bi işlem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)