Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kapalıyken viteste hareket ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleykum 2016 benelli tnt25 modeli motosikletletim 1.viteste kapatmama rağmen ileri geri hareket ediyor çalışırında herhangi bir problem yok gayet iyi dün normaldi bugün viteste hareket ettiğini farkettim acaba sorun nedir veya sorunmudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cıxx , dakikalardır video , replik , karikatür belleğimi zorladım , konuya uygunu bulamadım , suphanallah ibretlik paylaşım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok basit, yapmıyorsunuzdur ama yine de bu ihtimali de elemek için soruyorum, motoru hareket ettirirken debriyaj manetini sıkmıyorsunuz, değil mi?

Yok ne alaka

Alıntı ahmet ferik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ne alaka
    Bahalım nassı bi beyin fortunası esecek , buyur paşam detay ver hele.

Hahaha Dediğim gibi sorun olup olmadağınıda bilmiyorum viteste bırakılan aracın kıpırdamaması gerekir boşta bırakmışım gibi rahat hareket ediyor viteste anlamadım bende

Hahaha Dediğim gibi sorun olup olmadağınıda bilmiyorum viteste bırakılan aracın kıpırdamaması gerekir boşta bırakmışım gibi rahat hareket ediyor viteste anlamadım bende
    Eğimli bi yere yan ayak açılıp bırakılırsa , ve piston/krank pozisyonu o anda kompresyonu tamamlayıp rahata erecek şekilde durmuş ise , anlaşılır.

Aşırı sıcaklarda , bazı motorlar hatta yeni teknolojide olsa uzun yolda devirli kullanım sonucu kontağı kapattıktan yarım saniye hatta bir iki saniye daha çalışabilir , durumu bizatihi gözlemledim , extrem olsada kluyor.

Bunlar haricinde viteste kalsa , ve debriyaj çekmeden bir/iki adım kadar zorlanma/frenaj olmadan durduğu yerde siz iterek hareket alabilir , sonrasında zorlanır (motor viteste bırakılmış sönük ikien)..

Bunlar değilse , lütfen durumu fotolayıp hizliresime sonra buraya atin. buna göre yazalım.

Kabul edin konunuz şuan için muallakta.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az miktar hareket ediyorsa normal

Viteste bırakınca Debriyaj çekmeden frenaj olmadan 1 2 adım gidiyodu sonra gitmiyodu normal olarak bugün baktım çalıştırmadan önce viteste olmasına rağmen boşta gibi gidiyyy

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Motorun gidişi normal mi?
    Yani çalıştırıp gidişinde bir problem var mı?

Viteste bırakınca Debriyaj çekmeden frenaj olmadan 1 2 adım gidiyodu sonra gitmiyodu normal olarak bugün baktım çalıştırmadan önce viteste olmasına rağmen boşta gibi gidiyyy
    Bazen " vites müşürü " vites boşta iken takılı kalabiliyor (sanki motor viteste imiş gibi) halbuki vites boşta , ve ayak ile vitese dokulduğunda sekromeç/vites buldurucu / vites topu yarım boşta takılı şanzumanı tam oturtuyor yine yanılgıya sebeb oluyor , rodajda/yeni motorda ve debriyaj ayarı kaçık/tam olmayan bloklarda olabilir ama bu bir sorundur .

Debriyaj teli ayarlarınızı servisinde kontrol ettirin , yağ seviyenize'de baktırın , rodaj kurallarına riayet edin.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Yürüründe sıkıntı yok

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidişı de normalse Motorunuz pilot motor olarak seçilmiş olup; ileri teknoloji gizli kaydirmali debriyaj test sürumü minvalinde yeni bir urun kullanılmiş olabilir.

İkinci ve büyük ihtimal viteste değildır, vites göstergesi hatalıdır.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Aynısı olmasa da benzer sorun bende de var. Motor çalışmıyorsa, 1. vitese zor geçiyor.
    Huyunu bildiğim için park ederken 2 kere kontrol ediyorum.

Motor 1. viteste iken kontağı kapattığınız zaman da aynı sorun oluşuyor mu?

apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Eğer boştaki kadar rahat değilse, ufak bir zorlanma ile ileriye gidiyorsa ve rampalarda da kompresör yapmıyorsa, sübaplarınız gevşemiş olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)