Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mazotla çalışan Motorsiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar türkiyede mazotla çalışan bir motor görmedim benim almanyada bulunan motorumun aynısını burda yapmak için ne gibi belgeler lazım daha doğrusu değişikleri nasıl onaylatabilirim,yakıtı az 2 litreyi 100km de geçmiyor vede bitkisel çiçek yağıylada çalışıyor aynı zamandada çevreci bir motor,yardımlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt600e-CBX250
    mz in dizel versiyonu var
    xt 600 de dizel versiyonu askeri amaçla kullanılmakta sivil versiyonuda hazırlanıyor
    hazır olarak almak hep daha karlı olur bence.
    toros iyi günler diler

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Mazotla çalışanı bir yana, Çin'de ve diğer uzakdoğu ülkelerinde, LPG ile çalışanlar çok popüler. Böyle çözümler kendi fosil yakıtını çıkartmasına mani olunan ülkelerde gayet popüler...

Ve hayır arkadaşlar, patlama olayına da daha rastlanmadı. Ülkemize gelsin, eminim patlatırsınız

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkemize gelsin patlatırız o motorları baksanıza benzinli motorlarla bile yine acı haberler almaya başladık hgergün birileri patlıyo bi yerlerde en son beşiktaşta ki motorun ikiye bölünmöesi olayı insanı yasa boğucak cinsten herkese kazasız belasız sürüşler
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı cinomafia adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar türkiyede mazotla çalışan bir motor görmedim benim almanyada bulunan motorumun aynısını burda yapmak için ne gibi belgeler lazım daha doğrusu değişikleri nasıl onaylatabilirim,yakıtı az 2 litreyi 100km de geçmiyor vede bitkisel çiçek yağıylada çalışıyor aynı zamandada çevreci bir motor,yardımlarınız için teşekkürler.

nasıl yani çiçek yağımı?_?
    CBR 600F Honda,

toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt600e-CBX250
    firitözdeki kullanılmış kızartma yağından bio dizel yapıyolar sanırım ondan bahsediyo.
    toros iyi günler diler

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    o tup tehlikeli bak ..... bi dustun mu bommmmmmmmmmmmmmmm...

bende lpg takıracam olursa

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı toros adlı üyeden alıntı
    firitözdeki kullanılmış kızartma yağından bio dizel yapıyolar sanırım ondan bahsediyo.
    Biyo dizel değil ya doğrudan çiçek yağı yakıyor. Bunu için bir takım modifikasyon işlemleri gerekiyor. Dizel motor kullanılmış yada taze bitkisel yağı yakacak hale geliyor. hatta hiçbir müdahale olmadan 10 numara yağı yakıyor zaten. Değişiklikler için onay alma olayına girersen zor alırsın derim ben. Dizel bir motor alıp bitkisel yağ ile çalıştırmak için gerekli değişiklikleri yap ve kullan izin mizin almaya da kalkma. Başına durduk yere iş açma

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu arkadaşım boşver izini falan adamlar ehliyetsiz kasksız kullanıyorlar sen diğer kurallara uy mazotuna yağına kimse bakmaz.bi muayene istasyonunda sorun yaşarsan yaşarsın.o a ordaki görevlilele zıtlaşmazsan sorun olmaz.ne araçlar muayeneden geçiyor.senin yakıtınla falan kimse uğraşmaz.ama yapıp satmayı düşünüyosan obaşka tabi.
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

tmrbaykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mazotla çalışan motorun çekişi nasıl olur?
    ben ilk defa duyduğum için aklıma bu soru geldi.
    çok yüksek cc li bir motorsa belki kg ağırlığını
    dengeliyebilir.ama 250 cc ise aynı performansı yakalıyacağını düşünmüyorum.
    bana göre mazotlu motor sürmek bir işkence gibi olur.
    çok çalışmam lazım çoook.:)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bak arkadaşım herşeyden önce san birşey söylemek isitoyorum burası türkiyeeeeeeeeee?????
    burda senin gibi öyle ucuz yakıtlarla araç çalıştırmayı başaranlar oldu fakat şuan o adamların hepsi kayıp öldümü kaldımı belli degil.
    sen şimdi çiçek yagıyla çalışan bir motor yaparsan 1. gün bütün tv kanallarına çıkarsın 2. günde kaybolursun bulamazlar seni.
    üzgünüm ama gerçekler böyle. ama sen yine hayatını riske atıp bu işi yapacaksan sen bilirsin

bence sen hiç böyle onayla felan ugraşma motora istedigin sistemi uygula sorun çıkmaz. motora dıştan bakıldıgında farklı bir sistem oldugu belli olmasın yeter. bu ülkede ne arabalar trafik muaynesinden geçip trafaige çıkıyor. böyle onayla ugraşmazsan sorun olmaz ama illada ben bu sistemi türkiyeye getirdigimi onaylatıcam diyorsan yakınlarınla vedalaş derim. ne olur ne olmazzz

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Aslında durum ELINT in dedigi kadar vahim.Zaten oyle birşeyi türkiyede yapmaya kalkarsan tescil icin falan coooook ugraşılması gerekir.

bende bu cevapları bekliyordum zaten VAY GÜZEL TÜRKİYEM daha 150 sene geride yaşıyoruz kolay gele ...!!!!!!!????

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    bende bu cevapları bekliyordum zaten VAY GÜZEL TÜRKİYEM daha 150 sene geride yaşıyoruz kolay gele ...!!!!!!!????
    cinomafia Türkiye güzel tabi sen getir dizel motorunu al ruhsatını sonradan istersen çiçek yağıyla çalıştır kimse bişey demez. Yani izin falan almana ruhsata işletmene gerek yok diyorum. Sonuçta bu bir modifikasyon. Aracın motor numarası şasi numarası değişiyor mu? değişmiyor. Bildiğim kadarıla enjketöründe ayar yapılıyor. Böyle bir modofikasyonu da işlemeye gerek yok. Yani olay benzinli arabay tüp takmak gibi değil. Motorun orjinal deposunu parçalarını kullanıyosun sorun çıkmaz.
    Biz 150 yıl geride değiliz 100 yıl ilerideyiz burası gerçek özgürlükler ülkesi

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dizel motorda buji yok benzinli motoru nasıl dizele çevireceksiniz
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ya heralde böyle mazaotlu sürmene kimse karışmaz biz seri üretim acısandan söylüyoruz biz

Motosikleti
    Artık Yok...
    amerikadaki bir firma xt600 modelinin tamamen dizel versiyonu yapmış bulunmakda ne bunu amerikan deniz kuvetlerine 20 bin adet sipariş almış durumdalar eyer amerikan ordusundan izin çıkarsa adamlar sivil üretimede geçiceklermiş

bunun dışında sanırım titanyum karşımı özel pistonlar sayesinde en azından bu xt600 ler için diye bilirim motor eski yağ mazot kısaca yapğlama yakışkalığı olan her türlü sıvıyla çalışıyormuş.

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    bu bu nedir bu ??????????
    ...........KARAALİ.........كاراالط

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Allah sonumuzu hayır etsin ne diiyim
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler