Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gümrükten alınan 2000 model Zx-9r

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı devindeger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun içinden çokça parça alındığını farkettik, bazı müşirler bile yerlerinde yoktu. komple motor alma durumumuz var.
    komple motoru nerden bulucaksınız ki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    internette var şuan, 3750 lira istiyor.

birkaç gün önce 2009 600rr motoru ve tüm elektrik tesisatını 1000 liraya buldum ama benden daha hızlı biri satın almıştı.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Bir yola baş koymuşsunuz. Bence satmayı aklınızdan bile geçirmeyin,her aşamayı fotoğraflayın. Bittikten sonra keyifle her parçasını bilerek binin ve elden çıkaracak olursanız fotoğrafların hepsini göaterin arkadaşa...

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Uzun bir süredir konuya birşey yazmıyordum, kusura bakmayın. Motorun durumu çok canımı sıktı.

Debriyaj tasının içini boşaltmışlar herşeyi alınmış, marş rölesi yerinde yok. Karbüratörde çatlak var, elektrik tesisatı komple yenilenmeliymiş.. Grenajlar kötü durumda. Onları tamir edeyim dedim tamir olmaz yenisini almak lazım dedi, Far grubu lazım. Kafa demirinin durumunu bilmiyorum. Gösterge-sayaca bağlanacak tel ve sensör de yok. Hava filtre kutusunun yenilenmesi gerekiyor bazı müşirleri bile çalmışlar. Egzoz da lazım.

Daha çok şey var usta liste halinde vermedi, telefonda söylediklerinden aklımda kalan bunlar. Masraf içinde net bir rakam söylemedi.
    Duruma göre şasi uyumlu ise komple motorda alabiliriz. Yurtdışından 6bin civarına getirenler varmış. (6 bin vereceğim kesinleşirse o şasiye uygun çok daha güncel bir markanın motorunu getirtirim daha iyi. Hiç değilse daha az başımı ağrıtır, daha modern olur karbüratörlü değilde enjeksiyonlu gibi..)

Sırf grenajları tamir edebilmek için youtube dan bir sürü fiber parça üretim videosu izledim. Yetmedi tekne imalatçılarına gidip cam elyafını işlemeyi öğrendim. Şansıma gittiğim yerin sahibi de eski motorcuymuş. Şubat ayında bırakmış motoru. Parçaları getir burda dökeriz dedi. Kuyruk, depo ve ön çamurluk hariç kalan parçaları götürdüm. En erken cuma günü işleri yoğun olursa daha ileri bi vakitte grenajları onlarla beraber halletmeye çalışacağız. Benim Motorun kafası işlem görmüş yarış grenajı delinip tek far yapılmış. Aslı olan çift fara çevireceğim onu da. Allah kısmet eder ve istek verirse tabi

Motosikleti
    cıks
    Kötü ev sahibi, kiracısını mal sahibi yaparmış.Kiracının ev sahibi olması hikayesi,sizde meslek değiştireceksiniz �� öyle görünüyor
    devindeger bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Şevk kırmak istemiyorum ama bu motorun pist çıkması olduğu zaten belliydi. Açıkça konuşmak gerekirse 7 8 bin TL harcasanız bile piyasadki bir çok motordan daha kötü durumda olabilir. Dolayısıyla ileride satışı da zor olacak.

İmkan varsa bu haliyle satmayı deneyin.
    devindeger bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Uzun bir süredir konuya birşey yazmıyordum, kusura bakmayın. Motorun durumu çok canımı sıktı.

Debriyaj tasının içini boşaltmışlar herşeyi alınmış, marş rölesi yerinde yok. Karbüratörde çatlak var, elektrik tesisatı komple yenilenmeliymiş.. Grenajlar kötü durumda. Onları tamir edeyim dedim tamir olmaz yenisini almak lazım dedi, Far grubu lazım. Kafa demirinin durumunu bilmiyorum. Gösterge-sayaca bağlanacak tel ve sensör de yok. Hava filtre kutusunun yenilenmesi gerekiyor bazı müşirleri bile çalmışlar. Egzoz da lazım.

Daha çok şey var usta liste halinde vermedi, telefonda söylediklerinden aklımda kalan bunlar. Masraf içinde net bir rakam söylemedi.
    Duruma göre şasi uyumlu ise komple motorda alabiliriz. Yurtdışından 6bin civarına getirenler varmış. (6 bin vereceğim kesinleşirse o şasiye uygun çok daha güncel bir markanın motorunu getirtirim daha iyi. Hiç değilse daha az başımı ağrıtır, daha modern olur karbüratörlü değilde enjeksiyonlu gibi..)

Sırf grenajları tamir edebilmek için youtube dan bir sürü fiber parça üretim videosu izledim. Yetmedi tekne imalatçılarına gidip cam elyafını işlemeyi öğrendim. Şansıma gittiğim yerin sahibi de eski motorcuymuş. Şubat ayında bırakmış motoru. Parçaları getir burda dökeriz dedi. Kuyruk, depo ve ön çamurluk hariç kalan parçaları götürdüm. En erken cuma günü işleri yoğun olursa daha ileri bi vakitte grenajları onlarla beraber halletmeye çalışacağız. Benim Motorun kafası işlem görmüş yarış grenajı delinip tek far yapılmış. Aslı olan çift fara çevireceğim onu da. Allah kısmet eder ve istek verirse tabi

İlk mesajı okuyup, ikinci parti fotoğrafları görünce içimden geçen şey umarım başınıza bela almamışsınızdır oldu, hem de pahalı bir bela. Şasiye kadar soymanız gerek gibi düşünüyorum.

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Kötü ev sahibine de denk geldim ama ev sahibi olamadım daha önce bir şekilde motor söküp takmışlığım olsa kendim uğraşırdım zaten. Parçaların olması gereken halleri nasıl onu bilmiyorum sorunlu olmalarını anlamam çok zor.

8,5 civarında bi maliyeti oldu motorun bu haliyle.
    Dün yazmayı unuttum notere tescil için gittim, uygunluk belgesi çıkarttırmam gerektiğini öğrendim. Onu da mühendislik firmasından danışmanlık hizmeti alarak yapmak zorundaymışım sonrasında da TSE belgesi alacakmışım. 400 lira danışmanın, 250-270 civarında bir ücrette TSE nin harcına yatırmam gerekiyormuş..
    Benim başım daha çok ağrıyacak onu biliyorum. İşin kötü yanı çalışmayan motorla olacak iş değil bu. Motoru bir şekilde çalıştırmam gerekiyor. O işte yaş görünüşe göre... Her gün yeni şeyler çıkıyor karşıma. Tümünü almak isteyen biri çıksa satarım.
    Nisan Mayıs aylarında Antalya da çok güzel bir FZS600 bulmuştum onu almadığıma çok pişman oldum. Motorun sahibi de uçak teknisyeni miydi neydi, motosikletle baya ilgilenmişti.. Alamama hikayemde içler acısı, 4-5 bin lira borç verdiğim adam parayı yarın gönderiyorum dedi ona güvenip motoru almaya gittim, nakliyeci ayarladım. Herşey tamam param gelmedi. Bir kez daha ortada kaldım. Halende ilanlara bakıyorum o motor için.

Başıma çok pahalı bir bela aldığımı yeni yeni farkediyorum. Kışı bekleseymişim keşke, R1 alırdım belki.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hocam hiç uğraşmayin çünkü o motor ne yaparsanız yapın yürümeyecek ve sonunda zamanınızı ve paranızı harcamış elinizde var sıfır olarak kalacaksınız. En kısa sürede elinizden çıkarın derim. Hevesinizi anlıyorum ama maceraya gerek yok başınız çok ağrır çok uğraşırsınız
    devindeger bunu beğendi.

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Hızlı bir şekilde en az zararla nasıl elden çıkarırım önerisi olan var mı?

Ya da şasiye uyumlu başka bir model bulup komple motor ve tesisat mı alsam? (R1-R6-1000RR-600RR-ZX10-ZX6 gibi)

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kötü ev sahibine de denk geldim ama ev sahibi olamadım ............

Başıma çok pahalı bir bela aldığımı yeni yeni farkediyorum. Kışı bekleseymişim keşke, R1 alırdım belki.
    Üstat, hani bir laf vardır, eskiye rağbet olsaydı.. diye.

Paranın bol olduğu fakat uğraşacak zamanın olmadığı zamanlarda moto. olmasa bile oto. işlerine bende bulaştım.
    Problem şu; ustaların eline hiç bir zaman düşmeyeceksin. Vampir gibi kanını emerler.
    Zamanın bol ise, bilgiye ulaşmak, eskinin parçasını bulmak kolay. Eğer her şeyi ile kendin uğraşırsan devam et.
    Ama elektrik, elektronik, motor-mekanikte usta peşinden koşturacaksan hemen bırak.
    devindeger bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Yedek parcalari para ediyorsa o sekilde satin zararin neresinden dönerseniz kardır. Fzs 600 bende bakiyorum, cok mantikli bir motosiklet
    devindeger bunu beğendi.

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Şasi, arka maşa, ön takım, jantlar iyi durumda sadece temizlik istiyor. Bazı bağlantı yerlerinde paslanma mevcut onlarda sorun değil. Depoda 2 parmaklık bir ezik var. Onun durumu da kötü değil.
    Mekanik bölümlerini bilmiyorum. Eve getirip ilgilenmeyi de parça parça satmayı da düşünüyorum.

Fzs600 ler kışın fiyat olarak daha iyi oluyor. Benim bulduğum 12bin istiyordu. 10 bine bile verebilirdi eğer paramın yarısı gelmiş olsaydı.. Orjinal grenajlar vs üzerinde yoktu. Kuyruğu kesilik Cafe Racer tarzında düz yapılmıştı. Boya, işcilik 10 üzerinden 8 di. Delkevic egzosu da etrafı yarıp parçalıyormuş gibi bir his veriyordu. Kısmet değilmiş o motor..

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Allah başka dert vermesin hocam , okudukça benim içim sıkıldı. Umarım alıcısı çıkar , bu arada herkese ders olmuş olsun. Motoru incelemeden yürür araç olmadan almak ne kadar doğru görmüş olduk.

Tekrar geçmiş olsun
    devindeger ve emrb bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Şasi, arka maşa, ön takım, jantlar iyi durumda sadece temizlik istiyor. Bazı bağlantı yerlerinde paslanma mevcut onlarda sorun değil. Depoda 2 parmaklık bir ezik var. Onun durumu da kötü değil.
    Mekanik bölümlerini bilmiyorum. Eve getirip ilgilenmeyi de parça parça satmayı da düşünüyorum.

Fzs600 ler kışın fiyat olarak daha iyi oluyor. Benim bulduğum 12bin istiyordu. 10 bine bile verebilirdi eğer paramın yarısı gelmiş olsaydı.. Orjinal grenajlar vs üzerinde yoktu. Kuyruğu kesilik Cafe Racer tarzında düz yapılmıştı. Boya, işcilik 10 üzerinden 8 di. Delkevic egzosu da etrafı yarıp parçalıyormuş gibi bir his veriyordu. Kısmet değilmiş o motor..
    Kısa kadar bu motoru ya komple bu sekilde satin yada parca parca kısinda temiz bir fzs alın devam benim plan kısi beklemek acikcasi
    devindeger bunu beğendi.
    Yamaha YBR 125 150.000 km, Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    İşçiliği düzgün sağlam bir güvenilir bir kawasaki yetkili servisi var mı? Birde oraya göstermek istiyorum motorumu..

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Hocam euro 6 tl oldu. Bence o yetkili servis topuna hiç girmeyin derim.
    devindeger bunu beğendi.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atsan atılmaz satsan satılmaz dedikleri mesele bu olsa gerek. Tavsiyem o haliyle zaman içinde parça parça toplaman. Tabi tamirci ya da tanıdık bul veya kendin yap yoksa her gittiğin tamirci yaparız diyip seni kazıklamaya çalışacak.
    devindeger bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Hocam benim kanaatim, siz bu motoru satacak hale getirene kadar kaportasi mekaniği elektriği ile birlikte bir 10000 tl harcayacaksınız.

Bence hiç bu topa girmeden parça parça satın, kâr etme derdiniz olmadan. Facebookta bu motorun ve eski tip racinglerin gruplarında satabilirsiniz.
    devindeger bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bence bir tane kamyonet bul ve yetkili servise göster, fiyat al, parça listesini al. Bunun için en fazla 100-200tl servis işgal ücreti ödersin. Ondan sonra partzilla'dan getirtebilirsin parçaları ufak ufak. YouTube'da MotorcuMuhabbeti die bir vlogger var. Onda da eski kasa bir zx6r var. Onunla instagram üzerinden falan dm yolu ile irtibata geçersen, sana usta konusunda yardımcı olabileceğine inanıyorum.
    devindeger bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler