Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir attı motor yağ akıtıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, virago 250 kullanıcısıyım. İki gün önce dar bir sokakta köşeyi dönerken zincir attı. Büyük ihtimalle zincir biraz gevşekti ve ben biraz fazla yattım. Zincir atınca dişli ve milin arasına sıkışıp gerildi. Gerilince bloğun prdan bişeyleri kastırığ çekti geriye doğru.Hızlı gitmiyordum malum köşeyi dönecektim. Zinciri arka dişliye oturtup geri geri geldim zinciri tekrar taktım. Gitmem gereken yere 100 metre vardı tekrar çalıştırıp gittim park ettim. Fakat motor bloğunun altından yağ geliyor. Sanki bişeyin arası açılmış da ordan akıyor gibi. Attığı yerden ofisin önüne gelen kadar yağ akıttı. Ayaklığı açıp park ettim biraz daha akmaya başladı sonra durdu. Tekrar kaldırıp gideyim dedim yine aynı şekilde akmaya başladı bende yakınlara bir yere bıraktım. Motorun neresi hasar görmüş olabilir problem ne olabilir? yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ciddi durum , çalıştırmayın bile! , şanzuman hasar almadı ise iyimiş , blok contaları ve bloğu bağlayan cıvata/vidalar içte kırılıp bloğu mikron ayırmış olabilir , keçeler/contalar yoklanacak ,herşekilde motorun indirilip bloğun yarılmasında fayda var

Öncelikle cevap için çok teşekkürler. Durum o kadar vahim demek ki. Motoru çalıştırdım. Vites 2 de kalmıştı 1 e aldım. Yaklaşık bi 300 metre gittim. Geçişlerde herhangi bi sorun çıkarmadı. Peki böyle bir senaryoda çıkaracağı masraf aşağı yukarı parça ve işçilik dahil ne olabilir? Ona göre kendimi hazırlayıp ustama götürmeyi planlıyorum.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Geçmiş olsun blok patlamış.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ön dişliyi şanzımana bağlayan şaftın contası da kaçırıyor olabilir. belki o kadar da kötü değildir. Ama bir an önce servise götür.

Motosikleti
    xv250
    fotografını çekeiblir misin yag nerden akıyor . solda iki kapak var arkadakini ( ön dişliyi kapatan) kendin sökebilirsin çok basit 3 civatası var bir de vites çubuğunun 4 bak bakalım ordan mi akıyor ama önce bi bez ile temizle o bölgeyi yanıltmasın kir toz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler