Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kawasaki ZZR 1100 Zamanın Efsanesini İnceliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu herkes mesaj gelmiyor diye şikayet etmiş lakin rezervimizi aldık; ibretle seyrediyoruz işte :D Siz devam edin hocam, takdirle takipteyiz. Elimizden bir şey gelirse ne ala.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bende Ankara'da ikamet ediyorum, hafta sonları bedavaya çıraklık yaparım birşeyler öğrenmek için aklınızda olsun. Allah kolaylık versin 😊

KoJima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Toparlıyoruz

Jonta bir tane buldum aynı ölçüde ama buda sert geldi milim büyük yani çok sert gidiyor baskı zor keserek incelttim baskı yüzeyi azalırsa olur belki diye ama nafile küçüğünü bulmaya çalışacağım.

Bu arada tankların vidalarını yeniliyorum. Vidalar paslanmaz aldık zaten çok küçük meblalara alıyorsunuz.

Arka parçaları takıyorum bu arada. Çamurluk, stop.

Eksozuda bağladım. Somunlar eksikti yeni somun aldım. Eksoz orijinal değil tek eksoz yapmışlar yamaha, Orjinalinde çift eksoz.

Motorumuz su soğutmalı. Bağlantılarını yapıyorum.

Zinciride taktım. Korumasını ve dişlisini. Vitesi boşa aldım motoru toplarken vitesi boşa almamışım. Bunada dikkat etmek gerek malum debriyaj yok şu an. Neyse ki vitesi 2 de bırakmıştım Aşağıya indirmesi daha kolay oluyor.

Son hali şimdilik bu. Debriyajı çözdüğümde elektrik kablolarını bağlamaya başlayacağım.
    yulis bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence eski hortumları yenileyin.
    demirkan bunu beğendi.

Elektrik

Bu kısımda biraz fazla vakit harcadım lakin biliyorsunuz parçalar bulunmuyor uydurmak gerekiyor. Güzel bir contacı buldum ostim de ne arasanız var. Tam uyan bir tane bulduk 2 adet aldım. Test ettiğimde deliği parmağımla kapattığımda hava almadığı için conta tutuyor. Bağlantıyı yaptım lakin baskı yine yeterli gelmedi. Bu kısımda elcikte de hata olduğunu fark ettim. Fren elciğini bağladım onda tam istediğim gibi çalıştı. Bu durumda fren elciğinin iç tertibatını debriyaja takacağım. Sonrada freni hallederim.

Burada motor çalışana kadar bazı çalışmaya etki etmeyecek sorunları sonraya bırakıyorum ki zaman kaybetmeyelim. Motor çalışırsa o zaman bu sorunlara geri döneceğim. (şim, elcik, sıvı conta, boyası, su soğutma boruları, vb)
    Şimdilik yolumuza devam etmek için bu gün artık elektrik tesisatına geçiyorum. Kitapçığında gayet güzel anlatılmış. Tesisatımızı bu kitapçığa göre bağlayacağım bakalım burada nelerle karşılaşacağız.

mombohunter ve yulis bunu beğendiler.

Elektrik tesisatını bağlamadan kabloları kontrol edip gerekli yerleri onarmanızı öneririm. Montajdan sonra daha sıkıcı gelebilir onarım.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Takipteyim çok güzel. İleriki hayatım için düşündüğüm hobiyle uğraşıyorsunuz kıskandım.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    hep yapmak istediğim şey. sök, öğren, bakımını kendin yap sonra tak. kolay gelsin ...

Elektrik Tesisatı

Evet arkadaşlar şimdilik motoru topladım, lakin henüz bitmedi. Elektrik tesisatını bağladım göstergeye yağ yok ışığı geldi bunun dışında bir ışık yok. Sigortaları yeniledim. Lakin elektrik konusu iyi bildiğim bir alan değil kablolarla oynanmış yeni ekler oluşturulmuş yerleri belli olmayan bağlantılar var. Bu nedenle oto elektrikçi olan bir arkadaşımdan yardım alacağım.
    Motosiklet gerçekten efsane, Yenilere göre büyük ve ağır bir kasası var. Elektrik işini çözdüğümüzde devam edeceğim.

blk_pasa bunu beğendi.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir şey çıkacak gibi takipteyim

Son durum nedir?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    96-97 falan benim patron andropoza girip ilk motor olarak(!) bunlardan bir tane almıştı, 6 ay falan kullandı (bir kere de yatırdı) sonra sattı. Deli dehşet bir şeydi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler