Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön tekerlek sekiz çiziyor (yalpalanıyor)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar merhaba öncelikle forumda yneıyım aynı zamanda yeni bir motor kullanıcısıyım. Motosikletim çin malı olup Senke sk125-7 marka ve modeldir. Motosikletim yuksek hız düşük hız farketmeksızın ön tekerlık giderken sekiz çiziyor sapa sola çekme hissetmedim fakat sureklı olarak gidon yalpalanıyor bariz bir şekildeç Malum yurt dışında olduğum için servisler yapmaya yanaşmıyor. çin malı diye biz yapmıyoruz diyorlar fakat bir servis kabul etti onlarda şasede yamukluk var dedı fakat şase ile alakalı bir durum sözkonusu değil bariz gözle gorulur bir şekilde ön tekerlek düz dönmüyor, yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum al yeni bir on teker devam et madem yapmiyorlar. bir cin mali 125 lik makinanin on tekeri ne kadar olabilir ki?

bir de belki gidonun ustundeki baglanti civatasi (32 anahtar ile acilip kapanan) gevsemis olabilir mi? bunu soyle kontrol edebilirsin. on freni sık, motoru durdugu yerde ileri geri oynat. bosluk varsa gobekte sikinti olabilir.

kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum al yeni bir on teker devam et madem yapmiyorlar. bir cin mali 125 lik makinanin on tekeri ne kadar olabilir ki?

bir de belki gidonun ustundeki baglanti civatasi (32 anahtar ile acilip kapanan) gevsemis olabilir mi? bunu soyle kontrol edebilirsin. on freni sık, motoru durdugu yerde ileri geri oynat. bosluk varsa gobekte sikinti olabilir.

kolay gelsin.
    öncelikle cevabın için teşekürler hocam. Bende senın gibi düşünüyordum taki bu servisteki elemanlar cant ta yada tekerde yamukluk yok dıyorlardı göbekteki bitane mil de sıkıntı olduğunu söylediler aldılar servise şimdide şase yamuk diyorlar fakat dediğim gibi yolda giderken on tekerın oraya bakıyorum cant ı bı noktasını referans alıyorum kı almam gerek yok bariz gozle gorulur sekılde teker donerken düz dönmüyor cantla beraber, fikrin nedir bş kere daha sorayım dedim.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum tekerde yamukluk olup olmadigini soyle anlarsin.

orta sehpa varsa motorda kaldir orta sehpaya motoru. on teker havaya kalkar. gec karaisina duz tut catali. cevir lastigi. orada 8 ciziyorsa ugrasma tekeri degistir.

tok teker duz donuyorsa o zaman gobekte yada saside sorun olabilir.

saside yamukluk olup olmadigini da soyle anlayabilirsin. bir arkadas bul. motora bin. tam arkanda dursun sen giderken arkandan baksin. sen duz bir cizgi uzerinde giderken iki tekerin de ayni dogru uzerinde degilse sasin yamuk demektir.

kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekurler cok yardımcı oldun sagolasın

Motosikleti
    xv250
    tekerlek ile çatalın ortasında kalan boşluğu mm cinsinden ölç biraz ileri iterek tekrar ölç aynı mı bi kontrol et

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar motorun şasesinde yamukluk var arkadan bakıncada, arka teker oturaga 90 derece değil, burda tamirine bin tl den fazla istiyorlar. ki yenisi daha ucuz ondada şase numarası yazdırma problemı var. Düşüncem yakında Turkiyeye geleceğim ben bu şaseyi düzeltme işini Türkiye İzmirde nekadara mal ederim bilginiz varmı ?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Sen 100 liraya bir tane jant al taktır. Şase yamuk diye tekerlek sekiz çizmez. Orta sehpaya alıp tekerleği çevir, düz dönüyorsa janttan değil saplama veya göbekten olur. Eğer sekiz çiziyorsa jant değişecek. Servis kazığı yeme.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Jant göbek bilyelerini de kontrol ediniz ezilme var mı diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sorunu cozdum, direk cant ı değştirdim sorun ortadan kalktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)