Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 600 F titreşim yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Arkadaşlar herkese merhaba bu sabah 2001 2. sahibinden 36 binde bir cbr 600f aldım ustammla gittim bana blok olarak güzel olduğunu söledi fakat daha önce hiç açılmamış ne egzantirik nede senkron subap ayarı yapılmamış debriyaj orjinal.Fakat mtorda 8 bin devirden sonra muazzam bir titreme var uyuşturmayı bırakın o devirde kullanmak imkansız gidon kendinden geçiyor titrerken.Amortisörlerde çok az bir yamukluk var fakat boştada titriyor o devirlerde ustam makına güzel bir bakım istiyor diyor sizce bu titreşim kesilirmi kalkıştata bir yığılmama motor gaz verdikten bir kaç saniye sonra yiyor gazı sanki boğuluyor gibi ilk kalkarken yüksek devirde kalkmak zorunda kalıyorum.Yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçer.Bayram sonu egzantirik zincir +gergi senkron subap ayarı+Ön amortisörleri düzelttireceğim+Balans ayarı yaptırıcam+Genel detaylı bir elden geçicek makina şuraya bak dediğiniz bir yer varmı bir fikri olan bayrmda aleti kullanıyor olacağım pazartesi teslim edicem ustama bana çiçek gibi olucağını söyledi bu kilometrede ellenmemiş makina bulmak zor olduğunu söyledi ona güvenerek aldım desem yeridir.Motorun ciddi bir kazası hasarı yok grenajlar haric motor temiz. sadece amortisörde az yamukluk var sola doğru düzeltilicek oda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Eğer km gerçekse sübap ayarı egsantirik vs istemez. Zaten onlar titreşim değil motorun sesinde değişiklik yapar.
    Muhtemelen beklemekten debriyaj balataların bayatlamış artık kaçırıyor.
    Ben de 2006 model 2011 ortası trafik çıkışlı motor almıştım 2014 yılında daha 4500km deydi orjinal lastikleri ipleri ile duruyordu ama dehşet debriyaj kaçırıyordu 7 bin devirden sonra.
    Senin ki de aynı durum.

Bu arada amortisör yamukluğu konusunda boşta da titriyor demeseydin o yapıyor derdidim. Yine de etkisi çok fazladır.

Debriyajı değiştir
    Amortisörü düzelttir.
    Amortisör yağlarını değiştir. Fork oil diye satılan amortisör yağı al. Normal yağ, direksiyon yağı gibi saçmalıklar koyma
    Hidrolik yağlarını değiştir.
    Soğutma suyunu değiştir.
    Mümkünse su devir daim pompasının içindeki tüm contaları değiştirin. O kadar yatmış motorda contalar sorun olabilir.

Bunlardan sonra aklın arkada kalmadan paşa paşa bin

habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Hocam ustam subapların çok sıkı olduğunu söyledi ona teslim edene kadar çok makinayı çok sıkma yüksek devirli sürme diyor motor bloğu fabrikadan çıktığı halde makinada hararet sorunu yok gayet normal ısı düzeyleri hatta 300 km yol yaptık ilk çalıştırma anındaki ses neyse şuandada aynı sıcak soğuk makina hiç salmıyor kendini kalkıştaki sorun ve titreşim var ve ön amortisör yamuk çok azda bir performans kaybı var eskiden 2000 model karburatörlü 600f im vardı 100 bin km de sattım hiç motor yapılmamıştı onun bile ivmelenmesi çok iyiydi fakat motor olarak kötü durumdaydı titreşim bundan azdı sanırım bakımlardan sonra düzelicek herşey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)