Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet çekici rezaleti

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Altı üstü Bahçelievler merkezden , avcılar sosyal tesislerin oraya 250 cc motor taşıtacağım. Mesafe 15 km , en yoğun saatte 25 dakika sürer. Gidiş dönüş en fazla 20 tl yakıt harcar. Peki ne kadara taşıyorlar; 150 ile 190 TL arasında fiyat çekiyorlar. Pes diyorum. Nasıl bir hizmet vereceklerini merak ediyorum sadece bir motor taşıma ücreti değildir herhalde bu. Motoru bu mesafeyi nasıl taşıyabilirim? siz nasıl yapıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Rezalet demek doğru olmaz.
    O işin piyasası o.
    Sen ne yap. motoru 3-4 kişi kaldırabilecekseniz, nakliyecinin birini çevirsen 190 değil de belki 100'e halledersin.
    Eş dost arkadaşın pickup'ı varsa attırırsın arkaya.
    Hiçmi olmadı bağla halatı, çek gitsin. Etrafında vardır bi içten yanmalı motorlu bir vesayiti olan.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Motosiklete ne oldu?Ben olsam kamyonet yada minibüs sahibi bir tanıdığımdan rica ederdim.50-100 TL bir ikram yapardım.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Motosiklete ne oldu?Ben olsam kamyonet yada minibüs sahibi bir tanıdığımdan rica ederdim.50-100 TL bir ikram yapardım.
    Elektrik tesisatında bir kaç kablo yandı maalesef. Komple söküp arızalı kısımları buldum fakat epey bir kablo değiştirmem lazım o yüzden en iyisi ustaya götürmek risk almamak için. Dolayısıyla bu şekilde çalıştırıp gidemiyorum.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç gün sonra bir uzun yol yapmayı planlıyordum tırstım birden.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Muhtemelen mesafe 50 km'de olsa aynı ücreti talep edecekti.
    Bu tür işlerde mesafeden çok günlük yapılabilecek iş adedi baz alınıyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok rezalet gibi gelmedi. böyle durumlarda mesafeyi pek takmıyorlar.

araba için çekici çağırdığımızda 150 lira istediler, aynı yolu taksi ile gitsem 100 tl yazardı kıstırdığını öpüyorlar

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Açıkcası çok rezalet gibi değil. Bahçelievler merkezden avcılara 25 dkda anca motorla gidersiniz, 1 saat yola ayırması gerekir. ayriyeten dönüş içinde aynı zamanı ayıracak ve o mesafede sizin işiniz için tahminini 3 saate malolacaktır. sonuçta para kazanmak içinde 150 tl normal. en güzeli arkadaşlarında dediği gibi çevrenizdeki bir aracı alıp benzinini koymak olabilir.

Bi kargo sirketini arayip ewine krglatsan dha ucuz))

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Konu sahibinden ziyade genel olarak forum ahalisine bilgi vermek amacıyla yazıyorum.

Benim zorunlu trafik sigortası paketinde limitsiz çekici hizmeti var, 320 liraya sigorta yaptırdım geçen yaz. 1 defa akü bittiği için 1 defa da lastik patladığı için servise çektiler. Reklam olmasın diye şirket ismi vermiyorum ama sigorta yaptırırken ufak bir araştırmayla şirketi bulursunuz, fiyatlar uygun ve çekici 15-20 dakikada geliyor.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Ortada rezalet bir durum yok. Kimse taksimetre usulü özel nakliye yapmıyor.
    Hiçbir hizmet vermeyecekler sadece motoru alacaklar sonrasında götürüp bırakacak.

Çok kazandıklarını düşünüyorsan buyur sen yap. Bizde yolda kalırsak çağırır 50TL ye İstanbul içi her yere gideriz.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Anadolu yakasında Moto SOS var. 2 kere kullanmak zorunda kaldım, memnun kaldım.
    İlki 1.5 sene önce, Kadıköy'den Maltepe'ye 100-120TL gibi bir şeydi.
    İkincisi 6 ay önce, Üsküdar'dan Hasanpaşa'ya 90TL.

Nasıl bir hizmet veriyorlar? Aradığınızda yola çıkıp, yanınıza geliyorlar. Özel rampalı servis aracının arkasına yükleyip sıkıca bağlıyorlar.
    Kadıköy'den Maltepe'ye taksiyle gitsem zaten 40TL civarı tutar.

Ama 190TL biraz fazla olmuş.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben ambar işi yapıyorum ve banada çok tepki geliyor fiyatlardan dolayı. Maliyet hesabında sadece yakıt hesaplanmaz.

Mesela benim işimde günlük 400 mazıt yakıyorsa diğer masrafları tek tek hesaplayınca 400de o tutuyor. Yağ değişimine günlük 10 tl ödüyorum mesela. 3800 liraya sigorta yaptırdığım kamyon senede 180 civarı sefer yapıyor ve sefer başı 20 lira civarı düşüyor. Daha bi sürü masrafı var.

Yani fiyat normal. Daha ucuz alternatifler bulunabilir.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rezalet mi bilemedim fiyat olarak ama yüksek tabii, nakliye çekici ile ilgili tecrübemi paylaşmak istiyorum fikir vermesi amacıyla. Trafik sigortası yaptığım şirket çekici hizmeti veriyor, geçenlerde lazım oldu.Aradim geldik, geliyoruz, sadece servise çekeriz v.s. bikac saatim gitti.Sonunda gelen çekici motosiklet taşımak için tasarlanmamis, bildigimiz otocekici.Motoru selesinden kuşak gibi bağlayacakmış !, yan sehpada gidermiş. El sürdürmedim tabii yatarsa ne olacak diye..Öğrendiğim kadarıyla 100 TL ücret alıyordu paralı olsaydi, sigorta şirketlerine daha ucuza anlaştıklarını da bizatihi biliyorum.

Ücretini cepten karşılama kısmında, sadece motosiklet taşımak için olan bazı firmalar var, 80 100 lira ile kapalı araçta nizami ve düzgünce bağlanarak 15-25 km taşıdım bikac sefer..Rastgele bikac panelvan ise tutturabildiğine fiyat çekiyor aynı iş için 80-200 arası fiyat veriyor pazarlık gücünüze kalmış. .

Şehirlerarasi nakliye ise tuzlu tabii, hele nakliye ambarı tarzı yerlerde hem araçlar müsait olmuyor, hem de belgesiz çalışan firma çok ve 300 km yola ikibin lira isteyenlere şahit oldum, binip gitmek en güzeli..

50 tl den fazla tutmaması lazım işin piyasası o değil piyasa bksa o

Motosikleti
    xv250
    araba kaç paraki bu fiyata götürüyo anadol değil mia araba

aviregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bakırköyden florya basınköye bile taksi 33 tl tutuyor...
    bahcelievlerden avcılara hele birde çekiçi olunca fiyatlar katlanır...ama fiyat normal
    25 dakikada motorla gidersin kamyonetle rahat 50 dakika ...mazot hesabınızda dogru degil ...
    3 yıl önce motosikletim calınmıstı ..guneşlide bulundu oradan bahcelievlere tamirciye kadar adam 90 tl istemişti..50 ile anlaştık ..

Motosikleti
    Arkadaşın uzun şasi doblosuna 2 kişi rahatça çaprazlama yükleyip iyice bağladık. Bagaj kapağı 5-10 cm açık kaldı ve onuda bağlayıp servise götürdük. Çekiciye vereceğim parayı da saruhan da çorba,kokoreç olarak ezmeye çalıştık ama yine hepsini bitiremedik :D şimdi motorumu bekliyorum.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    motoru bir arkadasini cagiriyorsun seni tek ayagiyla itiyor yada iple cekiyor 20 tl benzin atiyorsun bitiyr.

daha dun bir arkadasimi ittim
    siyahus bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru bir arkadasini cagiriyorsun seni tek ayagiyla itiyor yada iple cekiyor 20 tl benzin atiyorsun bitiyr.

daha dun bir arkadasimi ittim
    E-5 te iş çıkış saatinde cesaret edemedim açıkçası.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)