Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterim Sürekli Hadi Gidelim Diyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar benim scooterim mondial 150 zc. motorum 22binde henüz. yolda farkettim gazı kestiğimde kompresyon aşırı derecede azalmış. ve motorumun rolantisi 1100 devir en düşük rolantide çalıştırmama rağmen arka teker göz tahmini nerdeyse 20-25 gibi bi süratle dönüyor orta sehpada. Durmuyor teker durmuyor motora marş basarken bile motor yürüyor. Kısacası şu motor hiç durmuyor boş diye birşey yok sürekli gidiyor. marşa basarken bile yürümeye çalışıyor problem bu. ön varyatör mü arka varyatörmü nedir bu sorun bir el atın. Ayriyetten sürat ve çekiş düşüklüğü mevcut. ben kilolu biriyim 105 kiloyum ona rağmen motorum düzlükte 100 görüyordu yokuş aşşağı ise 115 görüyordu. şimdi düzlükte 82-83 diyor sonra 1dk civarı tam gaz gittiğimde motor milim milim devirden düşüyor ve hızda düşüyor. yoruluyor kısacası bunların üstesinden gelemedim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Arka varyatör yada kayışta problem görünüyor. Kayışın aşındıysa çabuk ısınır . Buda motorunu yorar. Kompresör azaldı demişsin ya belli bir devirde yada motor çalışmazken varyatör ilk hareketle dönüyorsa arka varyatör balata yayları ilk akla gelen.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka varyatör yada kayışta problem görünüyor. Kayışın aşındıysa çabuk ısınır . Buda motorunu yorar. Kompresör azaldı demişsin ya belli bir devirde yada motor çalışmazken varyatör ilk hareketle dönüyorsa arka varyatör balata yayları ilk akla gelen.
    ben kayış, arka varyatör, ön varyatör komple hepsini yenilesem benim sorunum düzelirmi? bunlarlamı alakalı yani. Hazır açmışken değiştireyim.

Sorunu çözdüm. Belki biri konuya gelir bir faydam dokunur. Varyatör balatalarımdan biri varyatör tasınını içinde geziyordu. Tahrik seti diye birşey kalmamış. Kayış piyasadaki en iyi marka powerlink. o bile artık at beni diyordu. kısacası sorun bakımsızlık. ön varyatör arka varyatör kayış allah ne verdiyse değiştirdim sorun çözüldü.
    janset1604 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)