Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pcx125 hız arttırımı ve Jcosta

Motovento
    REKLAM ALANI
    gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Arkadaşlar öncelikler Herkese merhaba,
    Uzun yıllardır yüksek cc Vitesli motor kullanan biriyim ve Mt07 den Pcx125 e maddi sıkıntılardan dolayı düşmek sorunda kaldım.
    Asıl konuya gelelim motorum kayışını,yağını, bujisini değiştirdim serviste ama bi sorun var motor 102KMH ı geçmiyor kesinlikle.
    Genelde Otoyol üzerinden ulaşım sağladığım için bu hız bana yetmiyor, hızı arttırmak için arayışlara girdim.
    Jcosta muhabbetine denk geldim ve başladım araştırmaya, ağırlıklarla oynayarak, içerdeki yaylar ile uğraşarak vs vs birçok yönteme ulaştım ama hala aklımda deli sorular var
    2012 esp'siz modeline sahibim, bu hız normal mi yoksa benimki mi sıkıntılı net bişey bulamıyorum kimseden..
    Bana bu hız konusunda neler yapabileceğim yada kaç gram kullanmalıyım gibi önerileri olan varsa çok mutlu olurum.Aliexpreste 20 dolardan başlayan kitle var ama güvenemiyorum :(
    Biliyorum ne işin var hızla, oynamayla vs diyecekler olacak ama benide anladığınızı umuyorum.
    Ağırlık olarak orjinalde kaç gramlık kullanılıyor veya kaç gramlık ile değişmemi önerirsiniz, 120kmh fazlası ile yeter..
    Jcosta konusunda da herkes farklı konuşuyor, işe yarayanda var yaramaz boşa para diyende anlamadım gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Motosikletinle oynama, ciddi sorun olur.PCX 125 için hondanın verdiği son hız 94 km/h (honda almanya son sızları yayınlar).Pcx 125 için 120 yüksek bir sürat daha büyük bir motosiklet işini görecektir gereksiz masraf ve riske girme.
    meraklısınna:
    https://translate.google.com.tr/tran...xt=&authuser=0
    gecelerinefendisi100 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    motorun yakıt olayı ve rahatlığı hoşuma gidiyor yoksa direk yamaha xcity250 alacağım oda maşallah araba gibi yakıyor.
    O yüzden farklı yaklaşımları araştırıyorum

Zamanında bende vitesli motoruma hız arttırmak için , böyle yollara gitmiştim güzel de olmuştu sonucu. Düşünceniz mantıklı görünüyor ,biz vitesli motorlarda ön veya arka dişliyi kendi sürüş tarzımıza göre değiştirebiliyoruz. Skuterlarda sanırım varyatör ile oluyor bu iş tam bilmiyorum fakat , skuter kullandığımda 80 km\h hıza kadar çok seri çıkıyordu mondial 125 Turkuaz, honda activa125S ama 80 kmh'dan sonrası yoktu. Yani bu varyatörün biraz daha hız için ayarlanmış olanından takılabilir aslında bir sıkıntı çıkaracağını zannetmem eğer uyumlu bulabilirsen.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    bende 2012espli olani vardi...düzde 100le sabit giderdim,tamgazlayınca en fazla 5km fark eder bundada motor sağlığına zarar..sanki 100e takılıp kendisi giden tranwaydır bende araştırdım jcosta falan ama net bişey bulamadım..yakıt konusunda pcx genelde 80km/s ile gidildiği için az yakar..ama xcity 100le sabit gidilse oda az yakar..ama elinde güç oldugundan ister istemez 120km/s sabit gidiyoruz..

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    çok fazla bırsey fark etmez.Ama ılle hız arttırıcam dıyorsan baga setını ağırlaştırman lazım. senınkı 21 gr 23 gr takarsan 10 km cıvarı fark eder.
    dr pulley baga setını onerırım. zaten satıcı arkadaşlar yardımcı olur. ara hızlanmalarda da ıyı olsun dıyorsan o zaman j costa veya polını gıbı markalara bakabılısın. ama astarı yuzunu geçer. onun yerıne daelım S3 bak daha ıyı.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    PCX 150 bile 125 i sidik zoruyla görüyor iken 125 iğe 120 yaptırmak çok zor. Baga varyatör vs çok etken değil. Ağır baga ile son hızda artmıyor. Sadece devrin düşüyor. Hafif baga ile ara hızlanmaların artar ama devir yükseleceği için yakıtın artarken mekanik aksam aşınmaları artacak. Örnek kayışın ömrü kısalacak vs. Orjinal baga kullanman en mantıklısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla bırsey fark etmez.Ama ılle hız arttırıcam dıyorsan baga setını ağırlaştırman lazım. senınkı 21 gr 23 gr takarsan 10 km cıvarı fark eder.
    dr pulley baga setını onerırım. zaten satıcı arkadaşlar yardımcı olur. ara hızlanmalarda da ıyı olsun dıyorsan o zaman j costa veya polını gıbı markalara bakabılısın. ama astarı yuzunu geçer. onun yerıne daelım S3 bak daha ıyı.
    Bagaları ağırlaştırırsa 125 cc de direkt güç kaybına neden oluyor. 250cc ve üzeri olanlarda dediğin ok ama 125 150 cc de değişen hissedilmiyor.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ona da baktım sizin mesajdan sonra ama tek sıkıntı 2.el piyasası fena halde ölü, satıcılar hep takasa açık durumda.Bunu kullanmaya devam diyorum şuanlık en azından nakit para gibi anında elden çıkartabilirim hemde motorum tertemiz sonra keşke demek istemiyorum
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)