Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş motoru dönüyor ama çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    İyi günler bu günlerde çok konu açıyorum farkındayım geçen gün bi yere gittikden sonra marşa basınca akü bitti dedim o gün marşı bayık şekilde çevirmeye çalıştı.Aküyü şarj ediyorum yine aynı bayık şekilde çevirmeye çalışıyor ama çalışmıyor,daha sonra basınca dızz diye bir ses geliyo.Akü değeri boşta 12.8 acaba statör arızalı olabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Boştaki değer 13.8-14 olması lazım, marş basarken de 9 un altına düşmemesi lazım.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Akünün şarj tutabilir durumda olup sağlıklı olduğunu varsayarsak, statör veya konjektörün bozulmuş gibi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Akü değerin normal, motor çalışırken 13.5~14.4 volt vermesi gerekir. Eğer bu değerlerin altında ve ya üzerinde ise konjektör arızalıdır. Marşa bastığında marş motoru döndürme işlemini yapmıyorsa marş motorundaki kolu tamirciye göster. Yok kol çıkıyor krankı hareket ettiremiyorsa, selenoide ve bujine baktır. Ateşleme ekipmanlarını tek tek kontrol et.
    draggy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    akü boştayken dediyim yani takılı değilken ama aküyü takıp baştan deniyeyim akü bitikse konjektörü değiştirsem bi sıkıntı olmaz değilmi

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Akün boşalmış mı? İlk önce ona bak eğer 12.5 voltun altında değilse akün iyidir. Konjektörler sık arıza yaparlar akü yenilediğinde konjektörüde yenilemekte fayda var. Eğer mümkünse akün yokken motoru çalıştır. Kablolara kaç volt geliyor bir bak. Statörün sağlım mı değil mi kontrol et.

Motosikleti
    Dominar 400
    marş moturundaki dişlinde problem olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    statörün sağlam olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Aküyü taktım çalışmıyoken 12,9 lara çıkıyor farları yakınca 7 lere düşüyor çalışırken farları yakınca da aynı 4 e kadar düşdüğünü gördüm galiba aküm boşalmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)