Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir türlü açılmayan alüminyum tapa.

Motovento
    REKLAM ALANI

eğer ağız yalama olduysa 17 anahtarla daha onu açamazsın. 16 açık ağız anahtar bulacaksın , o yalama olan somuna ağzını dayayıp arkadan çekiç ile vuracaksın ,zaten somun alüminyum yumuşak malzeme olduğu için anahtar oraya mecburi girecek, ondan sonra rahatça açabilirsin ama bidahaki sefere yeni tapa alman icab edecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer ağız yalama olduysa 17 anahtarla daha onu açamazsın. 16 açık ağız anahtar bulacaksın , o yalama olan somuna ağzını dayayıp arkadan çekiç ile vuracaksın ,zaten somun alüminyum yumuşak malzeme olduğu için anahtar oraya mecburi girecek, ondan sonra rahatça açabilirsin ama bidahaki sefere yeni tapa alman icab edecek.
    Ben her yağ değişiminde tapasınıda değiştiriyorum 17 artık daha da tutmamaya başladı. bir arkadaş lokmamın kalitesiz olabileceğini söyledi başka marka ile dene dedi. başka marka ile denedim ama aynı. 16mm yi ora geçirmeye çalışırken bloğa zarar vermezmiyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

bi 20km yol yapsam iyice ısınsa sonra hemen soğumadan girişsem?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

kurbağacık anahtarı mı ?

Sorunu uzun zaman önce çözdüm. Belki biri konuya gelir faydam dokunur. Tapayı eğe ile 17mm den 16mm ye düşürdüm ve daha sonra 16mm lokma ile tutturmayı başardım. yalama olan alüminyum tapa için daha kullanışlı bir çözüm gelmiyor aklıma.

Motosikleti
    ns 200
    Bu tarz durumlarda cıvataları çok zorlamayın. Açılmıyorsa daha fazla laçka etmeden hemen bir tamirciye veya oto lastikçiye gidin ve havalı somun sökme ile söktürün. Oldu da laçka oldu ise, törpüleyip bir boy küçük anahtarla açmak, eğer alüminyum değil ise tornacıda bir parça kaynattırıp o şekilde açmak gerekecektir.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    BORUUUUU Anahtarı Tek çözüm. Birazda güçlü kollar...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Vidanın üstüne iki defa az sert çekiş vurursan açılır bir arkadaş daha yazmış.İkincisi üzerini iki tur bantla lokma tutar açana kadar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler