Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü konjektörü bozarmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    iyi günler geçen gün motorumla bi yere gittim 1,30 saat sonra tekrar bindim ama el marşı çalıştırmadı motoru dinamoyu döndürmeye gücü yetmedi ayak marşıyla çalıştırdım.Bugün gidip bi multimetre aldım ölçtüm akü boştayken 12,84 şarj üretiyor,motorun üzerine de eski bi akümü takmıştım onun boşta değeri 10,80 çalışırken 15 acaba benim konjektörüm mü bozuk akü mü yada yeni konjektör alsam bitik akü konjektörü bozarmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    Arabada bozdum bitik akü yüzünden muhtemelen motorda da sistem çok farklı değil yani bozar ama hemen değil bir süre binince oluyor mesele o dandik aküyle ben 3-4 gün bindim son gün patladı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Atladığım yer olmuş aküleri ölçtürebilirsin. ben yapacam dersen onunda ölçüm sırasında akım çekmen lazım mesela marş basılabilir. o durumdayken akünün tolere değerlerinin altına düşmemesi lazım aşırı düşüyorsa akü gitmiştir. youtube ta bununla ilgili videolar var oraya da bakabilrisin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    ne yazamam lazım youtube a yada link atabilirmisiniz zahmet olmazsa,motorcuya gidicem ama ölçüm de yaptırayım desem 1 gün kalmasını istiyor

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    dostum onun için akün tam şarjlı olması lazım ustanın da söylediği gibi testte şu şekilde işliyor. akü gerilimi ni ölçmüşsün ya boşta ve çalışırken diye, onu marş basarken yada başka bir yüke bağlayacaksın aküyü, yük altında gerilim ne kadar düşüyor bakacaksın 10 un altına düşmemesi lazım. Ama akün dolu olması lazım zaten düşük şarjlı aküde hemen inecektir ve bozuk diye düşünebilirsin anlayamazsın yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

örnek video bu videoda akü değerleri düşük çıkıyor ama direk aku bozuk diyemeyiz acaba akü tam şarjlımı, tam şarjlı ise gitmiştir. akü dediğim kimyasal değerler düşük çıktı diyelim havalarda soğudu iyice düşecek hiç basmaz olacak. benim o derdim yok biz sabahları pedal çeviriyoruz :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    yarın bitik aküyü takıp test edeyim ama zaten ayak marşıyla çalışıyor el marşına akünün gücü yetmiyor

Motosikleti
    Cg
    Git parcaciya al yeni konjektor tak ve akun dolu olsun sarji 13 14 arsi almsi gerek 13un asgisina dsyrsa eger statorun yanmis demektir ki stator kolay yanmaz muhtemelen konjoktorun zamani glmis yeni istiyor motorunu akusuz kullnmaa zamnla yuk statore biner ve sargilar yanar motorun tekleme yapar arkadsim

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Konjektör 2 türlü bozulur.
    1. düşük voltaj üretir. Akü boşalır ama zarar görmez. Statörü dengesiz hale getirebilir ve belirsiz bi süre sonra aniden bozulabilir.
    2. yüksek voldaj üretir. Aküyü haşlar ve bozar. Beyini yakabilir. Tesisatta erimeye sebep olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    statör ün sağlam olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Aküyü taktım çalışmıyorken 12,9 lara çıkıyor farları yakınca 7 lere düşüyor çalışırken farları yakınca da aynı 4 e kadar düştüğünü gördüm galiba aküm boşalmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)