Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Multistrada Debriyaj Fikir

Motovento
    REKLAM ALANI

28 bin km deki 2014 mts1200s imin debriyajı bitmiş durumda.

Korlas Anahtar teslim fiyatı 1600tl.

Motoru ağır bakım dahil korlastan başkasına elletmedim lakin her seferinde deneyesim geliyor.

Debriyaj değişimi motor açmak değildir kolay bir şeymidir. Başka önerebileceğiniz sağlam usta varmıdır.

Yoksa şaşma koralastan devam mı dersiniz ?

Not : geçen seferki multistrada kardeşliği buluşmasına gitmediğim için pişmanım. İnsanın danışacak multistradalı tanıdığı olmaması çok kötü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    önce değişecek malzemelerin fiyatını öğrenmek sonra işçiliği öğrenmek lazım. Avrupa motosikletlerin işçiliği bi tık teferruatlı ama işçilik fiyatı pazarlık kaldırıyor.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Buysa cok zorlu bir islem gibi gorunmuyor:

https://m.youtube.com/watch?v=t-n86uKvh5E

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu işin erbabı Menderes Akbaş

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Atamoto veya Kickstart 'a sorabilirsin.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Menderes Akbaş 👍

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

https://www.wemoto.com/bikes/ducati/multistrada_1200/14

Parçaları da şuradan temin edebilirsin, Korlastan daha ucuza ve Korlasa gebe kalmadan.

Teşekkürler arkadaşlar zamanında ön fren manetine 140 liramı ne verdiydim. 18 poundmuş bu sitede. hesaplayınca vergisi falan hemen hemen aynı aslında. diğer parçalara bakmak lazım.

İngiltere harici parça bulabileceğim bi site varmı
    Erdost bunu beğendi.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Benim motorum Aprilia, tüm parçaları buradan alıyorum.Bunun gibi detaylı ve geniş ürün gamı veya stoğu olan bir site bilmiyorum.Varsa bende öğrenmek isterim..

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Parça fiyatı 1268 TL,yağ ve işçilik dahil pek pahalıda gelmedi
    Yedek parça kaç tl?

Tekrar selam menderes usta ufak bi ayarla debriyaj sorununu halletti. Korkacak bi durum yokmus henuz debriyajda. Bilgi yonunden cok dolu bi usta biraz sohbet ettik. Tavsiye ederim.
    Bugunde sol ön amartisorun hafif yag kacirdigini farkettim bakalim bunun altindan ne cikacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar selam menderes usta ufak bi ayarla debriyaj sorununu halletti. Korkacak bi durum yokmus henuz debriyajda. Bilgi yonunden cok dolu bi usta biraz sohbet ettik. Tavsiye ederim.
    Bugunde sol ön amartisorun hafif yag kacirdigini farkettim bakalim bunun altindan ne cikacak
    Tel'mi gerildi? nasıl bi ayar yapıldı?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Balataları çıkartıp yenilerini takmak ne kadar zor olabilir ki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj hidrolik. Ayar gerektirmemesi lazim.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ön amortisör keçelerini ve yağını değiştirme zamanı gelmiş.24000 km veya 3 yıl diye biliyorum.Yani bu süre zarfında zaten değişmesi gerekirdi.Patlak amortisör özellikle ön taraf fren performansını olumsuz yönde etkiler virajlarda gezme yapar.Zaten ön keçe ve yağını değiştirince gece ile gündüz gibi fark olacak perfomans ve frende.Sonuç olarak bugüne kadar sizin motorunuzda değişmesi gereken parçalar şu şekilde;

*Ön arka balata
    *Zincir dişli seti
    *Ön amortisör keçeleri ve yağı
    *Hava ve benzin filtresi(Service manuele bakmak lazım km Ömru için)
    *Teker bilyaları ön arka

Bunların haricinde bazı motorlarda spesifik parçalar olur değişmesi gereken belli zamanda, multide varmı bilmiyorum.

Bu saydıklarımın hepsini We.motodan sipariş edebilirsiniz.Benzin filtresi olmayabilir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fren balatalarını, zincir ve dişlileri vakti gelmeden, sadece km ve yıla bakarak değiştirmek bence saçma ve tamamen gereksiz.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Ista kendin yapsan.?
    Neden olmasın?
    1600e balata takımını ve belki de ihtiyaç olacak lokma anahtar takımlarını alabilirsin.

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende monster aldim 3 gun once. Nasil hallettiniz debriyaj isini. Belki ilerde lazim olur.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    kuru tek balatalı değilse 28binde ıslak debriyajı bitiremezsiniz , tabi 10 km boyunca dik bir yokuşu yarım debriyaj tırmanmadığınızı farz ediyorum..

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manetinin disinda bi ayar vidasi var ben onunla oynayip ayarliyordum megerse manetin ic kisminda da bi ayar yeri varmis balatalarim henuz bitmemis yani ama bitme noktasinda oldugunu hissediyorum kullanirken. En uysal şöförde max 40bin km gider dedi korlas bulent usta. Bende sert suruyorum 30k civari degistircem gibi hissediorum gorucez bakalim.

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisör keçelerini ve yağını değiştirme zamanı gelmiş.24000 km veya 3 yıl diye biliyorum.Yani bu süre zarfında zaten değişmesi gerekirdi.Patlak amortisör özellikle ön taraf fren performansını olumsuz yönde etkiler virajlarda gezme yapar.Zaten ön keçe ve yağını değiştirince gece ile gündüz gibi fark olacak perfomans ve frende.Sonuç olarak bugüne kadar sizin motorunuzda değişmesi gereken parçalar şu şekilde;

*Ön arka balata
    *Zincir dişli seti
    *Ön amortisör keçeleri ve yağı
    *Hava ve benzin filtresi(Service manuele bakmak lazım km Ömru için)
    *Teker bilyaları ön arka

Bunların haricinde bazı motorlarda spesifik parçalar olur değişmesi gereken belli zamanda, multide varmı bilmiyorum.

Bu saydıklarımın hepsini We.motodan sipariş edebilirsiniz.Benzin filtresi olmayabilir..
    -Zincir disli 24k agir bakimda degisti.
    -On arka balatalarda 25k da degisti.
    -Filtreler 6k da bir degisiyor.
    -Ön amortisor ve yag keceleri degismedi soldaki tirtladi gidip degistirelim degismesinede.
    Bu meretler skyhook full otomatik ayarlanabilir.
    Bakalim kazik ne kadar yagli ister istemez tirsiyor insan
    -on arka bilyalari soyledigin iyi oldu. Arka tekerde yarim cm lik oynama oluyor 2 li ayaktayken arkayi yere bastirdigimda.
    Tek masa oldugu icin full gobek degisiyormus 900 küsür euro fiyati varmis.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ista kendin yapsan.?
    Neden olmasın?
    1600e balata takımını ve belki de ihtiyaç olacak lokma anahtar takımlarını alabilirsin.
    Extra 1600 verip de alirim ama yetenek isi benim ustalik elektronik aksamda bitiyor. Hiç girismedim mekanik tamir islerine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Madem colugumun cocugumun riskini bu alete yatiriyorum. Bi rus hatuna 2. Evi acsam daha az maliyetli olur da hangisi daha eglenceli karar veremiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ducati'ye sahip olunmaz, bir süre beraber yaşanır

Elektronik süspansiyonun bakımı tipik süspansiyonla aynı diye okumuştum. Debriyaj çok çabuk gidiyormuş yahu...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)