Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Oto elektrikçisi mi Motosiklet Ustası mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar, bildiğiniz gibi ve ben öyle biliyorum, yanlış ise düzeltin; motor servislerinde elektrik ustası bulunmuyor. Motorumun ön farını komple değiştirip yeni far takacağım, yani komple far kasası vs hepsi değişecek. Yapmışken sinyalleri de led yapacağım. Parçalar bende mevcut ama Ankara'da oto elektrikçisi mi yoksa anlayan ya da anladığını sanan servis mi? Yamaha Servise gösterdim hı, ııı, şüpheli getir yanıtını aldım. Güvenmiyorum. Ankara dışından bile olabilir. Kimi tavsiye edersiniz?

Ostimde Duran motor'da Murat usta varmış o nasıl ki aceptir?

Not: Kendin yap abi şeklindeki yanıtlara teşekkür ederim. Biraz beceriksizimdir, kırar dökerim :D

Yardımınıza muhtacım dostlar. İşinde iyi ise Ankara dışı bile olabilir, gider gezer gelirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motosikletle uğraşan usta çok az bulunur. Aksaray'da yok mesela. Kendim elektrik ustası oldum motorla uğraşa uğraşa.

Ben kabiliyetsizim, o yüzden ciddi bilen biri bi usta gerekli.

Motosikleti
    xv250
    istediğin şeyler çok basit işler herkes yapabilir bunu .

el becerisi iyi motorcu arkadaş edinin, kebap ısmarlayın yapar..
    bursalıali bunu beğendi.

Komple Farı çıkartıp yerine başka bir farı herkes takabiliyorsa ben bir salağım!

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı Ridefornat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple Farı çıkartıp yerine başka bir farı herkes takabiliyorsa ben bir salağım!
    Nasıl yani sen yapamıyor musun?

Sele altına nos kiti montajı da yapamiyorsundur sen şimdi.

Dünya ne hale geldi!!

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani sen yapamıyor musun?

Sele altına nos kiti montajı da yapamiyorsundur sen şimdi.

Dünya ne hale geldi!!

Way arkadaş onca okul oku adam olama! Yazıklar olsun bana! Annem haklı çıktı bi baltaya sap kim ben kim!

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ridefornat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 tane civatanın tuttuğu far'a uzay mekiği muamelesi yapma. Kendini de bu kadar küçümseme. Al eline tornavidayı. Söktüğün herşeyi geri takabilirsin bence. Çok unutkanım ne neren çıktı bilemem dersen sökerken vidyoya çek.

Ayrıca istisnai durumlar haricinde motor tamircilerinin hepsi aynı zamanda motosiklet elektirikcisidir, boyacısıdır, kaportacısıdır, frencisidir vs..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 tane civatanın tuttuğu far'a uzay mekiği muamelesi yapma. Kendini de bu kadar küçümseme. Al eline tornavidayı. Söktüğün herşeyi geri takabilirsin bence. Çok unutkanım ne neren çıktı bilemem dersen sökerken vidyoya çek.

Ayrıca istisnai durumlar haricinde motor tamircilerinin hepsi aynı zamanda motosiklet elektirikcisidir, boyacısıdır, kaportacısıdır, frencisidir vs..
    Aksaray komple istisnai durumda abi. :D ustalar anlasada üşendiğinden ben anlamam diyor.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksaray komple istisnai durumda abi. :D ustalar anlasada üşendiğinden ben anlamam diyor.

Şöyle bi durum var. Elektirik arızasında sorunu tespit için baya bi vakit harcayıp sakin kafaya akıl yorman gerekiyor. Adam günde 10 tane motora bakıp müşterisinin işini görmesi gerekiyor. Yakınlarında motor elektiriğine bakan birisi varsa gönderir ki akşama kadar aynı motora saplanıp kalmak istemez. Ama o iş başa düşünce hepsi mecbur anlar. Yapar.

Tabi far değiştirmek sinyal takmak arıza olmadığı için motorcular bu işleri kemdi yapar. Veya yapması gerekir. Onuda mı yapmayan var ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Evet var. İlk motoru aldığımda sinyal ve gidonda takılı sinyal vs kolunu değiştirecek usta bulamamıştım.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Takılacak yeni far ve diğer parçalar (ampul vs.), motosikletinizin marka modeline uygun ürünler mi?

Örneğin mt-25 farını söküp yerine yeni mt-25 farını bütün ustalar takar diye tahmin ediyorum.

Ancak orjinal far tasının içine farklı tipte, farklı sokette bişeyler yapalım dediğinizde hangi uç neye karşılık geliyor vs. zaman alıcı çalışmalar gerekiyor ve ustalar bilgi ya da zaman eksikliğinden ötürü bu işlere yanaşmıyor.

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takılacak yeni far ve diğer parçalar (ampul vs.), motosikletinizin marka modeline uygun ürünler mi?

Örneğin mt-25 farını söküp yerine yeni mt-25 farını bütün ustalar takar diye tahmin ediyorum.

Ancak orjinal far tasının içine farklı tipte, farklı sokette bişeyler yapalım dediğinizde hangi uç neye karşılık geliyor vs. zaman alıcı çalışmalar gerekiyor ve ustalar bilgi ya da zaman eksikliğinden ötürü bu işlere yanaşmıyor.
    Herşey uyumlu, universal bir far takılacak, konu hakkında yeterince bilgisi olmayan insanlar için öğrenip araştırmaya vakti olmayanlar ya da el becerisi olmayanlar için usta mırın kırın edecekse hiç yaptırmaya gerek yok o zaman. Böyle biz bir şey yapmayalım oturalım. Hobi değil mi bu şeyler, insan bir şey yaptırmak isterde heveslenmez mi? Bazen bu ülkeden neden kaçıp başka ülkelere gittiklerini iyi anlıyorum. Custom veya modify bir şeyler yapmayalım biz. Ustalarda izbe küçük dükkanlarında kalsınlar yağ içinde! Gittiğim yetlerin hepsi böyle idi Ankara'da.. önce kendin düzgün olacaksın sonra iş yerin! 4 yere gittim hepsi sanki motorumu çalacakmış bakıyor. Vazgeçtim yaptırmıyorum. Konu kapanmıştır, sağolun arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)