Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ybr 125 motordan gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Herkese iyi geceler. Ybr 125 2007 model motorumda sesler var aldığım kişi subaplar ayarlanacak dedi. Sürekli gittiğim ustaya götürdüm motoru dinledi egzantrik zinciri ve gergi değişecek subapları da ayarlarım 250 lira masraf var dedi ayrıca egzantrik miline bakarım onda da sıkıntı varsa 100 linada o ekstra olur dedi. İçim rahat etmedi başka birine götürdüm dinlettim oda motorda bişey yok dedi. Bir arkadışımda kesinlikle krank dedi. Acayip şekilde kafam karıştı kimseye güvenemiyorum herkes ayrı bişey diyor. İlk zamanlar bu kadar ses yoktu sanırım yada ben anlamadığım için ilk başta bu kadar kulak vermiyordum belki de ayrıca 2 3 gündür de 5. devirde zırıldama sesi duyuyorum 5. Devinden sonra geçiyor. Motor sıcakken ses fazlalaşıyor hem sıcak hem soğuk video çektim sizlerle paylaşıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sıcakken:
    https://youtu.be/MXsqZGBGWOk

Soğukken:

https://youtu.be/P_Cf3m119Bo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xv250
    krank yağsız mı kaldı motor acep

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Valla hocam yağsız kalmış olabilir ben ilk aldığımda kontrol ettim yağ durumu iyiydi bugün baktım çubuğa değmiyordu hemen takviye yaptım ama iş işten geçti mi acaba?

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5000 devirdeki zırlama motordan gelmiyor olabilir, karenajları da bir kontrol edin. Bana zincir sesi gibi geldi ama en temizi güvenilebilecek bir ustaya (kaldıysa tabii) götürüp baktırmak, şu anki kafayla tam anlamamış olabilirim

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Zincirimde hafif gevşek ama şimdilik o önemli değil şuan motor kısmına odaklanmış durumdayım. Ama dediğriz gibi olsa boştayken de denedim 5bin devirde bir zırıltı var.
    Bakalım sonumuz ne olacak
    Cevaplarınız için teşekkürler

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Ne yazıki krank vuruyo
    Bu ybr ler hep böyle dayanmıyo.
    Ne yazık ki mskina incek krank sökulcek hiç iyi bişey olmasada bin lira cıvarı masraf çıkıcak.
    Bende yamahayı sevetim ama ybr baş belası keşken cbf150 alsaydınız.

Motosikleti
    CRF 250
    O ses ile 5000 km dağ tepe gezdim hiç bir şey olmadı. Yağını dikkat et, YBR bu hiç bir şey olmaz devam...
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Selamlar.

Sıcak videoda sesi duydum, sbop ayarı istiyor olabilir, bir ihtimal egzantrik zinciri gergisi eskimiş olabilir. Elbette net bir şey söylemek zor, yakından görmeden bilmek zor. Aracınızın km sini yazmamışsınız, bulunduğu km de yapılması gereken bakım detayını gözden geçirmek gerekli. Belki de sizden önceki sahibinin atladığı bakımlar olabilir. En kısa yol ilk başta sbop ayarı yapılmasıdır.

Şayet yeni aldıysanız mutlaka önce yağınızı değiştirin, tavsiyem sentetik Motul 7100 15W-50 veya Castrol 10W-50.

YBR ler çok sağlamdır, özellikle kötülük yapılmazsa sorun çıkartmazlar, 230.000 km nizami bakım görüp kullanıldığına şahit oldum. Tek bir ustaya sormayın. Kullanacağınız yedek parça mutlaka Yamaha orjinali olsun.

Sonucu bekliyoruz...

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Motor daha önce rektefe görmüş rektefeden sonra 24.000 km kullanılmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

1000 lirü masrafa razıyım ama makine adam olacaksa ilerde başımı ağrıtmayacaksa

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    5000 de gelen zırıltı motor bloğu ile ilgili değildir. O devirdeki rezonans belli elemanları titreştiriyordur. Krenaj, koruma demiri vs vs. gibi.
    Bütün son kasa cbf 1000 lerde tam 5000 devirde zırıltı vardır. az üstü veya az altında yoktur.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sesi telefondan dinledim ve pc den dinledim 2 sinde farklı çıkıyor. Krankdan da geliyor olabilir. Egzantrik-Siboplardan da. Vidyo sesi değiştiriyor isabetli teşhis koymak zor. Motorda bişey yok diyen tamirciye bi daha gitme. En kısa sürede motoru söktür. Böyle kullanma.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yatak vuran, pistonunda veya krank'ında boşluk olan motordan bu şekilde ses çıkmaz. Tencere tava birbirine dalıyormuş gibi ses çıkar.

Ses veriyorum :D, tak-taka-tak-taka-taka-taka dieye vurur.

İlk gittiğin usta doğru söylemiş.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Herkese teşekkür ederim öncelikle zırıldamanın nereden geldiğini çözdüm koruma demirinden geliyor. Götürüp ilk ustaya söktürüp bakılacak artık biraz fiyat yüksek geldi fiyatı 250 300 ama başa gelen çekilir.

Motosikleti
    xv250
    koruma demirini sökmek m, 200 300 ?

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Hayır hocam motor sökülecek

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Motorda sorun olsa her devirde ses çıkarırdı. Sen 5000 devirde ses var diyorsan bu trim sesidir. Dünkü bisikletçi çakallara motoru sakın teslim etmeyesin. Senin işten anlamadığını fırsata çevirip 500 lira masraf çıkarır ama aslında motora anahtar bile vurmadan teslim ederler.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    O ses koruma demirinden geliyormuş hocam. Valla yarın sanayiye bırakacağım motoru usta egzantirik zinciri ve gergi+sübap ayarına 250 300 dedi zincir dişli ve arka fren balatayı da değiştirtecem muhtemelen 500 gibi bir ücret öderim

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    videodaki sesten bir sonuca varmak zor, ancak krank sesine benzemiyor şırıltı sesi egzantrik zinciri yapıyor gibi, ayrıca ybr'ye sağlam değil diyenler gelip 140 bindeki ybr 125'imi inceleyebilir veya aşağıdaki konuları okuyup feyz alabilir.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...rest%27te.html
    http://www.mehmetorhan.net/ybr-125-i...fotograflarla/
    http://www.motosiklet.net/forum/gunc...a%92dalar.html
    https://ikiteke.com/2016/03/17/23-50...-yasadiklarim/
    https://www.ikiteker.org/modules.php...wtopic&t=15541
    şimdi siz gelin bu motora sağlam değil deyin

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Valla takıntılı olmasam bu motoru yaptırmasam bu halde bile uzun km binerim diye düşünüyorum tık demiyormakine

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Selamın aleyküm herkese hayırlı günler. Motorum hakkındaki son bilgiyi paylaşmak istiyorum. motoru takıntılı olduğum için sanayide tavsiye edilen bir tamirciye bıraktım bırakmaz olaydım 2 ay oldu hala bekliyorum patlama noktasındayım artık. Her neyse sorun kranktan kaynaklanıyormuş egzantirik gergi vs.de değişti şuan krankı izmirde tornacıya gönderdiğini söylüyor 2 haftadır oyalıyor beni komple krank kolu değişecek orjinal kol bulmaya çalışıyoruz diye 2 haftadır bekliyorum onu da. 1000 tlde masraf var yaklaşık parasında değilim ama 2 ay oldu artık gerçekten sıkıldım bu durumdan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)