Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eksoz Uydurma Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ktm 640 motorumun eksozuyla oynama niyetindeyim. Aşağıda linkini vereceğim ürünün benzeri Aksaray'da var.

Çift çıkış yapıp iki eksoz taksam olur mu ? Bi tanesinin boru çapı yetmez sanırım.

https://www.cevizciogluyedekparca.co...s-ayarli/17534
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    çift eksoz yapmak için sağdaki kapağıda iptal etmen lazım. Bana kalırsa işçiliğine güvendiğin birine el yapımı eksoz yaptır 100 liralik cg eksozlarıyla motora ihanet etme.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift eksoz yapmak için sağdaki kapağıda iptal etmen lazım. Bana kalırsa işçiliğine güvendiğin birine el yapımı eksoz yaptır 100 liralik cg eksozlarıyla motora ihanet etme.
    Denedim alt alta sığıyor iki eksoz.

İşçilik kolayda. Önceki motoru sattığıma en çok eksozcu sevindi. Sürekli eksoz yapıyorduk. Adama şimdi eksoz yapalım desem söver valla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

El yapımı eksoz nasıl yapılır ? Yinede bileyimde başkasınada yaptırabilirim. Bi arkadaşım daha var eksozcu

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedim alt alta sığıyor iki eksoz.

İşçilik kolayda. Önceki motoru sattığıma en çok eksozcu sevindi. Sürekli eksoz yapıyorduk. Adama şimdi eksoz yapalım desem söver valla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

El yapımı eksoz nasıl yapılır ? Yinede bileyimde başkasınada yaptırabilirim. Bi arkadaşım daha var eksozcu
    eksoz yapması aşşağı yukarı belli ama, önemli olan kullanacağı malzeme dizayn ve işçilik kalitesi.

basitçe şöyle bi susturucuya elyaf sarıp boruya geçiriyosun.

Bunun ağzına güzel bi şekilli çıkış ağzı, paslanmazdan boru borunun et kalınlığı, kaynak ve perçinlerin kaliteli işçiliği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Şurda kapakları falan tornayla yapılıyolar ama genede sana fikir verebilir. Çok zor değil.

Adam alüminyum kullanmış. İşçiliği gayet güzel.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksoz yapması aşşağı yukarı belli ama, önemli olan kullanacağı malzeme dizayn ve işçilik kalitesi.

basitçe şöyle bi susturucuya elyaf sarıp boruya geçiriyosun.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1rbStP...pg_640x640.jpg

Bunun ağzına güzel bi şekilli çıkış ağzı, paslanmazdan boru borunun et kalınlığı, kaynak ve perçinlerin kaliteli işçiliği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=CPI4qgMgGFw

Şurda kapakları falan tornayla yapılıyolar ama genede sana fikir verebilir. Çok zor değil.

Adam alüminyum kullanmış. İşçiliği gayet güzel.
    Bunu yapabilirim. Ses nasıl olur bunda ? Birde çıkışı direk veriyor demi ? Yani düz borudan geçip gidiyor gibi.

Orjinal eksozunu sesli hale nasıl getirebilirim ? Ucundan parça almak gibi kolay yolu var mı ?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bunu yapabilirim. Ses nasıl olur bunda ? Birde çıkışı direk veriyor demi ? Yani düz borudan geçip gidiyor gibi.

Orjinal eksozunu sesli hale nasıl getirebilirim ? Ucundan parça almak gibi kolay yolu var mı ?
    Evet delikli düz boruya elyaf sarıp boru geçirmişler gibi düşün. Yani deve boynunun ucuna delikli düz boru geçirmiş gibi.

Sesten kastın nedir ? Orjinal eksozun sesi zaten yüksek bana bi sürü ceza kestiler. Orjinal eksozun sesi kötü ama.

Sesin nasıl çıkacağı muamma senin işçiliğine ve kullanacağın malzemeye bağlı.

Şöyle bişey yapabilirsin, orjinal eksozun içini boşaltıp elyafını değiştirirsin. İç susturucunun 1 büyük çapında boru takıp deliklerini 1mm civarında genişletirsin. Çıkış ağzınıda, susturucunun ucunu kesip şöyle yapabilirsin.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benim istediğimn aslında şöyle. Ucunda bi parça olsa. İstediğinde söksem gürültülü olsa. Takınca sessiz olsa.

Kamyonumda düğmeli öten eksoz var. Onun gibi olsa :D

Bana çok sessiz geliyor orjinal hali.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Benim istediğimn aslında şöyle. Ucunda bi parça olsa. İstediğinde söksem gürültülü olsa. Takınca sessiz olsa.

Kamyonumda düğmeli öten eksoz var. Onun gibi olsa :D

Bana çok sessiz geliyor orjinal hali.
    orjinal eksozun içindeki susturucunun çapını büyüttükten sonra, en son

ucunada böyle sök-tak parça yapabilirsin. Kenardan civatalı olur. Şehir içinde bunu takarsın. İç susturucu çapı bunun en geniş yerinden 2 mm geniş olur.

Bence sizin derdinize deva namidiger '' tapa egzoz''

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sağolasın abi. İlk boş zamanda kendi eksozumu bi sökeyim.

Bu gösterdiğim cg eksozunun dışı hoşuma gidiyor. Çift eksoz güzel durur bence. Onun dışını kullanıp bi çalışma yapsam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı NAMASTE7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sizin derdinize deva namidiger '' tapa egzoz''
    O nasıl oluyor

Şuan kendi kullandığım ve çok memnun olduğum bir sistem. Youtube ile arastirabilirsiniz.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağolasın abi. İlk boş zamanda kendi eksozumu bi sökeyim.

Bu gösterdiğim cg eksozunun dışı hoşuma gidiyor. Çift eksoz güzel durur bence. Onun dışını kullanıp bi çalışma yapsam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

O nasıl oluyor
    o egzozlar baya adi malzemeden yapılmış, egzoz gazının sıcaklığına dayanamayıp parçalanıyor. boşuna uğraşma, yeni egzoz yaptır yada çıkma tiger bak derim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...52595755/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...05906349/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...57401846/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-tiger-egzoz-honda-cbr-250-550016161/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...11258953/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...06216269/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...44233755/detay
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şuan kendi kullandığım ve çok memnun olduğum bir sistem. Youtube ile arastirabilirsiniz.
    Bu kolaya benziyor. Güzelde olur gibi. :D Nasıl yapılacak ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Maliyet olarak bu daha uygun. Ben zaten cg eksozundan 2 tane alsam 200 lira. İşçilik bıru vs derken 350yi bulur. Tapa eksoz olmazsa tigerda iyi fikir. Benim bildiğim tek marka fmf idi.

Egzoza çok para verip doğal olarak tapa egzoz karşıtı olan tayfa gelmeden ben kaçayım Ama eklemeliyim ki çok hoş bir ses yakalarsın. Birisi xj6ya önce akropovic takmıştı sonra değiştirmiş sanırım tapa denemiş akropovic yanında halt etmiş Biraz kulağı olan anlar zaten iyi mi kötü mü. Pulsar kullanıcısıyım adam ben gelmeden arkasına bakıyor diyordur herhalde bi mt 9 falan geliyor diye

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ses olarak tatmin edici bence. Diğer artısını eksisini yazması için Matrax33ü sahneye davet edeyim. :D

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Egzoza çok para verip doğal olarak tapa egzoz karşıtı olan tayfa gelmeden ben kaçayım Ama eklemeliyim ki çok hoş bir ses yakalarsın. Birisi xj6ya önce akropovic takmıştı sonra değiştirmiş sanırım tapa denemiş akropovic yanında halt etmiş Biraz kulağı olan anlar zaten iyi mi kötü mü. Pulsar kullanıcısıyım adam ben gelmeden arkasına bakıyor diyordur herhalde bi mt 9 falan geliyor diye
    Güzel kardeşim 0 bilgi ile akıl vermeye çalışıyosun. KTM'de tapa takabileceğin katalizör yok.

Katolizore yapılması şarttır diye bir ibare mi var? Orjinal egzozun uygun bir yeri ne güne duruyor?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ses olarak tatmin edici bence. Diğer artısını eksisini yazması için Matrax33ü sahneye davet edeyim. :D
    Çıkma tiğer kafana yatarsa al. el yapımı eksozda aynı paraya gelir hemen hemen. İşçilikti malzemeydi derken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Forumda her zırtın fanboyu vardı bi tanede tapa fanboyu türedi. Sana oturup 2 saat teknik bilgi aktarıp cehaletini almaya çalışmayacağım.

Anladim sizde akropovic fanboyu olmalisiniz Olur olmaz uyar uymaz tavsiye verdim eleştiriye konu sahibi dışında kapalıdır. Motoruna uyar mı uymaz mi araştırır uymazsa zaten yapmaz bilemem ben hangisine uyar hangisine uymaz. Ben yaptım ve tavsiye verdim. Zıplamaya gerek yoktu.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Anladim sizde akropovic fanboyu olmalisiniz Olur olmaz uyar uymaz tavsiye verdim eleştiriye konu sahibi dışında kapalıdır. Motoruna uyar mı uymaz mi araştırır uymazsa zaten yapmaz bilemem ben hangisine uyar hangisine uymaz. Ben yaptım ve tavsiye verdim. Zıplamaya gerek yoktu.
    Bak insan gibi yazayım. KTM 640 motorunun eksozuna kocaman delik açarsan, yakıt sarfiyatın 100 kmde en az 1 litre artar. Motorun torkuda baya aşırı derece düşer. Kuru gürültü çıkarıp kulak tırmalamasıda cabası. Ben foruma akrapoviç kelimesini 1 kere yazmış insanda değilim. Bilgin olan konularda istediğin gibi tavsiye vermekte özgürsün. Ama bilmediğin şeylerde önce biraz birikim yapmaya çalış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)