Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GV250 Yağ sızıntısı ve servis önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,
    2016 model 2017 çıkışlı hyosung gv 250 aldım (Ne yazık ki beşiktaş'ta bir firmadan)
    Çok fazla sorunum yok motorla ilgili ama motor yağı sürekli akıyor. Yağ yeni değiştirttim 1 ay kadar önce ve daha da arttı bu sızıntı.
    Motorla ilgili çok bilgim yok, ne yapmam gerek. Fotoğrafı ekliyorum. Bu arada şu anda fotoğrafta görünenden çok daha fazla yağ sızıntısı.
    Bir de motoru ilk bakımda çapa'da bir yere götürdüm ama sanki öptüler. Yağ değişimine 150 işçiliğe 80 TL aldılar. Adam akılı avrupa veya anadolu yakası servis neresi var bildiğiniz?
    Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış görmüyorsam motor üst kapağın oralardan bir yerden sızdırıyor.Hiç normal bir durum değil.Hala garanti kapsamında ise acilen yetkili bir servise götürün.Gerekli kayıtları tutturun.Gerekirse tüketici hakları mahkemesine başvurun.

Hocam hangi bayi iyidir bilginiz var mı?

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Hangi bayi daha iyidir bilmem ancak istanbul içinde bildiğim 2 yetkili bayi var birisi Avrupa yakasında Atatürk Oto Sanayinin içinde Yücel motor(diagnostik cihazları yok fi ışığı arızası için giderseniz pek ilgilenemiyorlar), Diğeri ise Asya yakasında Küçükbakkalköy mahallesinde Zgaraj. İletişim bilgilerini internetten kolayca bulabilirsiniz umarım sorununuz çözülür.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    ust kapak contasini degistirmeniz gerekiyor dostum.

kendiniz yapabilirsiniz alet edevat ve biraz bilginiz varsa. bulamazsaniz eger contayi, sivi conta alin, acin ust kapagi, ic kisma getirmeden contankn disina surun kapatin kapagi sizinti gecer.

servis bilemiyorum. ben kendi isimi hallediyorum. ama bir hyo yag degisimi icin 150 tl + 80 tl iscilik cok buyuk para. ben 2 gun once yamaha xmax in yetkili servisinde 4.000 bakimina goturdum. yag degisti. 130 tl iscilik dahil. biraz tuzlu geldi bana.

17 anahtar alip siz de cok rahat degistirebilirsiniz yagini.

kolay gelsin

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ust kapak contasini degistirmeniz gerekiyor dostum.

kendiniz yapabilirsiniz alet edevat ve biraz bilginiz varsa. bulamazsaniz eger contayi, sivi conta alin, acin ust kapagi, ic kisma getirmeden contankn disina surun kapatin kapagi sizinti gecer.

servis bilemiyorum. ben kendi isimi hallediyorum. ama bir hyo yag degisimi icin 150 tl + 80 tl iscilik cok buyuk para. ben 2 gun once yamaha xmax in yetkili servisinde 4.000 bakimina goturdum. yag degisti. 130 tl iscilik dahil. biraz tuzlu geldi bana.

17 anahtar alip siz de cok rahat degistirebilirsiniz yagini.

kolay gelsin
    "2016 model 2017 çıkışlı hyosung gv 250 aldım" yazmış.Arkadaşın motoru büyük ihtimalle hala garanti kapsamında.O yüzden mecburen servise götüryor büyük ihtimal.Ben benim GV 250 ye 2 lt Motul yağ 70-80 TL arası 20 TL ye de yağ filtresi alıp bakımını yapıyorum.Servis fiyatları harbiden abartmış.15 dk lık hadi bilemedim 30 dk lık yağ değişimine 80 TL işçilik,en fazla 100 TL tutacak malzemeleye 150 TL fatura çıkarmışlar.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Thracian'a kesinlikle katılıyorum. Hatta motor 1,5 lt yağ aldığı için yeni yağ koymadan önce az biraz temiz yağ ile içinde kalan pisliği bile temizleyebilmenize imkan oluyor. Garanti haricinde "kendin pişir kendin ye" en garantisi.

Bir de ilk fotoda sanki kapağın kenarından değil de daha üst taraftan başka bir şekilde sızıyo gibi...
    Respect

Yağ gördüğüm kadarı ile külbüratör kapağından geliyor. Yağın sızdığı yeri bulup conta vs işlem yapman gerek.İyi bir usta varsa kolay halledebilir.

Arkadaslar var mi bildiginiz iyi bir usta?

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı utku1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar var mi bildiginiz iyi bir usta?
    Avcılar da Motopark Cengiz var, yetkili servis aynı zamanda. Ben Motoru aldığımdan beri ona götürüyorum. Motorunuz garanti kapsamında. İşleri garanti üzerinden yaptırın.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Gv 250 nin külbütör kapağını 4 tane 6 mm allen tutar altlarında plastik olur senin muhtemelen yağ ordan geliyor. Çünkü üst kapak contasından yukarı tırmanacak değil. Allenleri sök plastik pulları çıkar siyah sıvı conta ile iç çapın tam kıyısına allen civatanın oturduğu yere sür donmasını bekle ve yerine sık.

Periyodik bakım için ortalama aldığı ücret ne kadar? İstanbula biraz yabancıyım da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avcılar da Motopark Cengiz var, yetkili servis aynı zamanda. Ben Motoru aldığımdan beri ona götürüyorum. Motorunuz garanti kapsamında. İşleri garanti üzerinden yaptırın.
    Periyodik bakım için ortalama aldığı ücret ne kadar? İstanbula biraz yabancıyım da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)